Witam,
Jestem na etapie budowy domu (projekt zblizony do opałek 2n 2g - poddasze uzytkowe). Powierzchnia uzytkowa ok. 160 m2 + 40 m2 garaz wraz z kotłownią. Dom dla 3 osob.
Mam juz wybudowane do etapu stan surowy otwarty. Cały czas zakładałem, że będę ogrzewał dom piecem na ekogroszek. Obecnie gdzie mieszkam mamy tradycyjny piec weglowy, więc taki piec na ekogroszek wydawał mi się dobrym i nowoczesnym dla mnie rozwiązaniem.
Ostatnio zacząłem czytać na temat powietrznej pompy ciepła + zbiornik do podgrzewania ciepłej wody latem i zimą + chłodzenie pomieszczenia latem.
Dom chciałbym wybudować w miarę energoszczędnie. Ściany poroton 24 + 15 styropian. Okna z pakietem 3 szybowym + cieply montaz. Na parterze ma być ogrzewanie podłogowe a na piętrze w sypialniach grzejniki. Garaż też będzie ogrzewany dwoma grzejnikami + dodatkowo ocieplenie stropu nad nim. Na posadzkach styropian 10, w garazu 6.

Teraz poniżej kilka pytań.
1. Czy takie rozwiązanie ma sens z punktu widzenia ekonomicznego (tj. opłaty za ogrzewanie). PC wyjdzie taniej ? Np. jakie macie rachunki za prąd w okresie grzewczym.
2. Jakiej mocy powinien być cały zestaw Pompy ciepla ? Pytanie orientacyjne.
3. Ile to kosztuje i jakich producentów polecacie ?
4. Czy trzeba coś zmieniać urzędowo, nanosić jakieś zmiany w projekcie, występować o jakieś pozwolenia, projekt zamienny itp ?
5. Na co zwrocic szczególną uwagę ?
6. Nie mam jeszcze skrzynki prądowej ani przyłącza. W jaką moc powinienem zaopatrzyć dom. Dodatkowo będzie płyta indukcyjna itp. Nie ma gazu i nie będzie nigdy.

Z góry dziękuję za porady.