dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    18 kwietnia miałem wylewane posadzki (7-7,5cm) , po około 5 tygodniach chce położyć płytki w wc i kuchni (granit) aby można już brać wymiary na samą kuchnię. Po dwóch miesiącach od wylania chcę zacząć wygrzewanie aby przygotować posadzkę pod położenie parkietu. W kuchni łazience jest oczywiście dylatacja. Czy przy wygrzewaniu wyłączyć pętlę pod kuchnią, ewentualnie zredukować trochę moc? Czy lepiej najpierw wygrzać. Oczywiście nie chcę aby mi popękały płytki.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Wylewkę sie wygrzewa przed położeniem płytek a nie po. Minimalny czas wygrzewania to okolo 28dni.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał muaddib Zobacz post
    18 kwietnia miałem wylewane posadzki (7-7,5cm) , po około 5 tygodniach chce położyć płytki w wc i kuchni (granit) aby można już brać wymiary na samą kuchnię. Po dwóch miesiącach od wylania chcę zacząć wygrzewanie aby przygotować posadzkę pod położenie parkietu. W kuchni łazience jest oczywiście dylatacja. Czy przy wygrzewaniu wyłączyć pętlę pod kuchnią, ewentualnie zredukować trochę moc? Czy lepiej najpierw wygrzać. Oczywiście nie chcę aby mi popękały płytki.
    Hej,
    U mnie rozpoczęli wylewki 10 kwietnia i patrząc na posadzkę twierdze, ze ona totalnie po 5tygodniach by sie nie nadawała... poprostu cały czas mam pełne plamy mokrego betonu... za jakies 3 tygodnie (czerwiec) mam mieć zakładana PC i zastanawiam sie, czy jeszcze czekać z włączeniem wygrzewanie wylewki, czy spokojnie włączać i grzać przez kolejny miesiąc...
    We wrześniu chciałem sie wprowadzać, wiec czekać zbytnio nie chce.. ale bez wariactwa, by mi wilgoć podłogi nie uszkodziła...
    Dom obecnie ma odpalona rekuperacja na maxa.

    Czy dłuższe wygrzewanie moźe byc potrzebne? Czy raczej 28dni załatwi totalnie wilgoć?

  4. #24

    Domyślnie

    Ostatecznie po konsultacji z kierownikiem budowy i wykonawcą najpierw za 2-3 tygodnie założę PC i wygrzeje. Przy okazji pytanie PC to Panasonic acquarea, ma ona program wygrzewania posadzki. Wiem, że i tak później powinno się sprawdzać wilgotność ale jak poczytałem nie jest to takie proste i jednoznaczne. Czy po takim wygrzewaniu dla świętego spokoju można zapuścić PC jeszcze dodatkowo na tydzień lub dwa i bez obawy kłaść parkiet?

  5. #25

    Domyślnie

    Wczoraj skończyli mi montować PC i zaczęło się 30 dniowe wygrzewanie. Posadzka betonowa 7 cm, czy taki okres wygrzewania przy obecnych warunkach powinien wystarczyć?

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Moim zdaniem spokojnie wystarczy.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #27

    Domyślnie

    Ok tam gdzie jest podlogowka nalezy wygrzac beton przed zamontowaniem desek i plytek, a co z pomieszczeniami gdzie sa grzejniki mam tak w garazu tam nie mam podlogowki tez trzeba wygrzewac pomieszczenie czy mozna po 2 miesiacach ukladac plytki ?

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SECU

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    z tego co ja wiem to 4 tygodnie a później grzanie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony