dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rakowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-157
    Posty
    37

    Domyślnie Gdzie umieścić Komin do kominka?

    Witam!
    Jestem na etapie projektowania-i mam problem gdzie umieścić komin do kominka? Opcje mam naprawdę 2 i nie i wiem,którą wybrać?
    1- przed ścianą nośną -bezpośrednio w salonie,czy 2-za ścianą nośną w kotłowni? Zastanawiam się też czy komin 250 starczy?
    Proszę o poradę.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rakowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-157
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dodam jeszcze,że kominek ma być akumulacyjny -kaflowy-ale kafli mało-większość raczej tynk zduński. Czy do takiego kominka mogę wziąć dowolny wkład?

  3. #3

    Domyślnie

    Uważam że, jesli komina jest przynajmniej 5mb to wystarczy fi 200
    Przy kominku kumulacyjnym ,budując nie tylko ściany ciepłe ale i system kanałów są duże możliwości zabudowy komina tak, że gabatyty komina ustawionego w salonie nie wpływają znacząco na wielkość bryły.

    Palenisko zduńskie będzie lepszym rozwiązaniem niż wkład kominkowy.

    Pozdrawiam Stansiław
    Ostatnio edytowane przez bagi69 ; 30-01-2015 o 17:39

  4. #4
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepiej aby komin był z ścianą w kotłowni , oszczędzasz sporo miejsca w salonie .
    Rozmiar fi 250 jest za duży , w naszych realizacjach starcza fi 180 .
    Wybierz wkład przeznaczony do zabudowy niewentylowanej , zdecydowana większość wkładów dostępnych na runku musi być odpowiednio wentylowana / chłodzona ruchem powietrza , z naszej ofert są to wkłady oznaczone KV025....
    Darek B

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rakowiec Zobacz post
    Dodam jeszcze,że kominek ma być akumulacyjny -kaflowy-ale kafli mało-większość raczej tynk zduński.
    Właśnie takie budujemy najczęściej , ostatnio skończyliśmy szamotowy całkiem bez kafli , wszystkie realizacje na naszej stronie są w technice ciepłej zabudowy a fragmenty bez kafli to tynkowany szamot .
    Tynk zduński oraz odpowiednie kleje sprzedajemy w detalu i hurcie .
    Jeżeli chcesz zaoszczędzić miejsca polecam zastosowanie systemu AKUMULACJI Mammoth , mając więcej miejsca na zabudowę możesz użyć kanałów , obydwa systemy możesz obejrzeć na naszej ekspozycji [ w sobotę z Warszawy przez Janki dojedziesz momentalnie]
    Darek B

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rakowiec Zobacz post
    Witam!
    Jestem na etapie projektowania-i mam problem gdzie umieścić komin do kominka? Opcje mam naprawdę 2 i nie i wiem,którą wybrać?
    1- przed ścianą nośną -bezpośrednio w salonie,czy 2-za ścianą nośną w kotłowni? Zastanawiam się też czy komin 250 starczy?
    Proszę o poradę.
    Jest jeszcze opcja od stropu....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jest jeszcze opcja od stropu....
    Według mnie najlepsza. Do tego od strony kotłowni nadproże i przejście serwisowe.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rakowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-157
    Posty
    37

    Domyślnie

    Opcja od stropu bardzo mi się podoba. Tylko czy ta rura nie będzie miała za dużo złamań?
    Przepraszam,ale nie wiem,co to jest przejście serwisowe?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rakowiec Zobacz post
    Opcja od stropu bardzo mi się podoba. Tylko czy ta rura nie będzie miała za dużo złamań?
    Przepraszam,ale nie wiem,co to jest przejście serwisowe?
    1) Komin powinien być dokładnie nad wylotem wkładu. Staje się wówczas bezobsługowym i samoczyszczącym.
    2) Jeśli za plecami kominka jest kotłownia to dobrym konceptem jest wmurowanie nadproża i nacięcie ścian przed tynkowaniem. W razie problemów z wkładem można bezboleśnie rozkuć ścianę i dostać się do niego bez niszczenia obudowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony