dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 107
  1. #41

    Domyślnie

    Jak taka pompa sprawuje się np. przy - 20 stopniach albo - 15 ? Należy mieć drugie źródło ciepła ?
    Co sądzicie o włączeniu w obieg kominka z płaszczem wodnym i ile może takie coś kosztowac (kominek+materiały+instalacja) ?

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Jak taka pompa sprawuje się np. przy - 20 stopniach albo - 15 ? Należy mieć drugie źródło ciepła ?
    Co sądzicie o włączeniu w obieg kominka z płaszczem wodnym i ile może takie coś kosztowac (kominek+materiały+instalacja) ?
    Daj sobie spokój z kominkiem z płaszczem wodnym. Chyba że lubisz widok czarnej szyby, drewno masz za darmo, a etat palacza ci nie straszny.
    Skąplikujesz tylko niepotrzebnie instalacje. Będzie to bardzo trudno później ogarnąć.

    Jeżeli pompie zabraknie mocy to włączą się grzałki. Ale się nie obawiaj, to zdarza się niezmiernie rzadko więc nie zbankrutujesz

  3. #43
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Jak taka pompa sprawuje się np. przy - 20 stopniach albo - 15 ? Należy mieć drugie źródło ciepła ?
    Co sądzicie o włączeniu w obieg kominka z płaszczem wodnym i ile może takie coś kosztowac (kominek+materiały+instalacja) ?
    Sprawuje się normalnie czyli grzeje
    Zależnie od mocy pompy do obciążenia będzie grzać dłużej lub krócej na dobę.
    Nie jest potrzebne żadne dodatkowe źródło ciepła jeśli moc grzewcza pompy w całości pokrywa zapotrzebowanie domu.
    Kominek z płaszczem sobie odpuść,jest to nie uzasadniona inwestycja przy pompie.

  4. #44

    Domyślnie

    E tam, bierz porządną pompę polskiego producenta - przynajmniej serwis na miejscu. Jak ci się taka zagraniczna zepsuje, to zanim części z Japonii ściągną, to zima minie.



  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l_ukasz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    E tam, bierz porządną pompę polskiego producenta - przynajmniej serwis na miejscu. Jak ci się taka zagraniczna zepsuje, to zanim części z Japonii ściągną, to zima minie.
    co ty za bzdury piszesz, polskiego producenta to masz naklejkę, cała reszta made in China. Prędzej dostaniesz części do do Panasa czy Dakine niż to "polskich" producentów. P/W.
    Dom typu stodoła powierzchnia użytkowa/netto 151,5/204,5 m² Ocieplenie 15cm grafit od gruntu 18 cm, poddasze 30cm. Okna 3 szybowe relatywnie duże, spore straty przez 8 okien dachowych. Ogrzewanie pompa PW Panasonic T-cap 1f 9kw. Wentylacja grawitacyjna.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał l_ukasz Zobacz post
    co ty za bzdury piszesz, polskiego producenta to masz naklejkę, cała reszta made in China. Prędzej dostaniesz części do do Panasa czy Dakine niż to "polskich" producentów. P/W.
    A wiesz to czy zgadujesz?
    Mam polską PC. Popsuł mi się kiedyś czujnik zaniku i kierunku faz. Zadzwoniłem do PRODUCENTA, a on mi przez telefon powiedział że to właśnie o ten czujnik chodzi. Pojechałem do sklepu elektrycznego, zapłaciłem 50zł i po instrukcji PRODUCENTA wymieniłem w 5 minut.
    Spróbuj tak z zachodnimi pompami

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post


    Wiesz czy zgadujesz?
    Też dzwonisz do producenta? Jestem pełen podziwu

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l_ukasz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Też dzwonisz do producenta? Jestem pełen podziwu
    Pisalem o p/w a ty masz z tego co pamietam gruntowke. Tam wszystko jest duzo prostrze i mozna zbudowac pompe na elementach chlodniczych latwodostepnych. Ale pewnie i tak masz wiekszosc elementow porodukownych w azji.
    Nie slyszalem o polskim producencie ktory sam wytwarza polskie pompy pw.

    Po co mam dzwonic to firmy co skladala pompe? To ma byc jakas zaleta? Ma dzialac a jak sie zepsuje to ma byc naprawiona.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał l_ukasz Zobacz post

    Po co mam dzwonic to firmy co skladala pompe? To ma byc jakas zaleta? Ma dzialac a jak sie zepsuje to ma byc naprawiona.
    To jest bardzo duża zaleta. Kto jak nie producent zna swoją pompę najlepiej?

    Kiedyś w Poznaniu była firma co produkowała P/W, ale zmienili adres i nie mam pojęcia jak się nazywają i gdzie są teraz.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Liwko... zakladam ze Polskim samochodem nie jezdzisz...

    Jak cos ci padnie tez dzwonisz do producenta?

    To samo robisz z RTV & AGD?

    W koncu producent zna swoj sprzet najlepiej...

    Jak tak to tez jestem pelen podziwu.

    PS. Nie kupilem ani jednej ani drugiej PC bezposrednio od producenta.
    Skoro mam taką możliwość...

    A jak widać już się przydała. W innym przypadku najpewniej musiałbym nie wiadomo ile czekać, a później zapłacić nie mało za serwis. Ja tak wolę, ty rób jak chcesz.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post

    Czy to dotyczy tylko PC?

    I znowu zgadujesz czy wiesz?
    Czytaj ze zrozumieniem to będziesz wiedział.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Alez czytam... nie zgaduje....
    W takim razie dalsza dyskusja nie ma sensu

  13. #53

    Domyślnie

    Czy posiadacze pomp ciepła mogą mi napisać jakiej mocy macie przyłącze prądowe ? W moim domu będzie wszystko na prąd. Nie ma gazu.
    Ostatnio edytowane przez maciejtoya ; 01-02-2015 o 05:40

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Czy posiadacze pomp ciepła mogą mi napisać jakiej mocy macie przyłącze prądowe ? W moim domu będzie wszystko na prąd. Nie ma gazu.
    To jak u mnie. Mam 16 kW. Ale nie zdarzyło się, żebym pobierał więcej niż 7 kW. Może, jakbym odpalił jednocześnie pierkarnik, indukcję, czajnik, audio, pompę i pożyczył kosiarkę od sąsiada to doszłoby do 12 kW.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Czy posiadacze pomp ciepła mogą mi napisać jakiej mocy macie przyłącze prądowe ? W moim domu będzie wszystko na prąd.
    Należy wziąć pod uwagę, że wymagania różnych modeli PC co do linii zasilającej mogą się znacznie różnić. Przykładowo:
    1) Trójfazowa bez grzałek.
    2) Jednofazowa z grzałkami.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bway

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    T-Cap wyposażona jest w mocniejszą sprężarkę (tutaj 16kW) a jej moc ograniczana jest elektronicznie, dzięki czemu oferuje ona stałą moc 9kW w pełnym zakresie temperatur, czyli nawet gdy grzejesz CWU do +55st przy -15st to do dyspozycji masz pełna moc pompy. Natomiast moc "zwykłej" pompy spada wraz ze spadkiem temp zewnętrznej i wzrostem temp zasilania.
    Piszesz bzdurę totalną nie mając pojęcia co jest w srodku, wez proszę ściągnij sobie obudowę z agregatu i zobacz u siebie jaka sprężarka jest
    stała moc grzewcza PC nie jest uzyskiwana pracą sprężarki

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witek...

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    37

    Domyślnie Grzejniki

    .. z innej beczki teraz ,czy moc zwykłych grzejników wystarczy przy pompie ciepła?

  18. #58
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek... Zobacz post
    .. z innej beczki teraz ,czy moc zwykłych grzejników wystarczy przy pompie ciepła?
    Jak spaprałeś sobie dom grzejnikami to nie myśl o pompie.
    Pompa to urządzenie niskotemperaturowe i najwyższą sprawność ma przy niskiej temp.zasilania czyli 30-35st.C
    Będzie działała przy grzejnikach ale z niskim COP a moc grzejnika zależy od temp.zasilania.

    Pozostaje dalej rzucanie woreczków lub remont domu...
    To jest tak jak się nie myśli o przyszłosci tylko słucha się np forumowych sprzedawców ekosyfu.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-02-2015 o 22:51

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witek...

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    37

    Domyślnie

    zgadzam się że najlepsza będzie podłogówka ...ale czy np.takie grzejniki REGULLUS-E-VENT nie sprawdzą się w nisko temperaturowym grzaniu?

  20. #60
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek... Zobacz post
    zgadzam się że najlepsza będzie podłogówka ...ale czy np.takie grzejniki REGULLUS-E-VENT nie sprawdzą się w nisko temperaturowym grzaniu?
    Nie sądzę,jaką moc posiada ten grzejnik przy zasilaniu 30st.C i jaka byłaby jego powierzchnia ? Sądzę,że zająłby całą ścianę od podłogi po sufit

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony