dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 103

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Nieszczelności są w każdym kominku z giętą szybą jakie widziałem. Na styku szyby i profili jest uszczelka ze sznura ale tylko po długości. W narożnikach są dziury o których mówię wynikające z gięcia szyby. Tam jest ta "nieszczelność" przy wentylacji mechanicznej ma to znaczenie.
    Jak dla mnie tylko dwie szyby najlepiej łączone szprosem.
    W takim razie wystarczy złożyć zamówienie na wersje z dzieloną która ma cienki aluminiowy profil w miejscu styku szyb i już.
    Cena -100 euro netto.
    Jutro sprawdzę stan magazynu, jeden alarmowy powinien być.
    Darek B

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misiek700

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-975
    Posty
    18

    Domyślnie

    Rozmawiałem przed chwilą z firmą, która projektowała i będzie u mnie montować WM z rekuperatorem.
    Gość twierdzi, że małe nieszczelności na łaczeniu szyb w kominku nie będą miały wpływu na działanie WM i rekuperatora. WM ustawia się tak, żeby w domu było lekkie nadciśnienie więc nie będzie zasysało powietrza z paleniska, a w drugą stronę nieszczelności są taka małe że nie zaburzą pracy WM.
    Ważne natomiast jest to, żeby kominek posiadał zamkniętą komore spalania.

    Więc jak to jest? Dlaczego kominek musi być super szczelny? Jaki to ma wpływ na WM i rekuperator?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony