dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar_o

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    134

    Domyślnie "typowe wymiary" otworu na bramę

    Witajcie - Potrzebuję uzyskać informację na temat otworu pod bramę segmentową garażową. Chciałem zamontować ciepłą bramę, która będzie otwierać się do góry składając się z kilku segmentów.
    Dopiero po zakończeniu murowania zdałem sobie sprawę, że nietypowy otwór może znacznie zwiększyć koszty. Obecnie mam otwór 247 cm wys ( ale odejdzie 15 cm wylewki ze styro na podłodze, przez co zmniejszy się to do 232 cm) i 275 szerokości. Jak go zmniejszyć do typowych wymiarów typowych bram - jakie będą "typowe" - czyli takie, które nie pociągną za sobą ekstra kosztów ?

  2. #2

    Domyślnie

    Hormann ma to w swoim prospekcie (gdzieś na końcu) http://www.hormann.pl/bramy-garazowe/bramy-segmentowe/

    Inni producenci pewnie podobnie. Również często podają to sprzedawcy na Alledrogo, po prostu w postaci tabelki. Możesz też po prostu spytać potencjalnego dostawcę bramy - mój właśnie to b przystępnie wyjaśnił i doradził co i jak

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym taki otwór zostawił i zamontował w nim bramę 2750 x 2250mm. Na nadproże przyjdzie ocieplenie i przykryje brakujące centymetry nie zasłaniając jednocześnie części górnego panela bramy. Jak dla mnie otwór jest w sam raz.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Trzeba ocieplić również boki. ja przykleiłem 3cm. Moja rada taka że po przyklejeniu ma zostać dokładnie tyle ile ma zakupiona brama.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony