dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 43
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 847
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie Budowa samogrzejnego pasywniaka

    Witam,
    chciałbym tu przedstawić swoją wizje w budowaniu domu bez typowego ogrzewania. W założeniu dom będzie musiał sam się ogrzać a w skrajnych warunkach odpowiednią temperaturę zapewnia grzejniki elektryczne lub grzałka w nawiewie od rekuperatora. Będę mógł przetestować jedno i drugie czy zda egzamin czy nie.
    Mnie interesuje spełnienie dwóch warunków czyli zapotrzebowanie do 15kWh/m2r i obciążenie do 10W/m2. Nie dawałem jeszcze do wyliczeń OZC ale patrząc na projekty innych forumowiczów i ich wyniki w ciemno wnioskuje że zapotrzebowanie będzie poniżej 10kWh/m2r. Bez obliczeń to wiem. A patrząc na założenia budynków pasywnych to w moim projekcie nie powinno być problemu z obciążeniem i powinno bez problemu być poniżej 10W/m2.
    Każdy kto się interesuje tematem to wie jakie są wymagania dla budynków pasywnych. A jak ktoś nie wiem to w googlach znajdzie informacje bez problemu. Najważniejszym kryterium jest to aby tak zaprojektować dom aby nie potrzebował CO i klimatyzacji do tego aby w domu było komfortowo i spełniało warunki z zapotrzebowaniem i obciążeniem. Najłatwiej jest chyba spełnić warunek z zapotrzebowaniem bo to mogą spełnić nawet domy parterowe lub takie które nie są ustawione na słońce. Ale najważniejsze jest to aby przy obciążeniu poniżej 10W/m2 spełnić warunek zapotrzebowania. Spełnienie zapotrzebowania świadczy o energooszczędności domu a spełnienie obu to świadczy o pasywności. Domy energooszczędne też ogrzeją się słońcem. Nawet domy energochłonne słońcem się ogrzeje ale do pewnego momentu.
    To moje rzuty domu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAMOGRZEJNY.PARTER.poprawiony.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	301472Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAMOGRZEJNY.PIĘTRO.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	301473 a tu wizualizacje Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pasywniak nowy.północ.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	301474Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PASYWNA SILKA 2.meble1.poludnie.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	301475

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Spełnienie 10 W/m2 to imo jest gwarancja prawdziwej pasywności, przy 0 st masz zakładając 1/2 tego czyli 5 wat.
    Ale bez super okien... ciężko w podgórskim rejonie będzie wydusić zejście do 10 wat.

    PS ciesze się że standard samogrzejny zaczyna żyć wypada napisać jakieś ramy tego standardu, bo czuje się ojcem tej nazwy

    ale tu bez pierwiastka mocy ciężko będzie uzyskać te wyniki.
    Okna, chyba że nadłożysz izolacją. Tylko krzywa przyrostu efektu jest potęgowa...
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 28-01-2015 o 19:30

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jeszcze myślę o tym aby zmniejszyć okna na elewacjach poza południowymi do nie za dużych wymiarów. Optymalnie myślę to aby okna w salonie na zachodniej stronie i w kuchni na wschodniej miały wymiar jeden czyli 133x120 czyli węższe i niższe ale wyżej o postawione o bloczek.
    Murować planuje z silki z xelli. Wiem że są tańsze ale u mnie ta silka jest najłatwiej dostępna i chce z tego budować bo mnie najbardziej przekonuje.

    Teraz trochę wizualizacje z planowanych prac.
    Mam sobie działeczkę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01 działka.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	301478
    Pod płytę kopię dołek na 55cm Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02 wykop pod płytę.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	70,2 KB
ID:	301480
    Potem pod ławy garażu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03 wykop pod ławy garażu.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	301482
    Szaluje i zalewam ławy a w miejscu słupów słupów wyprowadzam zbrojenie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04 ławy.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	301484
    Teraz pierwsza warstwa bloczków Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	06 pierwsza warstwa.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	71,7 KB
ID:	301485

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    a po nich kolejne aż będzie łącznie 5 warstw Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07 pięć warstw.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	71,5 KB
ID:	301487
    i szalowanie pod słupy i ich zalanie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	08 słupy.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	301490
    następnie malowanie czarnuchem Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	09 malowanie.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	301488
    a potem zasypanie dziury i zagęszczenie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10 zasyp.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	69,1 KB
ID:	301491

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Po tym będę chciał zabrać się za GWC
    czyli wykop na 1,5m Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11 wykop pod gwc.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	70,1 KB
ID:	301492 i wykop pod płytę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12 wykop pod gwc.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	301493
    ułożenie z rur kanalizacyjnych rurowca z odpowiednimi spadkami itp z rur fi 200 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13 gwc rurowe.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	301494
    a następnie zasypanie rurowca ziemią z wykopu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14 zasypanie gwc.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	69,1 KB
ID:	301495
    czy tak może być wykonany gwc?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Nadjesza ta chwila kiedy trzeba w okowy liczb ująć standard samogrzejnyj.
    Jako ojciec nazwy czuję obowiązek przestawić liczby.
    Proste podstawy legły u podstaw tego standardu;
    1.Brak aktywnego ogrzewania
    2.Obciążenie cieplne nie większe niż 7 wat/m2 -30
    3. Współczynnik przenikania ciepła przegród nieprzeźroczystych ~0,05 Wm2K.
    4. Współczynnik przenikania ciepła okien mniej niż 0,2 W/m2K przy współczynniku TR 60%.
    5. Drzwi U max 0,15 W/m2K
    6. Szczelność powietrzna max 0,2 wymiany wg n50.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nomiczny/page2
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 28-01-2015 o 20:38

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jeżeli te założenia chociaż w 50% są słuszne to się na to nie łapię aby mój był samogrzejny ale będzie mocno pasywny.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Spełnienie już 10 wat przy średniej -22 da to że założysz parę żarówek 100 wat i sprawa się zakończy.

  9. #9

    Domyślnie

    Przy obecnych zimach i latach w takim domku jak planujesz nie jest problemem ogrzanie w zimie tylko utrzymanie komfortu latem - nie licz że sam GWC zapewni Ci komfort .

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    W lecie problem jest aby sobie kawałka markizy zrobić, mój kolega ma sobie dom, nic by nie było w tym szczególnego ..
    tylko mówi że w lecie chłodno jest w domu. Na tyle chłodno iż zdarza się woda kondensować na ścianie.
    Dom prosty, dach z dość dużym okapem 4 spadowy. Tak że jestem spokojny o lato.
    Że można i to czysta kwestia okien.
    Tam co prawda ma 10cm izolacji tylko.. nie mniej sprawka ciepła w domu latem = okna.
    Nie da się tak łatwo wygnać chłodu z nocy, w domu który ma dobrą izolację.

    Nie zasłaniając okien mam w obecnych budynkach +27 st .. z białym prześcieradłem +24 .
    Do godziny około 13 w domu moim w pokoju jest +20 / 21 .. gdzie o 18 jest + 28 ..
    słońce i okno od północnego zachodu.
    W garażu jeśli nikt nie otwiera drzwi w największe upały 2013 roku .. gdzie było 37 st
    wewnątrz miałem +15 st .. a drzwi otwarte u teściów i w garażu + 25

    A u siebie mam na lato wyborną sytuację, tu jestem totalnie spokojny.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Przy obecnych zimach i latach w takim domku jak planujesz nie jest problemem ogrzanie w zimie tylko utrzymanie komfortu latem - nie licz że sam GWC zapewni Ci komfort .
    Dlatego od południa będę miał okap na 1,5m i rolety też planuje. Przy dobrej osłonie i izolacji nie ma szans przegrzać domu. Co innego jak się ma gorszy energetycznie dom i słaba osłona to wtedy bez klimy ani rusz. Z GWC latem mogę mieć powietrze o temperaturze 20st gdy na polu będzie +35st i w połączeniu z reku powinno to wystarczyć w domu pasywnym. W końcu ma też pasywnie się schłodzić. Jeżeli mu się nie pozwoli przegrzać to z czego się przegrzeje?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ale powietrze zimniejsze jest gęściejszejsze, co oznacza to;
    nie robiąc przeciągu ciężko będzie wygnać "zimne z domu"
    Mając liche drzwi 1,5cm z dęba, w garażu mając 15 st i to drzwi kierunek SW na pełną patelnię wystawione.
    Powietrza jak nie wzruszysz to samo nie pójdzie.
    Ja już GWC mam rozplanowane, oraz zasilanie GWC zimowe, plan jest iście szatański

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Po zasypaniu GWC wykonam fundament mniejszy pod taras Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15 ławy pod taras.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	69,5 KB
ID:	301762
    na to ściana fundamentowa Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16 ściany fund. tarasu.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	301764
    słupy pod belki balkonu który będzie osobną konstrukcją Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17 słupy.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	301769
    i tez to czarnuchem machnę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18 malowanie.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	301771

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    następnie pójdzie kanalizacja i wszystko to co powinno być wykonane pod płytą
    potem obwodowo ułożę styropian w pionie. Jeszcze nie wiem czy w trzech warstwach po 10cm czy może w jednej 30cm ale z tych większych bloków, czyli na długość 450cm i wysokości 50cm. Jak producent to zrobi to chyba na to się zdecyduję ale finalny efekt będzie taki Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19 cokół.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	301774
    jak to będzie to w dwóch warstwach po 10cm na mijankę ułożę XPSa Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20 XPS 2x10cm.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	71,6 KB
ID:	301777
    i na to dam jeszcze EPSa 10cm zostawiając pod ścianami nośnymi i miejscem na schody żelbetowe taką rynienkę w której będzie więcej betonu i w tym będzie zbrojenie z strzemionem 24x24cm co 15cm z 4 prętami fi 12 dołem i górą Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21 EPS.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	74,0 KB
ID:	301781
    ale przed zbrojeniem położę jeszcze folię na styropian
    potem w miejscu tarasu i garażu z wiatrołapem sypnę piach lub pospółkę na 35cm i zagęszczę odpowiednio Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22 zasyp piachem.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	72,3 KB
ID:	301782
    a na koniec zaleję wszystko betonem z zbrojeniem rozproszonym aby nie robić tradycyjnej siatki Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23 zalewanie betonem.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	70,4 KB
ID:	301783
    W ten sposób będę miał stan 0 całości i będzie można się brać za murowanie.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jeszcze odnośnie GWC to znalazłem coś takiego http://www.nape.pl/upload/File/bibli...ika_ciepla.pdf a że planowałem coś podobnego zrobić to mam fajną podkładkę do tego aby mieć się na czym oprzeć. Tylko ciekawi mnie co w przypadku takim jak woda gruntowa sięgnie tych 2m lub nawet tych 1,5m. Wtedy cały wymiennik ciepła będzie w wodzie i co wtedy? Przez podziurawiony spód trójnika który ma odprowadzać skropliny może się dostać do wymiennika woda. Czy w tym wypadku to zaszkodzi pracy rekuperatora?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Po zalaniu płyt przyjdzie czas na ich pielęgnację przez klika dni a gdy to się skończy to akcja murowanie
    najpierw pierwsza warstwa Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24 pierwsza warstwa.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	302081
    potem murowanie a po 6 bloczkach czas na otwory okienne Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25 otwory pod okna.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	302083
    murowanie na 13 warstw bloczków które mają po 20cm więc 2,6m Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26 gotowe mury.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	302084
    oraz w miejscu otworów pójdą nadproża zespolone ytongowskie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	27 ściany z nadprożami.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	302085
    Można inaczej ale tak też więc będzie szybciej i łatwiej.
    Ostatnio edytowane przez kamilb1987b ; 01-02-2015 o 07:33

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Po tym przyjdzie czas na wieniec więc trzeba obić deskami i zrobić wzmocnienie pod schody które będą zalewane razem z stropem a strop z terivy lub monolit ale na razie to teriva Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28 deski wieńcowe.Z.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	302170
    następnie belki stropowe z pustakami stropowymi Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29 belki stropowe.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	302171 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30 pustaki stropowe I warstwa.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	302172 ciemniejsze belki stropowe zaznaczyłem po to bo nad nimi będą ścianki działowe z silki więc pod nimi będą po dwie belki obok siebie. Ze względu na te ściany działowe i ich masę to trzeba dać dwie belki stropowe a przez to jest drobny problem z zachowaniem osi 60cm między belkami bo w pewnym momencie potrzebne by były pustaki węższe bo zostało mi 32cm szczeliny i aby to zminimalizować i zrobić tak aby było dobrze to muszą iść po dwie belki obok siebie w miejscach takich co ścianki działowe iść nie będą więc przez to będzie więcej betonu. Też ze względu na rozpiętość to musi iść szczelina rozdzielcza więc taką będę miał. Pustaki mają 24cm długości więc układając je tak aby zostawić szczelinę wyjdzie jakieś 25cm przy tej większej rozpiętości więc takie nijakie bo wystarczy 10cm ale dając cały pustak to nie będzie żadnej szczeliny. Ewentualnie można pustaka przeciąć na pół i wtedy szczelina będzie mniejsza niż obecna na zdjęciu lub na 14cm a na 10cm pójdzie na tą widoczną węższą szczelinę przy tej mniejszej rozpiętości. Przy tej drugiej nie potrzeba szczeliny ale układając pustaki sama wyjdzie więc można ją zrobić.
    A tak będzie wyglądać jak będą ułożone wszystkie pustaki Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31 wszystkie pustaki.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	302173 oczywiście też będzie wcześniej zbrojenie wieńca ale pokazanie tego w tym programie nie jest możliwe tzn jest ale bawiłbym się w to chyba z tydzień czasu ale wiadomo że będzie. też nie pokazuję zbrojenie i deskowanie schodów bo tego zrobić się nie da albo by to trwało długo.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Tylko ciekawi mnie co w przypadku takim jak woda gruntowa sięgnie tych 2m lub nawet tych 1,5m. Wtedy cały wymiennik ciepła będzie w wodzie i co wtedy? Przez podziurawiony spód trójnika który ma odprowadzać skropliny może się dostać do wymiennika woda. Czy w tym wypadku to zaszkodzi pracy rekuperatora?
    nie robisz otworów w tym denku studzienki na skropliny , zostawiasz to szczelne i zaślepione...
    ewentualne skropliny okresowo zbiorą się w tej studzience a po pewnym czasie odparują....( tak swoją drogą to jeszcze nigdy nie spotkałem tam żadnych skroplin choć obserwuję różne konstrukcje od kilku lat ...)

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    nie robisz otworów w tym denku studzienki na skropliny , zostawiasz to szczelne i zaślepione...
    ewentualne skropliny okresowo zbiorą się w tej studzience a po pewnym czasie odparują....( tak swoją drogą to jeszcze nigdy nie spotkałem tam żadnych skroplin choć obserwuję różne konstrukcje od kilku lat ...)
    W takim razie lepiej zostawic to zaslepiome. Moze z grubszej rury zrobi sie wlot do gwc i dluzszy aby bylo glebiej, przypuscmy pol metra glebiej niz koniec rury od gwc i jakims trojnikiem redukcyjnym sie wepnie do grubszego wlotu a na skropliny zostanie jakies 50cm grubszej rury. Zawsze wtedy mozna ta wode jak sie nazbiera wypompowac jakby nie chciala wyparowac. Ale zawsze sie cos wymysli.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Po przygotowaniu stropu przyjdzie czas na jego zalanie
    strona wschodnia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32 zalanie stropu.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	76,5 KB
ID:	302432
    i zachodnia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32 zalanie stropu.1.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	302433
    po tym oczywiście czas na pielęgnację ale między czasie będę stawiać ściany garażu aby nie marnować czasu. Zastanawiam się jeszcze czy z stropem nie poczekać do garażu aby dwa na raz machnąć ale myślę że lepiej zrobić strop w domu a potem zabrać się za garaż więc tak to zrobię.

Strona 1 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony