dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 43
Pokaż wyniki od 841 do 847 z 847
  1. #841
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Pamietaj ze planuje dom o konstrukcji szkieletu drewnianego. Pod to na dobra sprawe to bys mogl podlozyc betonowe podkladki i na tym konstrukcje wzniesc. Szkielet jest sporo lzejszy od domu chocby z BK. Po drugie linkowalem juz takie plyty bo z czapy tego sobie nie wzialem aby robic taka plyte. Ja plyte wyniose ponad teren ale potem sie to obsypie do polowy ziemia aby to trzymalo. Budowa nie jest taka skomplikowana jak sobie myslisz z reszta wiesz bo tez Ci budowali dom. Nie boje sie budowy a dla mnie to bedzie czysta przyjemnosc i formalnosc.
    Tak jak pisalem to juz jakis czas temu rozmawialem z architektem i mowilem mu o swoich planach i nie mowil ze beda jakies problemy.

  2. #842
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar schizo85
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-213
    Posty
    424

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Pamietaj ze planuje dom o konstrukcji szkieletu drewnianego. Pod to na dobra sprawe to bys mogl podlozyc betonowe podkladki i na tym konstrukcje wzniesc. Szkielet jest sporo lzejszy od domu chocby z BK. Po drugie linkowalem juz takie plyty bo z czapy tego sobie nie wzialem aby robic taka plyte. Ja plyte wyniose ponad teren ale potem sie to obsypie do polowy ziemia aby to trzymalo. Budowa nie jest taka skomplikowana jak sobie myslisz z reszta wiesz bo tez Ci budowali dom. Nie boje sie budowy a dla mnie to bedzie czysta przyjemnosc i formalnosc.
    Tak jak pisalem to juz jakis czas temu rozmawialem z architektem i mowilem mu o swoich planach i nie mowil ze beda jakies problemy.
    No to teraz rozumiem, na Twoich rysunkach brakuje właśnie tego obsypania ziemią dookoła. Szkieletor czy nie, zamiast 20cm wełny w ścianach do standardu pasywnego musisz dać pewnie z 50cm więc różnicą kosztową jest te 30cm i tak jest z każdą przegrodą.

    Możesz mi podesłać Twoje obliczenia z OZC? Rzuciłbym w nie okiem z czystej ciekawości.

    Ale tym że budowa nie jest skomplikowana jak sobie myślę to mnie rozśmieszyłeś. W moim domu to mi akurat budowali tylko ściany, dach, tynki, wylewki z mixokreta, no i z braku czasu przed zimą elewację robili. Resztę łącznie z wszystkimi instalacjami, sufitem podwieszanym i całą wykończeniówką robiłem "tymi ręcoma"
    Z241 104,77 m2 parterowy, OZC: 3.8kW, 53kWh/m2/rok dla -20/22. WM Onyx Dream, PC PW Panasonic 7kW, 100% podłogówka.
    Dziennik budowy z komentarzami

    2015/16 - 2058kWh CO+CWU+Chłodzenie - 631zł; CO - 1386kWh/424zł
    2016/17 - 2726kWh CO+CWU+Chłodzenie - 800zł; CO - 1927kWh/573zł

  3. #843
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Skoro dales rade zrobic wiele sam to co nazywasz trudnym?
    Juz pisalem pare razy ze ze wzgledu na to ze czasami przy dlugich ulewach przez dzialke plynie mi rzeczka to chce aby domek byl wyzej o te pol metra. A jakby nie byla plyta obsypana to co by sie stalo? I tak ta ziemia nie utrzyma przed wiatrem czy plynaca fala.

  4. #844

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dla kamila.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	340123znalezione w sieci

  5. #845
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dla kamila.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	340123znalezione w sieci
    dobre...

  6. #846
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Grzes123

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    91

    Domyślnie

    Chciałbym Kamil poddać do Twojej analizy trochę inne podejście do budowy szkieletu - zamiast płyty na drogim xps zastosować ławy+słupy na tym podłoga typu "crawl space". Przestrzeń podpodłogowa ocieplona granulatem styro w worach a przestrzeń między ociepleniem a podłogą dogrzewać kolektorem powietrznym (bardzo tanim do zrobienia i bezawaryjnym) - poszukaj w google pod hasłem ' crawl space solar heating'. I tak w szkielecie nie masz akumulacji więc zamiast robić duże przeszklenia, kup tanie fixy 3 szybowe np 120x150 cm (od południa i tak będziesz miał dużo słońca). Odpadnie Ci problem klimy w lecie a potrzebne dogrzewanie słońcem zrealizujesz 'crawl space solar heating' i od razu masz podłogowe ogrzewanie- możliwość rozprowadzenia ciepła nawet na płn stronę domu i co ważne można zrobić akumulator ciepła w formie beczek z wodą

  7. #847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A kto buduje pod SZKIELET płytę z XPS......
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 43 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony