dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Question Wylewka na ogrzewanie podłogowe.

    Witam , przymierzam się do wykonania ogrzewania podłogowego, wychodzi na to, że największy koszt w tym przedsięwzięciu, to właśnie wylewka, zastanawiam się, czy wykonanie całych 5-6 cm wylewki ma faktycznie byc wykonane samopoziomem?? To straszny koszt....
    Szukałem na forum, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem....
    ..

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    A moze jastrych z mixokreta?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #3

    Domyślnie

    Jastrych wyjdzie najtaniej??

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie jestem pewny, ale wydaje mi sie ze tak. Popytaj fachowcow w swoim regionie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #5

    Domyślnie

    Jastrych wychodzi 26 zł/m2...myślę, że taka cena z materiałem i robocizną jest całkiem rozsądna, bo jak dzis pytałem o ceny wylewek to mi włoś się zjeżył.

  6. #6

    Domyślnie

    Mixokret cena 26/28 zł z materiałem lub 11/12 zł bez materiału, za 6/7cm. Akurat sprawdzałam w tym tygodniu w kilku firmach.
    Z plastyfikatorem i włóknami (bez siatki).

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    W lipcu zeszłego roku za anhydryt (średnio 5.1 cm grubości) zapłaciłem 41zł/m2. Cena większa niż za miksokret, za to posadzka niby lepsza do podłogówki.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Z tego co sie orjentuje to jastrych ma wieksza akumulacyjnosc, co nie jest bez znaczenia w przypadku dwoch taryf I podlogowki.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Z tego co sie orjentuje to jastrych ma wieksza akumulacyjnosc, co nie jest bez znaczenia w przypadku dwoch taryf I podlogowki.
    Akumulacyjność ma swoje plusy i minusy, a przy elektrycznych kablach grzewczych wygląda to tak:

    Z jednej strony pozwala zgromadzić pewną ilość ciepła z drugiej taryfy.
    Jednak przy standardowych grubościach wylewek anhydrytowych i betonowych, różnica w zgromadzeniu ilości ciepła jest niewielka.

    Z drugiej strony, wyższa akumulacyjność wylewki, ogranicza możliwości regulacji temperatury w pomieszczeniach.

    Jeżeli akumulacja, to bufor wodny. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 29-01-2015 o 16:46

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    I wszystko jasne.
    U mnie jest troche wiecej niz standartowa grubosc wiec spodziewam sie troche wiecej ciepla w wylewce.
    Regulacji w pomieszczeniach nie bede mial, pozostaja rotamery na rozdzielaczu. Wygrzewam aktualnie wylewki i w kazdym pomieszczeniu mam jednakowa temperature (oprucz lazienek) Tego wlasnie od podlogowki oczekiwalem.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cienki Zobacz post
    Jastrych wyjdzie najtaniej??
    oczywiście, że będzie taniej i to zdecydowanie!
    Jezeli masz na uwadze następnie drewno, to powiedz panom, że ma być 20-25MPa na ściskanie
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cienki Zobacz post
    Jastrych wychodzi 26 zł/m2...myślę, że taka cena z materiałem i robocizną jest całkiem rozsądna, bo jak dzis pytałem o ceny wylewek to mi włoś się zjeżył.
    cena 26zl/m2=albo 4-5cm grubosci albo 1,5worka cementu na mixa.wylewka 6cm i 2 worki na maszyne to 30zl/m2 i 35zl/m2 z kruszywem 2-8mm pod deske klejona.90% inwestorów daje sie zlapac na cene 10%to ludzie ktorzy rozumieja jak wazna jest posadzka i co mozna pozniej na nia klaść
    Ostatnio edytowane przez teka ; 30-01-2015 o 18:41
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    cena 26zl/m2=albo 4-5cm grubosci albo 1,5worka cementu na mixa.wylewka 6cm i 2 worki na maszyne to 30zl/m2 i 35zl/m2 z kruszywem 2-8mm pod deske klejona.90% inwestorów daje sie zlapac na cene 10%to ludzie ktorzy rozumieja jak wazna jest posadzka i co mozna pozniej na nia klaść
    OK - to jaka powinna być prawidłowa wylewka pod drewno (skład, grubość) i jaka powinna być pod kafle (skład, grubość).

    Jestem na tym etapie i chętnie dołożę te 2/3 zł za m2 do lepszej jakościowo. Tylko jaka powinna być?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scdom Zobacz post
    OK - to jaka powinna być prawidłowa wylewka pod drewno (skład, grubość) i jaka powinna być pod kafle (skład, grubość).

    Jestem na tym etapie i chętnie dołożę te 2/3 zł za m2 do lepszej jakościowo. Tylko jaka powinna być?
    2 worki cementu ze znakiem PC Pewny Cement (ozarow .lafarge,cemex,gorazdze,dell)piasek suchy trzymany na budowie-przykryty np przede deszczem,sniegiem,kruszywo 2-8mm 30-40%,beton lekko zatarty(małe dziurki ,rysy po kamykach zostaną)by woda zawarta w betonie i wilgoc resztkowa mogla jak najszybciej bez barier wyjsc z betonu,plastyfikatory,zbrojenie(siatka,włokno)zal ezy od ;grubosci styropianow,wygladu chudziaka i stropu,pracy styropianu(klawiszowania)po jego rozlozeniu,folia malarska na wylewce 5-7 dni.Najpierw na poczatku zawsze pomiar(niwelowanie powierzchni pod grubosci styropianow ktore moga ulec zmianie na nizsze lub wyzsze po wizycie posadzkarza.maja znavczenie glownie rozne wysokosci drzwi balkonowych ,schody,drzwi tarasowe wzgledem wejsxciowych itp

    grubosc zalezy od grubosci styropianu
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony