dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 103

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Jeżeli tak wygląda uszczelnienie wersji otwieranej na bok to chyba jedyny kominek z szybą narożną nadający się do rekuperacji.
    Masz może wieści jak jest rozprowadzane powietrze w kominku? Czy powietrze jest podawane tylko pod ruszt i na szybę czy jakoś inaczej.
    PS. co to jest ta ramka-blenda? i czy w wersji Inter 8CP występuje również czy tylko w podnoszonych do góry?
    Na zdjęciach to wersja 8 czy 9?
    A co masz do zarzucenia np Pamie, czy Unico?


    Ktoto, dzięki za info...

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    A co masz do zarzucenia np Pamie, czy Unico?


    Ktoto, dzięki za info...
    Zaznaczam że mam na myśli kominki narożne:
    - te z szybą łączona na styk pomimo szczelności po obwodzie szyby pozostaje duża nieszczelność na łączeniu tych szyb co dyskwalifikuje je do pracy z rekuperacją
    - kominki narożne tak zwane ze szprosem może i są szczelne ale estetyka mi nie odpowiada wiec nie biorę ich pod uwagę
    - te z szyba jednolitą jakie widziałem miały duże nieszczelności w samych narożach szyby o czym pisałem wcześniej np. romotop angle 2gs otwierany na bok (nie wierzycie, sami sprawdźcie) jednak wersja z szybami łączonymi ramką są zapewne szczelniejsze
    - diablo nie widziałem ale cena z szybą jednolita jest wyższa od np. tego bef inter 8 poza tym ten bef jest prawie 2 razy cięższy od diablo co może mieć wpływ przy długoletnim użytkowaniu (grubość i jakość stali) poza tym w standardzie jest deflektor

    Drodzy zdunowie możecie się ze mną nie zgadzać, ale jestem świadomym klientem i wybieram świadomie. To że producent PAMA pisze na stronie że jego kominki nadają się do rekuperacji nie mając na to żadnych badań jest nie profesjonalne.

    pozdrawiam

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Zaznaczam że mam na myśli kominki narożne:
    - te z szybą łączona na styk pomimo szczelności po obwodzie szyby pozostaje duża nieszczelność na łączeniu tych szyb co dyskwalifikuje je do pracy z rekuperacją
    - kominki narożne tak zwane ze szprosem może i są szczelne ale estetyka mi nie odpowiada wiec nie biorę ich pod uwagę
    - te z szyba jednolitą jakie widziałem miały duże nieszczelności w samych narożach szyby o czym pisałem wcześniej np. romotop angle 2gs otwierany na bok (nie wierzycie, sami sprawdźcie) jednak wersja z szybami łączonymi ramką są zapewne szczelniejsze
    - diablo nie widziałem ale cena z szybą jednolita jest wyższa od np. tego bef inter 8 poza tym ten bef jest prawie 2 razy cięższy od diablo co może mieć wpływ przy długoletnim użytkowaniu (grubość i jakość stali) poza tym w standardzie jest deflektor

    Drodzy zdunowie możecie się ze mną nie zgadzać, ale jestem świadomym klientem i wybieram świadomie. To że producent PAMA pisze na stronie że jego kominki nadają się do rekuperacji nie mając na to żadnych badań jest nie profesjonalne.

    pozdrawiam
    Nie denerwuj się Dyskusja może tylko wpłynąć na korzyść Twojej, mojej i paru zainteresowanych wiedzy.

    Masz wiedzę na temat badań nad szczelnością, że o tym piszesz?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie denerwuj się Dyskusja może tylko wpłynąć na korzyść Twojej, mojej i paru zainteresowanych wiedzy.

    Masz wiedzę na temat badań nad szczelnością, że o tym piszesz?
    Nie denerwuje się
    W tym problem że nie mam, pytałem kilku producentów o "badania na szczelność" i żaden takich nie wykonują. Zależy mi na możliwie jak największej szczelności dlatego wykluczyłem kominki z szybą łączona na styk.
    Jakiś czas temu byłem zdecydowany na Hajduka Volcano narożnego ale jak zobaczyłem jaka tam jest szczelina na łączeniu szyb to zwątpiłem (może nie w każdym tak jest, tego nie wiem)

    Może masz coś do polecenia narożnego z szybą otwierana na bok oczywiście przyzwoicie uszczelnionego. Może ten Dragon się nadaje ale nie widziałem jego wykonania no i waga mnie zastanawia;/

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    W piątek wyjdzie mój artykuł na temat szczelności w Kominki PRO. Temat więc świeży...

    Badania robią Niemcy, gdzie stworzono grupę palenisk o szczelności, badanej według podwyższonych kryteriów tzw. RLU (RAUM LUFT UNABHAENGING - niezależnych od powietrza wewnętrznego).

    Natomiast prywatnie Ci powiem...Biznes jest biznes. Trza CÓŚ wydumać nowego, coby ludziska stare przestali kupować

    Twoje podejście do tematu wystarczy, choć myślenie nie jest wolne od luk...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Zdjęcie szczelnego wkładu z szybą boczną i zamontowanym sterownikiem procesu spalania, w którym "spragniony wrazeń" użytownik zaczął sam grzebać i zmienił ustawienia dobrane do tego konkretnie modelu wkładu i całego układu akumulacyjnego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9088.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	304028
    Pozdrawiam.
    PS. Dalej będziesz twierdzić że nie ma szczelnych wkładów ?
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Zdjęcie szczelnego wkładu z szybą boczną i zamontowanym sterownikiem procesu spalania, w którym "spragniony wrazeń" użytownik zaczął sam grzebać i zmienił ustawienia dobrane do tego konkretnie modelu wkładu i całego układu akumulacyjnego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9088.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	304028
    Pozdrawiam.
    PS. Dalej będziesz twierdzić że nie ma szczelnych wkładów ?
    A Ty dalej pitolisz głupoty. gadał dziad do obrazu Podaj konkretną markę , model seryjnie produkowanego wkładu kominkowego o 100% szczelności , niemodyfikowanego przez jakiegoś szalonego zduna , ryzykującego życiem klienta , a w wolnej chwili , mocno w.......y przyjadę , wejdę na dach i anemometrem zmierzę przepływ powietrza nieczynnego wkładu i zobaczymy kto poświeci oczami


    A do detonacji holzgazu nie potrzeba wcale szczelności - wystarczy zbyt mały dopływ tlenu . Kit możesz wciskać owcom - ja już to przerobiłem na wielu wkładach "bezszczelnych " Przypomnij sobie zdjęcia Hajduka , które pokazywałem- szczelny nie był , a jak pierdyknął , to drzwiczki wyczystki piętro niżej wyrwało!

    pzdr.

    ps. nawet w tym pierwszym, niby szczelnym Zibim wiem gdzie znaleźć nieszczelność
    Ostatnio edytowane przez Bader ; 11-02-2015 o 23:40
    festina lente

  8. #8
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Zdjęcie szczelnego wkładu z szybą boczną i zamontowanym sterownikiem procesu spalania, w którym "spragniony wrazeń" użytownik zaczął sam grzebać i zmienił ustawienia dobrane do tego konkretnie modelu wkładu i całego układu akumulacyjnego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9088.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	304028
    Pozdrawiam.
    PS. Dalej będziesz twierdzić że nie ma szczelnych wkładów ?
    Takie grzebanie rozwali każdy wkład .
    Jak w tym przypadku była zastosowana akumulacja ?
    Pierścienie ?
    Kanały ?
    Darek B

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Zdjęcie Zibiego z początków produkcji ... zanim go specjalnie nie rozszczelniono by "przeciętny kominkowy idiota" nie narobił sobie krzywdy ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0003.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	304027
    Pierwsze modele były ... za szczelne ...
    To samo tyczy się wielu innych firm i modeli wkładów. Takie zdjęcia mam jeszcze z trzech modeli firmy Spartherm i jednego firmy Romotop.
    Sam też użytkuję wkład szczelny, którego dolot zamykam tak samo, jak dawniej zamykało się na sztabę i śrubę piece kaflowe - gdy byłu już pełne samego żaru.
    Znany jest powszechnie w branży kominkowej fakt że np. jedna firma nawierca w dwóch punktach paleniska otwory, a inna stosuje "dziurawe" profile dopowietrzające żeby paleniska nie były właśnie w pełni szczelne.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 11-02-2015 o 23:38
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Wkładów kominkowych w 100% szczelnych NIE MA i NIE BYŁO . To tylko zabieg marketingowy , który zaczyna odbijać się wszystkim gigantyczną czkawką ( szczególnie ich głównym propagatorom )
    Są Bader ...są...
    Chcesz, to zrobię ci nawet taki przy pomocy zwykłej spawarki i szlifierki kątowej ... z resztą ... Ty też byś zrobił ...
    Więc są ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Są Bader ...są...
    Chcesz, to zrobię ci nawet taki przy pomocy zwykłej spawarki i szlifierki kątowej ... z resztą ... Ty też byś zrobił ...
    Więc są ...
    Pozdrawiam.
    Co ja mogę zrobić , czy inny Czesiek ( Czesławów proszę o wybaczenie ) to inna sprawa - mówimy o produktach masowych , sprzedawanych pod hasłem " pobór powietrza wyłącznie z zewnątrz " . Mam wrzucić zdjęcia " bezszczelnych " Sparthermów , Hajduków , Romków, czy innych , tak się reklamujących ? A może Zibiego - wkrótce będę go montował - wiem gdzie szukać . Zdarzy się "Innabajka " , pełna wiary w cuda i zażąda dowodów i klops.... Pora Forest odkręcać i uczciwie powiedzieć ,że to bajka

    pzdr.


    ps. A " chłopaki " , to drewniane gwoździe u szewca w zębach prostowali
    festina lente

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony