dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 43
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 847
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jeśli się zdasz na firmę, to przynajmniej za robotę na dachu trzeba liczyć min 40zł m2 ...
    a krycie domu lichą "bachodachówką" imo duże nie porozumienie ! innej blachy u siebie nie chcę jak TC.
    Kładzionej w ten sam sposób co ta z przed 77 lat.

  2. #42

    Domyślnie

    Kamil, przemyśl sobie to jeszcze. Nie wiem jaką kwotę chcesz przeznaczyć na dom, ale 300 tys. na taki dom nie wystarczy. tam chyba z grażem jest około 200 m2, do tego jeszcze taras nad garażem i balkon? posłuchaj ludzi, którzy już coś wybudowali. nikt tego złośliwie nie pisze, ale łatwo dokłada się kolejne metry kwadratowe i bajery na kartce, ale potem trudniej to zrealizować za rozsądne kwoty. to że będziesz sam budował coś tam zmienia, ale nie tak jak kiedyś, kiedy np. można było oszczędzić na zwrocie VAT. można zakładać, że się uda (czasem takie założenia mają podstawy, w przypadku takiego domu jak proponujesz nie mają), ale pod koniec budowy przy wykończeniu zaczyna brakować kasy. chcemy np. kupić z żoną do domu okładziny, meble, oświetlenie itd., które nam się autentycznie podobają. źle się potem kupuje coś co nie do końca człowiekowi odpowiada, o ile w ogóle wystarczy pieniędzy na jakiekolwiek wykończenie.

    wiesz ile kosztują porządne schody? piszesz, że ocieplisz dom sam - masz rusztowania? a co z tynkiem? ilczyłeś koszt wylewek i powierzchnię ścian i sufitów do otynkowania wewnątrz? jakaś zabudowa karton-gips na piętrze? ile drewna potrzebujesz na ten balkon? ile kosztuje 1 m2 okna z taśmami, kotwami i roletą oraz ile masz metrów tych okien? ile kosztują drzwi zewnętrze? wiesz ile przy budowie trzeba gwoździ? płyta fundamentowa to nie tylko beton, stal i styropian - jeszcze dystanse, drut do wiązania, szalunki, koparka, zagęszczarka, gwoździe do szalunków, jakaś folia by się przydała. i tak jest na każdym etapie.

  3. #43

    Domyślnie

    Kamil buja w obłokach. Niech sobie poczyta w dziale dla samorobów ile ich wysiłku kosztowało i pieniędzy zbudowanie domów i to w zupełnie innym standarcie energetycznym .

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Kamil, przemyśl sobie to jeszcze. Nie wiem jaką kwotę chcesz przeznaczyć na dom, ale 300 tys. na taki dom nie wystarczy. tam chyba z grażem jest około 200 m2, do tego jeszcze taras nad garażem i balkon? posłuchaj ludzi, którzy już coś wybudowali. nikt tego złośliwie nie pisze, ale łatwo dokłada się kolejne metry kwadratowe i bajery na kartce, ale potem trudniej to zrealizować za rozsądne kwoty. to że będziesz sam budował coś tam zmienia, ale nie tak jak kiedyś, kiedy np. można było oszczędzić na zwrocie VAT. można zakładać, że się uda (czasem takie założenia mają podstawy, w przypadku takiego domu jak proponujesz nie mają), ale pod koniec budowy przy wykończeniu zaczyna brakować kasy. chcemy np. kupić z żoną do domu okładziny, meble, oświetlenie itd., które nam się autentycznie podobają. źle się potem kupuje coś co nie do końca człowiekowi odpowiada, o ile w ogóle wystarczy pieniędzy na jakiekolwiek wykończenie.

    wiesz ile kosztują porządne schody? piszesz, że ocieplisz dom sam - masz rusztowania? a co z tynkiem? ilczyłeś koszt wylewek i powierzchnię ścian i sufitów do otynkowania wewnątrz? jakaś zabudowa karton-gips na piętrze? ile drewna potrzebujesz na ten balkon? ile kosztuje 1 m2 okna z taśmami, kotwami i roletą oraz ile masz metrów tych okien? ile kosztują drzwi zewnętrze? wiesz ile przy budowie trzeba gwoździ? płyta fundamentowa to nie tylko beton, stal i styropian - jeszcze dystanse, drut do wiązania, szalunki, koparka, zagęszczarka, gwoździe do szalunków, jakaś folia by się przydała. i tak jest na każdym etapie.
    Liczyłem sobie parę razy i zaokrąglając mocno w górę to wychodzi około 200k na budowę do stanu takiego że wykończenie tylko trzeba.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A może zleć to "liczenie" specjalistom" ?

    Bo za ctakie pieniądze, to ludzie buduja małe, parterowe "stodółki" i to robiac samemu wiecej, niz Ty zamierzasz.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    do stanu takiego że wykończenie tylko trzeba.
    i tu jest samoodpowiedź.
    O ile ja ratując drewno i wkładając w to trochę pracy, ale nie wydając żywej gotówki zbyt wiele na ten cel.
    Dach trzeba położyć samemu, szczególnie Twój jest prosty jak cep. O ile nie masz lęku wysokości.
    Pierwsze co to pchanie się w podłą główkę, bez sens. Dokładanie roboty do wykończenia.
    Położenie płytek itp, podłóg. Wszystko wiedza, wiedza i kombinowanie, ja bez heblarki i grubościówy nawet nie zabieram się za roboty.
    Pierwsze to skuteczne narzędzia, aby szybko tani surowiec przerobić na konkretną formę.
    Deska dębowa 30x120cm kosztuje w markecie 150 zł taką samą mogę mieć za ile ? 12 zł ? jeśli się chce.
    Dużo rzeczy to praca pod dachem. Na wyżyny stolarstwa trzeba się wznieść, aby mieć w rozsądnych pieniądzach bardzo dobre wykończenie.

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A może zleć to "liczenie" specjalistom" ?

    Bo za ctakie pieniądze, to ludzie buduja małe, parterowe "stodółki" i to robiac samemu wiecej, niz Ty zamierzasz.
    Mówiłem wiele razy że dom piętrowy nie jest droższy od parterowego. Mnie wychodzi że w 300k się zmieszczę zaokrąglając w górę dość dużo a licząc na styk to w 250 powinienem się zamknąć. Przecież firmy oferują stan deweloperski domu pasywnego za 2200ł juz za 1m2 o ile dobrze pamiętam wiec dla mojego domu to 350k z czego pewnie przynajmniej połowa to robocizna więc te koszta odchodzą z automatu i za co ma być kwota kosmiczna? A ja jeszcze nie będę robić kominów i CO, dom o prostej bryle i szybki w budowie. ja prawie wszystko zrobię sam ewentualni9e z pomocą rodziny w miarę ich możliwości a rodzinkę mam sporą. Praktycznie to mogą do mnie przyjechać z swoimi żonami i dziećmi i u mnie mogą gdzieś sobie pójść nad rzekę czy plac zabaw, albo na działce odpocząć przy grillu a z braćmi będziemy działać aż się będzie kurzyć na budowie. Z grubsza roboty się podgoni. Jeszcze będę kombinować coś z VATem aby jakiś VATowiec brał na siebie fakturę. Czasami też firmy muszą kupić ileś tam materiału aby mieć rabaty więc czasem ktoś chętnie weźmie fakturę na siebie. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku.
    Dokładny przelicznik będę miał razem z projektem przy zestawieniu materiałów. Na razie to z grubsza liczę i zaokrąglam w górę. A oprócz pożyczki jest jeszcze bieżąca wypłata i z tego też przynajmniej te 1,5k do 2k na budowę będę mógł przeznaczyć co miesiąc bo z kredytu będą odsetki z uruchomionego kredytu więc z początku to nie będą duże kwoty. Nie mam zamiaru kupować najdroższych produktów ale raczej dobre z niższej półki ale to nie znaczy że wszystko to tylko szajs. Czasem można coś kupić w przecenie, albo ściągnąć z drugiego końca Polski taniej niż na miejscu. I na takie rzeczy będę polować. W środku domek ma się charakteryzować prostotą aby było ładnie ale nie muzę mieć pięknie lśniącą podłogę za 200zł za metr bo po co mi to? Na pewno znajdzie się coś za 50zł a też będzie ładne. Drzwi wewnętrzne też nie kupię za 500zl za sztukę tylko poszukam jakieś do 300zł a ostatnio widziałem w liroju za chyba 170 i też były ładne. Dom można wykończyć za 50k ale za 500k a ja będę podchodził do tego z zdrowym rozsądkiem a i tak kilka razy się zastanowię czy aby na pewno. Mam gdzie mieszkać i na pewno chciałoby się szybko wyprowadzić od teściowej ale miesiąc mnie nie zbawi a chcę mieć to dobrze zrobione i aby kasa starczyła.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dobra, ja się poddaję. Przynajmniej będziesz mógł sobie powiedzieć, ze Cię uprzedzano.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    i tu jest samoodpowiedź.
    O ile ja ratując drewno i wkładając w to trochę pracy, ale nie wydając żywej gotówki zbyt wiele na ten cel.
    Dach trzeba położyć samemu, szczególnie Twój jest prosty jak cep. O ile nie masz lęku wysokości.
    Pierwsze co to pchanie się w podłą główkę, bez sens. Dokładanie roboty do wykończenia.
    Położenie płytek itp, podłóg. Wszystko wiedza, wiedza i kombinowanie, ja bez heblarki i grubościówy nawet nie zabieram się za roboty.
    Pierwsze to skuteczne narzędzia, aby szybko tani surowiec przerobić na konkretną formę.
    Deska dębowa 30x120cm kosztuje w markecie 150 zł taką samą mogę mieć za ile ? 12 zł ? jeśli się chce.
    Dużo rzeczy to praca pod dachem. Na wyżyny stolarstwa trzeba się wznieść, aby mieć w rozsądnych pieniądzach bardzo dobre wykończenie.
    Wiem że dach prosty i lęku wysokości nie miałem ale już dawno na wysokościach nie byłem i nie wiem co będzie. Raczej myślę że z braćmi i szwagrem to w weekend byśmy przykryli ale nie jestem pewny. W środku to z sąsiadem będziemy działać. Na pewno w domu nie będę wykańczał jakby to miałby być pałac. Będę wybierał raczej proste, dobre i tanie rozwiązania.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dobra, ja się poddaję. Przynajmniej będziesz mógł sobie powiedzieć, ze Cię uprzedzano.
    Spoko, jeszcze do budowy mam trochę czasu.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Troche nie chce mi sie wierzyc, ze wykonczysz dom za 50 tys. Zona napewno uswiadomi Cie w czym rzecz.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Drzwi wewnętrzne też nie kupię za 500zl za sztukę tylko poszukam jakieś do 300zł a ostatnio widziałem w liroju za chyba 170 i też były ładne. Dom można wykończyć za 50k ale za 500k a ja będę podchodził do tego z zdrowym rozsądkiem a i tak kilka razy się zastanowię czy aby na pewno.
    Drzwi za 170zł ?
    Pomijając już trwałosć i izolacyjność akustyczną, to cena za komplet, tzn skrzydło, osciażnica, klamka ?
    Piszesz, źe dom mozna wykończyć za 50 tysięcy ? Przy 160metrach, to daje niecałe 300zł na metr kwadratowy
    Śmieszna kwota. 15 tysięcy zje łazienka. A kuchnia ?
    Nawet sobie nie wyobrażasz kosztow farby na cały dom - jeśli bedziesz to chciał zrobić zgodnie ze sztuką (dobra farba podkładowa, dobra farba wierzchnia)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Drzwi Porta 250 zl za skrzydlo + oscieznica+ koszt klamki, kuchnia srednio 10k, farby podladowe, lateksowe kilka tysi, panele 8 tysi. Jak juz kolega wczesniej wspomnial lazienka 15k- w to wierze. Pozostaje jakies kilkanascie tysiecy na AGD, meble, schody- naprawde dasz rade?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    "Głupie" gniazdka i wyłaczniki na taki dom - 2,5-3 tysiące. I to marki typu Ospel, Simon, czyli bez szaleństw.
    Lampy... Tu mozna odjechać, ale zródła swiatla (reflektorki LED) to przynajmniej 500-1000 zł.
    Karmisze, firany, czy rolety wewn.....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    wczesniej wspomnial lazienka 15k- w to wierze.
    dużo i nie dużo.

    pytanie czy stać kogoś na wyjście z więzienia schematów. Łazienka = płytki.


  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Troche nie chce mi sie wierzyc, ze wykonczysz dom za 50 tys. Zona napewno uswiadomi Cie w czym rzecz.
    Ale nie pisałem że za tyle wykończę swój dom. Wiem że to jest niemożliwe. Umeblowania w tym nie liczę. Być może też na pewno cały dom od razu nie uda się wykończyć. Na pewno cały parter będę chciał mieć skończony a gorę tyle ile starczy kasy a resztę stopniowo na bieżąco. Nie opłaca się z kredytu wykańczać całego domu. Na pewno wszystko sobie dobrze przemyślę aby było dobrze.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    dużo i nie dużo.

    pytanie czy stać kogoś na wyjście z więzienia schematów. Łazienka = płytki.

    jak wygrałbym w totka, mimo że nie gram, to wtedy bym zaszalał

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pomyśl dobrze jakie tu widzisz materiały i co trzeba z nimi zrobić, aby uzyskać taki efekt.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Pomyśl dobrze jakie tu widzisz materiały i co trzeba z nimi zrobić, aby uzyskać taki efekt.
    Widzę że to drewno ale stolarzem nie jestem i sobie tego nie zrobię.

Strona 3 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony