dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Blokada do drzwi zamontowanych w narożniku ściany

    Mam kilka pytań mam n/t blokad. tzw "łańcuchów" do drzwi, ponieważ ojciec mój, zamieszkały w blokowisku zaczął narzekać ostatnio na wyjątkowy wręcz wysyp nachodzących go w domu nieznanych pań proszących o szklankę ciepłej wody, dziwnych panów przedstawiających się jako "z administracji", a chcących mierzyć jakieś absurdalne rzeczy, miał też jednego naciągacza "z telekomunikacji" z tańszą umową i jednego wnuczka, który miał wypadek i przysłał kolegę po kasę. Krótko mówiąc, ojciec zażyczył sobie zainstalowania w drzwiach takiego łańcucha. I teraz moja zagwozdka:

    1) Drzwi są zamontowane w szczycie ciasnego korytarza, boczne ściany niemal przylegają do framugi, klasyczny łańcuch zamontowany w rogu będzie prawdopodobnie bardzo przeszkadzał, wchodząc przy wychodzeniu "w drzwi" i blokując możliwość ich zamknięcia. Ojciec jest już dość niedołężny i nie wchodzi w grę nic, z czym będzie się musiał bić w czasie obsługi.
    2) z powodu braku miejsca odpada niestety bardzo fajne rozwiązanie, jakim jest blokada sztywna, o taka:



    Jej otwarcie wymaga odchylenia ucha blokady na stronę przeciwną do drzwi, a tu nie ma na to miejsca, tam jest tylko 6cm ścianka, blokady, które oglądałem w sklepie wymagają zaś jakichś 9cm miejsca.

    3) są jeszcze blokady wbudowane w zamek typu "zasuwa", ale to nie wchodzi w grę, bo drzwi typu "blokowe antywłamaniowe" (jakiś chińczyk montowany usługowo przez firmę-krzak) ma dwa wbudowane zamki, nie ma sensu montować trzeciego tylko dla blokady.

    Czy są jeszcze jakieś inne możliwości? Jakieś blokady, o których nie wiem?


    I pytanie dodatkowe: drzwi, jak wspomniałem, to jakieś a'la antywłamaniowy chiński twór z wierzchnimi stronami tłoczonymi z blachy i pokrytymi okleiną. Jaką one mają konstrukcję po obwodzie? Jest szansa na jakiś w miarę solidny ramiak, do którego da się zamocować taki łańcuch, blokadę, czy co tam wymyślimy?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #2

    Domyślnie

    Jak nie wiesz jakiej firmy są drzwi to ciężko będzie powiedzieć co one mają w swojej konstrukcji. Ogółem wytworzył się podział na ramiaki punktowe (wypełnienie drzwi w tym przypadku to styropian) oraz na ramiaki pełne (tu wypełnieniem jest pianka).
    Jeśli masz ramiak punktowy to ciężko będzie cokolwiek zdziałać, bo mocniejsze szarpnięcie i wyrwiesz śruby (nawet jak dodasz pod spód kleju).

    Powiedz jak drzwi się otwierają? Do wewnątrz czy na zewnątrz (nie jest to takie oczywiste przy przeróbkach).
    Czy drzwi montowane są w ostrej ścianie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ostra sciana.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	301968

    Prośba o zdjęcie, to może coś się zaradzi. I sprawdź czy na drzwiach nie ma jakiś oznaczeń producenta.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Drzwi są "Porta", model "Opal", od producenta już wiem, ze ramiak mają drewniany i ma on 4cm łącznie z przylgą, zatem realnego ramiaka tam są ze 2cm (rodzice kupili je jako "antywłamaniowe" ).

    Drzwi są w ostrej ścianie od strony zawiasów, od strony zamka zaś jak już pisałem, jest 6,5cm miejsca. Póki co wychodzi mi na to, że jedyną opcją jest łańcuch. Blokada sztywna mimo, że ładniejsza i wygodniejsza w obsłudze, po pierwsze się nie mieści, po drugie szukając wczoraj w necie innych możliwości znalazłem film instruktażowy "młodego włamywacza" pokazujący jak bardzo łatwo, dosłownie w sekundę i całkowicie bezszelestnie pokonać taką blokadę od zewnątrz. Włamywaczom takie sposoby są zapewne dobrze znane i choć taka blokada i tak świetnie się sprawdzi przeciwko prześladowanym u nas biednym, uczciwym cygankom, czy też różnym dziwnym "panom z administracji", to jakoś mój entuzjazm do jej zakładania mocno opadł.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4

    Domyślnie

    Rozważ jeszcze rozwiązanie z wizjerem cyfrowym (z wyświetlaczem). Zobacz sobie stronę 43: http://wiked.pl/images/katalog/katal...TYCZEN2015.pdf
    Tu kosztuje prawie 50zł netto, a na allegro znajdziesz sporo takich urządzeń. Może opcja bez otwierania drzwi będzie bezpieczniejsza dla starszej osoby. Zobacz realnie - montujesz łańcuch i starsza osoba uchyla drzwi aby zobaczyć co i jak. Można wsadzić rękę (np z gazem łzawiącym), złapać za felc i szarpnąć za drzwi lub wejść z nimi do środka.
    A z wizjerem i dużym ekranem bez otwierania drzwi będzie wiadomo kto przyszedł.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie bardzo potrafię pomóc w kwestii kluczowej - łańcucha, ale same drzwi - Opal to dobry produkt i faktycznie ma klasę antywłamaniową (kiedyś to było B).
    Konstrukcja to rama i płyta, ale jest tam też warstwa blachy, także spokojnie możesz zastosować wkręty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony