dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Izolacja termiczna ściany fundamentowej w domu jednorodzinnym energooszczędnym

    Witam serdecznie,

    Jestem architektem na początki drogi zawodowej, pierwszy raz projektuję dom energooszczędny niepodpiwniczony i mam problem z izolacją termiczną ściany fundamentowej. Zależy mi na tym by współczynnik U dla tej ściany był mniejszy niż 0.2 a jednocześnie aby warstwa tej izolacji była cieńsza niż ta zastosowana na ścianach zewnętrznych ponieważ chcę w ten sposób zaakcentować cokół, izolację ścian zewnętrznych mam gr 18cm więc na ścianach fundamentowych chcę dać 15. Wydawać by się mogło że najlepiej nadaje się do tego polistyren ekstrudowany XPS ale zdziwiła mnie jedna rzecz - z tego co zauważyłem to im grubszy XPS tym wyższy współczynnik przewodzenia ciepła - czy tak w rzeczywistości jest ? Wychodzi mi na to że przy grubości 15cm współczynnik dla XPS jest w zasadzie porównywalny z normalnym styropianem 036 więc nasuwa się pytanie czy nie lepiej po prostu zastosować taki styropian bo jest on zdecydowanie tańszy.

    Choć obecnie skłaniałbym się ku styropianowi grafitowemu, którego lambda oscyluje w granicach 0.030-0.032 W/mK bo jednak zastosowanie typowego styropianu 036 gr. 15cm przy ścianie z bloczka fundamentowego nie da mi współczynnika U < 0.2. No chyba że taki współczynnik dla ściany fundamentowej jest zbyt wygórowany ?

    Zależy mi na możliwe najwłaściwszym rozwiązaniu problemu ponieważ jako młody ambitny projektant podchodzę do tematu bardzo poważnie.

    Z góry dzięki za rady
    Ostatnio edytowane przez flatbeet ; 28-01-2015 o 11:18

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.222

    Domyślnie

    Pianka poliuretanowa ma 0,22 i nadają się do gruntu.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pierwszy słyszę aby XPS w raz z grubością tracił lambdę, ale ..

    Zależy mi na możliwe najwłaściwszym rozwiązaniu problemu ponieważ jako młody ambitny projektant podchodzę do tematu bardzo poważnie.
    witaj w drużynie. A płyty Waść nie chciałeś

    Pianka poliuretanowa ma 0,22 i nadają się do gruntu.
    tylko w schładzalnikach mleka, lodówkach, itp szczelnie opatulona gazoszczelnym pokryciem, inaczej zależnie od gęstości traci swoje pierwotne cechy i jest to proces naturalny. Stąd na chłodno trzeba przyjąć dla gęstej piany
    0,03 około

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Pierwszy słyszę aby XPS w raz z grubością tracił lambdę, ale ..
    http://styronet.pl/styrodur-styropia...nt-tab-1-2-tab

    Tabelka pkt. 1, im większa grubość tym wyższy możliwy współczynnik przewodzenia a co za tym idzie mniejszy opór i wyższe / gorsze U dla całej przegrody.
    I to nie pierwsza strona na której spotkałem się z takim sposobem opisywania lambdy dla XPS.

    Właśnie alternatywą jest płyta fundamentowa zamiast typowego fundamentu, dziś wysyłam projekt wraz z opinią geotechniczną do konstruktora, zobaczymy co zaproponuje bo płyta to też nie głupie rozwiązanie

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Pierwszy słyszę aby XPS w raz z grubością tracił lambdę
    Tak właśnie jest, niestety.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony