dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 103
  1. #21
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Nieszczelności są w każdym kominku z giętą szybą jakie widziałem. Na styku szyby i profili jest uszczelka ze sznura ale tylko po długości. W narożnikach są dziury o których mówię wynikające z gięcia szyby. Tam jest ta "nieszczelność" przy wentylacji mechanicznej ma to znaczenie.
    Jak dla mnie tylko dwie szyby najlepiej łączone szprosem.
    W takim razie wystarczy złożyć zamówienie na wersje z dzieloną która ma cienki aluminiowy profil w miejscu styku szyb i już.
    Cena -100 euro netto.
    Jutro sprawdzę stan magazynu, jeden alarmowy powinien być.
    Darek B

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misiek700

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-975
    Posty
    18

    Domyślnie

    Rozmawiałem przed chwilą z firmą, która projektowała i będzie u mnie montować WM z rekuperatorem.
    Gość twierdzi, że małe nieszczelności na łaczeniu szyb w kominku nie będą miały wpływu na działanie WM i rekuperatora. WM ustawia się tak, żeby w domu było lekkie nadciśnienie więc nie będzie zasysało powietrza z paleniska, a w drugą stronę nieszczelności są taka małe że nie zaburzą pracy WM.
    Ważne natomiast jest to, żeby kominek posiadał zamkniętą komore spalania.

    Więc jak to jest? Dlaczego kominek musi być super szczelny? Jaki to ma wpływ na WM i rekuperator?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    W jednej wypowiedzi Twój instalator WM z reku sam sobie zaprzecza ...

    Jeżeli wkład kominkowy nie jest szczelny, to nie naeży się łudzić, że będzie sobie powietrze do spalania czerpał z odległego punktu poza budynkiem poprzez sporej długości przewód powodujący jeszce opory tego powietrza.
    Zaopatrzy się w powietrze, które mu będzie "pociągnąć" najłatwiej - z wnętrza domu. A nadciśnienie z WM spowoduje wręcz spotęgowanie takiego obrotu rzeczy ...
    Licząć że wkłąd potrzebuje do spalania ca. 5 - 15 m3 / 1 kg drewna ... wyliczamy dalej uśredniając to do 10 m3 / 1 kg i przeciętnego załadunku 6 - 10 kg ... daje nam to ilość powietrza rzędu 60 - 100 m3 zużytego każdego popołudnia / wieczoru w domu z kominkiem. Niech nawet czerpnia powietrza w takim nieszcelnym wkładziedostarczy więcej niż połowę potrzebnego do spalania tlenu ... to zawsze pozostaje ok. 30 - 50 m3, które wkłąd będzie musiał sobie pobrać z wnętrza domu.
    Powietrza już ogrzanego dodajmy ...
    W ten sposób "rypie się na łeb" cała idea odzysku ciepła i zrównoważonej, w pełni sterowalnej instalacji za którą wydaję się średnio kilkanaście tyś. zł ...
    Mam nadzieję że janso i wyraźnie opisałem w czym rzecz.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.
    Czy naprawdę w tym egzemplarzu nie żadnej szczeliny w narożniku szyby? Jak tak jest jak mówisz to propozycja jest warta zainteresowani
    Wszystkie wkłady befa mają uszczelki po całym obwodzie szyby i ramy drzwi... nie ma lipy
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    Wszystkie wkłady befa mają uszczelki po całym obwodzie szyby i ramy drzwi... nie ma lipy
    muszę zobaczyć na własne oczy bo inaczej nie uwierzę
    te które widziałem w samym gięciu szyby uszczelnienie co prawda było ale dziura również górą i dołem;/
    masz może zdjęcia tego wkładu o którym piszesz, chętnie bym zobaczył na zdjęciach jak to wygląda.
    W sieci nie ma nic na jego temat oprócz wizualizacji ze strony befpolska

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    Wszystkie wkłady befa mają uszczelki po całym obwodzie szyby i ramy drzwi... nie ma lipy
    a powietrze na kurtynę - "czystą szybę" biorą również z zewnątrz?

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    a powietrze na kurtynę - "czystą szybę" biorą również z zewnątrz?
    powietrze biorą tylko przez przyłącze
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    muszę zobaczyć na własne oczy bo inaczej nie uwierzę
    te które widziałem w samym gięciu szyby uszczelnienie co prawda było ale dziura również górą i dołem;/
    masz może zdjęcia tego wkładu o którym piszesz, chętnie bym zobaczył na zdjęciach jak to wygląda.
    W sieci nie ma nic na jego temat oprócz wizualizacji ze strony befpolska
    nie jednego befa już rozbierałem i wszystkie miały uszczelkę po całym obwodzie, te intery otwierane na bok są nowymi wkładami i jeszcze nie miałem u siebie z szybą giętą, natomiast po telefonie do importera potwierdził informację że uszczelka jest po całym obwodzie. Jutro postaram się zorganizować jakieś zdjęcia.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    nie jednego befa już rozbierałem i wszystkie miały uszczelkę po całym obwodzie, te intery otwierane na bok są nowymi wkładami i jeszcze nie miałem u siebie z szybą giętą, natomiast po telefonie do importera potwierdził informację że uszczelka jest po całym obwodzie. Jutro postaram się zorganizować jakieś zdjęcia.
    jak będą zdjęcia to niech zrobi zdjęcie uszczelnienia szyby to mnie najbardziej interesuje szczególnie miejsce o którym mówiłem wcześniej.
    Wiesz jakie są jego wymiary rzeczywiste?
    Te na twojej stronie różnią się od tego co podaje producent na przykładzie Intera V 8CP

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat wkładu BEF inter 8 CP i rozprowadzenia powietrza po wkładzie. Czy ten kominek posiada dopalanie spalin?

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.
    Czy naprawdę w tym egzemplarzu nie żadnej szczeliny w narożniku szyby? Jak tak jest jak mówisz to propozycja jest warta zainteresowani
    w wersji wkładu otwieranego na bok będzie takie samo doszczelnienie jak w przypadku wkładu inter otwieranego do góry, ten drugi dzisiaj mi przyjechał więc podsyłam zdjęcia.... czy doszczelnienie szyby jest zadowalające?




    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ktoto. Ile kosztują te cacka? Wersja otwierana do góry i na bok....

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    podsyłam linka do cen z wkładami z serii INTER, cenowo wyglądają bardzo dobrze
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Mam akurat zapytania...To cena z blenda widoczną na fotkach?

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    w cenie:
    - ramka-blenda
    - nóżki
    - dolot
    - szyba gięta

    czyli wszystko to za co normalnie trzeba dopłacić jest w standardzie
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    w cenie:
    - ramka-blenda
    - nóżki
    - dolot
    - szyba gięta

    czyli wszystko to za co normalnie trzeba dopłacić jest w standardzie
    Jeżeli tak wygląda uszczelnienie wersji otwieranej na bok to chyba jedyny kominek z szybą narożną nadający się do rekuperacji.
    Masz może wieści jak jest rozprowadzane powietrze w kominku? Czy powietrze jest podawane tylko pod ruszt i na szybę czy jakoś inaczej.
    PS. co to jest ta ramka-blenda? i czy w wersji Inter 8CP występuje również czy tylko w podnoszonych do góry?
    Na zdjęciach to wersja 8 czy 9?
    Ostatnio edytowane przez innabajka ; 04-02-2015 o 16:31

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Jeżeli tak wygląda uszczelnienie wersji otwieranej na bok to chyba jedyny kominek z szybą narożną nadający się do rekuperacji.
    Masz może wieści jak jest rozprowadzane powietrze w kominku? Czy powietrze jest podawane tylko pod ruszt i na szybę czy jakoś inaczej.
    PS. co to jest ta ramka-blenda? i czy w wersji Inter 8CP występuje również czy tylko w podnoszonych do góry?
    Na zdjęciach to wersja 8 czy 9?
    A co masz do zarzucenia np Pamie, czy Unico?


    Ktoto, dzięki za info...

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Jeżeli tak wygląda uszczelnienie wersji otwieranej na bok to chyba jedyny kominek z szybą narożną nadający się do rekuperacji.
    Masz może wieści jak jest rozprowadzane powietrze w kominku? Czy powietrze jest podawane tylko pod ruszt i na szybę czy jakoś inaczej.
    PS. co to jest ta ramka-blenda? i czy w wersji Inter 8CP występuje również czy tylko w podnoszonych do góry?
    Na zdjęciach to wersja 8 czy 9?
    powietrze nie idzie w 100% pod ruszt, jest też rozprowadzone wewnątrz wkładu m.in. na szybę - kurtyna powietrzna

    ramka - blenda - element maskujący szczelinę między wkładem a zabudową

    w interach bez gilotyny też występuje, jest "delikatniejsza" mniej rzuca się w oczy

    na zdjęciach inter v 9

    wymiar zwykłej 8 cl/cp zamieszczam poniżej

    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ku..wa ... przecieram aż oczy ze zdumienia ... jestem na Forum Muratora czy na targu u mnie we wsi ... ???
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    A co masz do zarzucenia np Pamie, czy Unico?


    Ktoto, dzięki za info...
    Zaznaczam że mam na myśli kominki narożne:
    - te z szybą łączona na styk pomimo szczelności po obwodzie szyby pozostaje duża nieszczelność na łączeniu tych szyb co dyskwalifikuje je do pracy z rekuperacją
    - kominki narożne tak zwane ze szprosem może i są szczelne ale estetyka mi nie odpowiada wiec nie biorę ich pod uwagę
    - te z szyba jednolitą jakie widziałem miały duże nieszczelności w samych narożach szyby o czym pisałem wcześniej np. romotop angle 2gs otwierany na bok (nie wierzycie, sami sprawdźcie) jednak wersja z szybami łączonymi ramką są zapewne szczelniejsze
    - diablo nie widziałem ale cena z szybą jednolita jest wyższa od np. tego bef inter 8 poza tym ten bef jest prawie 2 razy cięższy od diablo co może mieć wpływ przy długoletnim użytkowaniu (grubość i jakość stali) poza tym w standardzie jest deflektor

    Drodzy zdunowie możecie się ze mną nie zgadzać, ale jestem świadomym klientem i wybieram świadomie. To że producent PAMA pisze na stronie że jego kominki nadają się do rekuperacji nie mając na to żadnych badań jest nie profesjonalne.

    pozdrawiam

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony