dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie proponuję rzeczy, co do których nie mam zaufania. Także KMT Pas. znam tylko z oględzin a mnie odpycha ta środkowa uszczelka która do niczego nie przylega...
    Ale nie odmówiłbym tych drzwi np. w sytuacji, gdybyś miał konkretny otwór którefo przeróbka byłaby nieracjonalna (np. klinkier) - ościeżnica KMT ze względu na konstrukcję ma zupełnie inne wymiary.

    By dla równowagi dać plusa dla Wikęda - np. cenię ich za bezproblemową możliwość zamówienia skróconych drzwi.
    Ale takie wybory kwestia głównie mojej wygody.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    A co myślisz o KMT w takim razie? Wstępnie byłem na nich zdecydowany, bo parametry lepsze i cena nieznacznie, ale też.
    Nie patrz na suche parametry Ud. Wikęd wygrywa zamkiem listwowym, który zapewnia bardzo dobrą szczelność drzwi, no i nie trzeba składać ościeżnicy. Drzwi przychodzą kompletne złożone gotowe do montażu.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jak zamówisz KMT z ościeżnicą Alu to też będzie złożona fabrycznie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    daruj sobie kmt, ja takie kupiłem i jestem rozczarowany. Drzwi kmt 75 passiv i próg też. W te mrozy jakoś nie przemarzają ale skrzydło wygieło się w banana. Jak ustawie je jakoś normalnie to 3mm górą i dołem odstają a dobrze dociskają w okolicy zamka. Przykładajac poziomicę do skrzydła od zewnątrz przy zamku luka/dziura 2mm, robiąc to samo od wewnątrz poziomica odstaje górą i dołem po ok 2-3 mm masakra. Dociągnąłem drzwi górą żeby nie wiało to na dole mam szparę ponad 5mm upycham szmat i tak się kur... męcze. Na chwilę obecną składam reklamację ale słabo to widzę czytając warunki gwarancji/użytkowania. KMT podobno składa ościeznice i skrzydła gdzie indziej i przy reklamacjach przerzucają winę jeden na drugiego- jest trochę o tym w necie.
    Mój gość od montażu jak finlandia ma w ofercie KMT ale ich nie poleca- bardziej mi proponował wikendy, że lepsze wykonanie i serws gwarancyjny. Jak ktoś głupi jak ja uprze się na gó.... to je założy. Patrzyłem teraz na zamek górny i są z każdej strony minimalne szparki że widać to co jest na zewnątrz. Ch.... mnie strzela. Drzwi za około 4 koła a takie tandetne. Jakby ktoś nie wierzył to mogę podesłać fotki.
    Finlandia co ty byś mi w takiej sytuacji podpowiedział?-nowe skrzyło KMT? wypróć futrynę i "dogiąć" ją do drzwi? lub coś innego? masakra tynk wewnątrz pomalowany, na zewnątrz styro i klej obrobione.
    Z242 na kujawach

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Drążyłbym temat skrzydła. Ościeżnicy przy takim profilu nie przegniesz w łuk w zadowalający sposób.
    Obawiam się, że reklamacja może być trudna (może się pojawić zasłonięciem magicznych 4mm wynikających z jakiejś tam starej normy).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    KMT też się reklamuje, że w wersji Passive ma zamek listwowy. Natomiast gdybym miał zrobić ranking producentów na podstawie wpisów w necie to Wikęd wypada lepiej. Mnie się podoba, że mają grubsze skrzydło. Podjadę posprawdzać jak wyglądają sprawy z dociśnięciem drzwi przy zamknięciu u obu producentów.

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Dopytałem się póki co w temacie Wikęda i polecano mi drzwi Optimum. Relacja ceny do jakości jest dużo korzystniejsza niż przy Prestige. Haki, które są w Optimum lepiej dociskają drzwi do ościeżnicy i zabezpieczają przed odkształceniem, niż rozwiązanie w Prestige. Różnica we wskaźnikach ciepła w praktyce podobno jest nieznacząca. Można się spodziewać, że Prestige będzie dopracowywane w najbliższym czasie i pojawią się nowe drzwi z nieco niższym wskaźnikiem Ud, tak żeby zmieścić się w wymaganiach dla domu pasywnego. Szczerze to odniosłem wrażenie, że Prestige to pionierska próba z szerszym skrzydłem i nie do końca udana. Na dzisiaj polecono mi Optimum.
    Ostatnio edytowane przez alter2000 ; 10-12-2016 o 20:33

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mam zupełnie inne zdanie nt Termo Prestige (może i w stalowych w Polsce pionierska, ale wg mnie udana).
    Rozumiem że ktoś proponował Optimum +ościeżnica Termo. Mimo wszystko - to Optimum uważam za taki półśrodek - dla tych co chcą taniej ale "grubo" no i nie mogą dostosować otworów do TP.
    Wybacz- gadamy tak sobie ogólnikami..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    To wylistuję czego się dowiedziałem o Termo Prestige. Dla przypomnienia: to nie są moje opinie, ale osób sprzedających te drzwi i odpowiadających za ich serwis, z którymi miałem dzisiaj okazję porozmawiać:
    - zamek dociskający drzwi nie jest tak skuteczny jak haki w Optimum. Nie zabezpiecza też w takim samym stopniu przed odkształceniem skrzydła
    - automatyczna uszczelka opadająca jest rozwiązaniem, które prawdopodobnie przestanie działać za jakiś czas
    - grube skrzydło TP jest w większym stopniu narażone na odkształcenia niż Optimum i jest jeszcze niedopracowane (nie wiem na czym to niedopracowanie ma polegać)
    - zdarzają się kłopoty z zamkami TP. Optimum jest mniej awaryjne
    - różnica w parametrach jest minimalna a Optimum lepiej trzyma się ościeżnicy (haki) co może oznaczać, że będzie niwelowało przewagę TP nad Optimum
    Nie dowiedziałem się niestety nic szczególnego o ościeżnicy i progu. Po prostu powiedziano mi, że oba rozwiązania - Optimum i TP - są porównywalne pomimo różnicy w cenie.
    Finalnie TP lepsze na starcie, ale bardziej usterkowe i zdecydowanie droższe od Optimum, więc odradzano mi TP ze wskazaniem na bardzo dobrą relację ceny do jakości Optimum.
    Ostatnio edytowane przez alter2000 ; 11-12-2016 o 15:38

  10. #50

    Domyślnie

    No to ja jako sprzedawca i montażysta nie zgodzę się z tymi słowami. Nie uważam aby TP było tak "awaryjne" jak to tu opisałeś. Zamek listwowy moim zdaniem trzyma tak samo mocno jak w Optimum. Raczej podzielę zdanie Fina, że Optimum to połowa drogi pomiędzy TP a Premium.

    Ktoś kiedyś pisał, że szkoda pieniędzy na Optimum, bo TP jest niewiele droższe a znacznie lepsze. Jest, ale nie każdy ma tyle pieniędzy. Ja np. namawiam ludzi kupujących Premium + Termo na dorzucenie do Optimum z Termo. Wątpię że kupiliby TP, bo to już duża różnica pomiędzy TP a Premium+Termo.

    P.S. być może opinia ta spowodowana jest tym że Optimum jest znacznie krócej na rynku jak Termo Prestige, które miało okazję już zjechać na serwis. Co do samych zamków listwowych- rzeczywiście na początku zdarzały się problemy z nimi. Raczej pojedyncze reklamacje, a nie seria nieszczęść.

  11. #51

    Domyślnie

    Czy ma ktoś dostęp do deklaracji właściwości użytkowych drzwi KMT 75plus Passive (z przeszkleniem) oraz Wikęd Premium (bez przeszklenia)? Będę bardzo wdzięczny, bo do kredytu są mi potrzebne.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  12. #52

    Domyślnie

    Wikęd Premium skrzydło pełne + 3 rodzaje ościeżnic masz w DWU. Stalowa to jest ich "11-ka".
    http://wiked.pl/images/NOWECERTYFIKA...SKRZYDLOWE.pdf

    Więcej DWU masz tu:
    http://wiked.pl/atesty-i-certyfikaty
    Wszystkie pod napisem "drzwi stalowe".

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony