dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 41
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 813
  1. #721

    Domyślnie Materac multipocket- lateks i pianka termoelastyczna po jednej czy obu stronach

    Witam Forumowiczów,
    stoję przed wyborem materaca do sypialni. Chciałbym Was prosić o rady. Zdecydowałem się na materac kieszeniowy typu multipocket. Chce aby posiadał dodatkowe warstwy lateksu oraz pianki termoelastyczenej. Tu pojawia się pytanie. Czy lepiej wybrać materac który z jednej strony posiada lateks a z drugiej piankę Visco czy lepszy będzie taki który ma obie te rzeczy po jednej stronie materaca.
    Dzięki za opinie.

  2. #722
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jovitta

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    6

    Domyślnie Jaki materac do 1000 zł ???

    Witam serdecznie.
    Chciałam Państwa zapytać o materac do spania. W skrócie opiszę moją sytuację, aby pewne wybory nie wyglądały idiotycznie
    Kilka dni temu stałam się posiadaczką pierwszego własnego choć ciasnego mieszkanka (38m2)
    Z uwagi iz nie ma przy mnie żadnego mężczyzny nie jestem w stanie sama wszystkiego wybrać gdyż najzwyczajniej się nie znam. Mieszkanko ogólnie (puste) na upartego byłoby od razu do zamieszkania, ale rzecz jasna podstawowe rzeczy jak położenie gładzi (już wiem że to się tak nazywa) i pomalowanie zlecę budowlańcowi. Wiadomo jednak, że przez ten czas kiedy remontowane będzie jedno z pomieszczeń w drugim chcąc czy nie chcąc muszę spać gdyż jest to teraz moje jedyne lokum. Nie chciałabym kupowac już teraz łózka i ramy bo nie wiem czy będzie pasowało do mebli które wybiore, a z kolei mebli nie mam jeszcze wybranych gdyż za pare dni ruszy ten budowlaniec ze scianami Dlatego wymyśliłam że zanim nie zrobi mi tego pokoju to kupię sam materac i przez te pare dni które będzie mi malował i gładziował pokoj będę spała na samym materacu. Gdy skończy to wtedy dokupiłabym do tego materaca łózko i stelaż
    Nie wiem czy to co wymysliłam ma jakiś sens ale takie jest myslenie kobiece
    Dlatego kochani mam do Wa skilka pytań:

    1. Czy materac zniszczy się jesli przez tydzien/dwa spałabym na nim, a on bezpośrenio lezałby na podłodze bez żadnego stelazu ?
    2. Czy mogą mi Państwo polecić jakis materac do około 1000 zł ? Nie wiem jakie firmy sa dobre a jakie nie, znajoma bez przygotowania kupiła tanio materac z allegro (550 zł) niby taki sam jak te w Juskach czy innych sklepach przecenione z 1300 na 900, a smierdzi jej ten materac niemiłosiernie. Minął miesiąc od czasu kiedy kupiła a cały czas jakoś dziwnie pachnie. Czy mogą mi Państwo polecić markę lub rodzaj materaca a najlepiej jakis link do materaca (około 1000 zł) który byłby w tej cenie dobry ?
    3. Czy materac powinien mieć te warstwy antybakteryjne (kokosowe) czy to jest chwyt marketingowy ?
    4. Jakie twardości materaca uważają Państwo za dobre ? Wiem że jest to indywidualna sprawa, ale podejrzewam że większość ludzi z doświadczenia wie, że materac powinien być jakiejsc okreslonej twardości (najbardziej uniewersalny).

    Na poczatek to chyba wszystko choc nie ukrywam że z braku elementarnej wiedzy będę próbowała pytać Panstwa niemal o wszystko

    Z pozdrowieniami Jovitta.

  3. #723
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Moim zdaniem na tydzień lub 2 lepiej jest kupić jakies składane łóżeczko polowe lub typu leżak nawet w kropkowanym markecie. Kwota 70 zł nie będzie wyrzuconą gdyż można go nawet wykorzystywać w przyszłości nad wodą itd. Koszt materaca teraz może się mścić w przyszłości gdyż co najważniejsz e to trzeba już znać wymiar przyszłego łóżka. Zazwyczaj kupuje się komplet lub łóżko a materac dobiera później . Wymiar to podstawa. A materac jaki to wielkie morze informacji. Proponuję rozwagę by nie wyrzucić pieniążków w błoto.

  4. #724
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jovitta

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post
    Moim zdaniem na tydzień lub 2 lepiej jest kupić jakies składane łóżeczko polowe lub typu leżak nawet w kropkowanym markecie. Kwota 70 zł nie będzie wyrzuconą gdyż można go nawet wykorzystywać w przyszłości nad wodą itd. Koszt materaca teraz może się mścić w przyszłości gdyż co najważniejsz e to trzeba już znać wymiar przyszłego łóżka. Zazwyczaj kupuje się komplet lub łóżko a materac dobiera później . Wymiar to podstawa. A materac jaki to wielkie morze informacji. Proponuję rozwagę by nie wyrzucić pieniążków w błoto.
    Wymiar lozka i materaca ktory bede chciala zakupic juz znam Lozko dokupie zaledwie 2 tyg pozniej. Czy materac moze nie pasowac wymiarem jesli ma taki sam jak lozko ? np. lozko 200x140 i materac 200x140. Czy jak kupie materac o takim wymiarze (przykladowo) a potem lozko o takim wymiarze to moze cos nie pasowac ? Kupno skladanego lozka na tydzien czy dwa odpada gdyz nie tylko nie bedzie mi potem potrzebne ale tez nie bede miala go gdzie przechowac. Miejsca bede miala tak malo ze nie wiem jak pomieszcze sie
    Wiem ze materac za 1000 zł nie bedzie cudem ale z uwagi ze mam ograniczony budzet na materaz moge wydac max 1000 zł plus-minus 100-200 zł. Dlatego zapytuje co w tej cenie bedzie najlepsze ? (marka, rodzaj, cos co dostepne jest w juskach, abrach i sklepach ktore mniej wiecej mam w poblizu)

  5. #725
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    digi21

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    104

    Domyślnie

    To ja Ci polecę materac z Ikea. Nasz 180x 200 kosztował niecałe 800 zł -jest super wygodny. Możesz pojechać do Ikea i sobie poleżeć na każdym wtedy dobierzesz twardość jaka ci pasuje. Nasz ma sprężyny kieszeniowe.
    chociaż teraz widziałam w Ikea jakąś promocje na łóżka i materace

  6. #726
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jovitta Zobacz post
    Wymiar lozka i materaca ktory bede chciala zakupic juz znam Lozko dokupie zaledwie 2 tyg pozniej. Czy materac moze nie pasowac wymiarem jesli ma taki sam jak lozko ? np. lozko 200x140 i materac 200x140. Czy jak kupie materac o takim wymiarze (przykladowo) a potem lozko o takim wymiarze to moze cos nie pasowac ? Kupno skladanego lozka na tydzien czy dwa odpada gdyz nie tylko nie bedzie mi potem potrzebne ale tez nie bede miala go gdzie przechowac. Miejsca bede miala tak malo ze nie wiem jak pomieszcze sie
    Wiem ze materac za 1000 zł nie bedzie cudem ale z uwagi ze mam ograniczony budzet na materaz moge wydac max 1000 zł plus-minus 100-200 zł. Dlatego zapytuje co w tej cenie bedzie najlepsze ? (marka, rodzaj, cos co dostepne jest w juskach, abrach i sklepach ktore mniej wiecej mam w poblizu)
    Wymiar będzie pasować tylko co zrobisz jak kupisz np. 160X200 materac i później w łóżkach z tego wymiaru nie bedziesz miała wyboru koloru design itd pasujących do reszty mebli? Ja pisząć o łóżku miałem na mysli turystyczne tzw leżak , który po złożeniu zajmuje powiedzmy 0,7mx 0,9 m. Nie wiem ale moim zdaniem te 2 tygodnie lepiej pomęczyć się na czymś takim jak później kilka lat czuć niesmak w sypialni . Sypialnia to tak jak i mieszkanie to twierdza Twoja, ostoja .

  7. #727

  8. #728
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mateusz801

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-310
    Posty
    1

    Domyślnie Pan Materac - rada

    Cytat Napisał quiet Zobacz post
    Witam Forumowiczów,
    stoję przed wyborem materaca do sypialni. Chciałbym Was prosić o rady. Zdecydowałem się na materac kieszeniowy typu multipocket. Chce aby posiadał dodatkowe warstwy lateksu oraz pianki termoelastyczenej. Tu pojawia się pytanie. Czy lepiej wybrać materac który z jednej strony posiada lateks a z drugiej piankę Visco czy lepszy będzie taki który ma obie te rzeczy po jednej stronie materaca.
    Dzięki za opinie.
    Wybór materaca kieszeniowego typu multi pocket jest optymalny. Nie dość, że sprężyny są w otulinach, to jeszcze na 1 metrze kw. jest ich więcej, przez co materac lepiej pracuje i charakteryzuje się większą elastycznością punktową. Jeśli chodzi o twoje pytanie, to: lepiej wybrać materac, który ma jedną stronę z warstwą z pianki termoelastycznej, drugą - z lateksu. Dlatego lepiej, bo warstwa pianki jest miększa i gdyby była położona z dwóch stron, to od strony spodniej po prostu by się zniekształcała i niepotrzebnie była by zgniatana. Na poparcie mojej rady - zwróć uwagę, że na rynku jest bardzo niewiele modeli materacy, które z obydwu stron posiadają piankę wiskoelastyczną. Zazwyczaj jest tak, że strona wierzchnia jest z pianki visco, zaś środek i spód z twardszych pian termoelastycznych.

  9. #729
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Visco zamówiłem . Ale nie dotarł jeszcze. Jak się przespie to się wypowiem.

  10. #730

    Domyślnie

    Dobrze Ci ludzie radzą, kupowanie materaca to nie jest hop-siup. A jak się potem okaże że dla Ciebie jest za miękki albo za twardy? Na materacu trzeba się położyć w sklepie i poleżeć przynajmniej z 10 minut. Niektórzy testują kilkanaście materacy zanim sobie dobiorą właściwy. W końcu będziesz na nim spała przynajmniej kilka lat.
    Nie polecam Jyska. W wątku o meblach z Jyska napisałam dlaczego.

  11. #731

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 11-03-2015 o 06:39

  12. #732

    Domyślnie

    Kupowałam 2 materace z allegro i bardzo je sobie chwalę. Jedna strona jest kokosowa- twardsza, a druga z pianką- bardziej miękka. Zero niepowołanych zapachów (chyba, że straciłam węch ) Do tego ta cena... Strona sprzedającego http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=28777362 Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  13. #733

    Post Materac Multipocket BRW

    Witam

    Zakupiłem ostatnio materac 160 x 200 - multipocket w salonie BRW

    W związku z tym że nigdy nie miałem takiego materaca, mam pytanie co do kultury jego pracy.

    Mianowicie, kiedy schodząc z łózka przesuwam się w stronę krawędzi - robiąc to stosunkowo dynamicznie - odczuwam delikatne przeskoki sprężyn pod sobą i słyszę delikatne bardzo głuche puknięcia tak jakby zwoje sprężyn łapały się o siebie, ale szybko uciekały ze względu na ich owinięcie.

    Czy jest to normalne zjawisko w tego typu materacach?

    Dodatkowo - jest to materac stosunkowo wysoki - ma 21 cm, a zatem wystaje ponad ramę łóżka jakies 13-14 cm. Zastanawiam się, czy nie powinienem obniżyć położenia stelaża, żeby przy schodzeniu z łózka nie wyginać aż tak bardzo krawędzi materaca

    Z góry dzięki za odpowiedź i życzę spokojnych świąt
    Pozdrawiam

  14. #734

    Domyślnie

    Witam Ponownie

    Czekam na Wasze odpowiedzi

  15. #735
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andrzejdab

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dla osób, które poszukują materaca polecam poczytać poradnik na stronie [moderowano]
    Szczerze bardzo mi pomógł przy wyborze i koniec, końców zdecydowałem się na materac sprężynowo - kieszonkowy, gdyż zależało mi stabilnym, dopasowującym się "do mnie" materacu.
    Nie żałuje wydanych pieniędzy i mam nadzieje,że długo mi posłuży
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 27-04-2015 o 15:25

  16. #736
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Megi75

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-324
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kejsii Zobacz post
    mrowkaa osobiście mogę polecić ci materac właśnie termoplastyczny bo sama śpie na takim od roku i jesteśmy z mężem zachwyceni Wcześniej spalismy na materacu z IKEA nie wiem co tam było ale do tego co teraz mamy to się chowa. Ogólnie przejechaliśmy wiele sklepów gdzie ceny były masakryczne i ostatecznie zamówiliśmy przez neta własnie ze względu na cenę Trochę się bałam ale Pan obiecał że jeśli twardość nie spelni naszych oczekwiań to wymienią na inną . Na szczęście trafił w nasze wymagania idealnie , co nas przekonało to fakt ze facet rozmawiał z nami bardzo szczegółowo o wszystko wypytywał i idealnie doradził. My zamawialiśmy z ich strony http://materace-visco.pl/ ale wcześniej tak jak wspomniałam kilka razy dzwoniłam i wypytywałam o wszytskie szczegóły. Za materac 160x200 zaplacilismy dużo mniej niż 3 tyś
    Witam,
    rozważamy zakup materaca Premium Plus - mam pytanko czy nadal jesteście Państwo zadowoleni. Czy z materacem nic się nie dzieje, jak się sprawuje po dłuższym czasie użytkowania, czy pianka się nie wygniata? Czy wykonanie jest ok?

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  17. #737
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Megi75

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-324
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrowkaa Zobacz post
    kejsiidziękuje za odpowiedź. Zaraz zerknę na ich stronę i jutro sobie do nich zadzwonię. Trochę boję się kupować w ciemno , wolałabym się jednak położyć na nim i osobiście sprawdzić,ale skoro ty ich tak zachwalasz to może warto zaryzykować. A jaki ty masz model tego materaca ?
    Witam,

    czy zdecydowała się Pani na materac Premium Plus? Rozważamy zakup i potrzebuję opinii.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  18. #738
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Megi75

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-324
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Szukałam na forach informacji o materacach Visco lecz informacji o nich nie było wcale lub były szczątkowe a na stronie producenta wiadomo 99% zadowolonych użytkowników dlatego postanowiłam napisać kilka słów aby ułatwić podjęcie decyzji niezdecydowanym.Wybór padł na materac termoelastyczny DE LUX PREMIUM PLUS 28cm jego potencjalnym rywalem był Medivis Lux Komfort 25 z Koła (w przeciwieństwie do de lux, medivis można było przetestować w sklepie 80% gęstości pianki robiło wrażenie lecz sam materac nie powalił na kolana jak dla mnie i partnera był zbyt twardy) Padło więc na DE LUX PREMIUM PLUS 28cm lecz tak jak pisałam w internecie informacji o nim prawie nie ma.Mając już wszystkiego dosyć zamówiłąm materac przez internet dodam że zawsze jak ryzykowałam to dobrze na tym nie wychodziłam tym razem miało być inaczej Pan przyjmujący zamówienie był bardzo miły,treściwy,wiarygodny to też pomogło podjąć mi decyzję.KONKRETNIE: zamówiłam materac DE LUX PREMIUM PLUS 28cm średni plus tzn. z możliwością zmiany podstawy na twardszą + dwie poduszki + Pokrowiec 3D SILVER BLACK CLIMATHERM - po negocjacjach dostałam naprawdę dobrą cenę materac został dostarczony następnego dnia warto zaznaczyć że opłacono też wniesienie do domu w moim przypadku 3 piętro to było bardzo na plus!!!! materac został bardzo dobrze zabezpieczony!!!. Miałam obawy o jakość wykonania materaca itp.jak się okazało zupełnie nie potrzebnie wszystko było o.k. niczym nie różnił się od tych wystawianych w sklepach.Porównując de lux do Medivis de lux jest bardziej miękki i szybciej się zapada.Pierwsza noc nie była fajna kręciłam się i nie byłam wyspana ,kolejne nocki były o.k. mam go już 2 mies. i razem z partnerem jesteśmy bardzo zadowoleni dodam też że poduszki są tak wygodne że chciałam zamówić dla Mamy lecz promocyjna,atrakcyjna cena poduszek jest tylko przy zakupie materaca ale pewnie i tak się zdecyduję czego w końcu nie robi się dla Mamy Mam nadzieję że mój wpis pomoże komuś w podjęciu odpowiedniej dla niego decyzji.

  19. #739
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Ja tez zamówiłam delux ale 20 , tez średnio twardy plus z możliwością szybkiej zmiany na twardszy plus pokrowiec 3d plus poduszki o wymiarach 70×80 , ponieważ oni robią mniejsze a mi zależało na tych wymiarach , materac powinien w tym tyg przyjść

  20. #740

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaga33 Zobacz post
    Ja tez zamówiłam delux ale 20 , tez średnio twardy plus z możliwością szybkiej zmiany na twardszy plus pokrowiec 3d plus poduszki o wymiarach 70×80 , ponieważ oni robią mniejsze a mi zależało na tych wymiarach , materac powinien w tym tyg przyjść
    czy materac już przetestowany, jak wrażenia

Strona 37 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony