dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aa_pawello

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-223
    Posty
    6

    Domyślnie Brzydkie zgrzewy w oknach

    Witam,

    Kupiłem okna, po pewnym czasie po ich zamontowaniu przy odklejaniu taśm ochronnych zauważyłem, że mają bardzo brzydkie zgrzewy na łączeniach profili. Czy to rzeczywiście powinno tak wyglądać. Jeżeli nie to czy mam podstawę do reklamacji. Czy mogę domagać się wymiany okien czy może da się coś z tym zrobić bez ich wymontowywania. Proszę o opinie osoby znające się w temacie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150201_155617.jpg
Wyświetleń:	458
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	302242   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150201_155235.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	302247  

  2. #2

    Domyślnie

    a co to qźwa jest ? Makro ? A może zdjęcie spod mikroskopu bo to jeszcze mało dokładne ?
    Fakt, niezbyt ale czy widać to z odległości 1,5 mb przy rozproszonym świetle ? Wątpię
    Więc chłopie, zajmij się tynkami, wylewkami i kończeniem chałupy a nie duperele Ci w głowie i szukanie pretekstu by urwać kasę

  3. #3

    Domyślnie

    Nie nie powinno tak wyglądać..... ale pewnie okna kupione z tych najtańszych, i ktoś robił to bez dobrego zaplecza

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz130672 Zobacz post
    Nie nie powinno tak wyglądać..... ...
    A jak ma wyglądać ? może najwyższy czas by miłośnicy makrofotografii w kadrze umieszczali przymiar liniowy by skalę zjawiska poznać ? Przeważnie widoczna tu uszczeka ma ok 2-3 mm więc.....

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aa_pawello

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-223
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nie jest ważne czy takie wykończenie jest widoczne z 1,5m czy z 10m, ważne jest czy tak powinno wyglądać. Ktoś dostał pieniądzem za rzetelne wykonanie okien i tak je powinien zrobić. Dodam tylko, że nie interesuje mnie "urywanie kasy" tylko wymiana lub poprawienie do stanu takiego jak powinny wyglądać jeżeli jest to chałtura.
    Ostatnio edytowane przez aa_pawello ; 01-02-2015 o 22:30

  6. #6

    Domyślnie

    Wbrew pozorom mylisz się i to co zamieściłeś, mimo że już znalazł się jeden "specjalista" popierający Twe roszczenia, nie jest podstawą do czegokolwiek
    A wbrew temu co tu napisałeś odległość oceny jest istotna
    Zgrzew na tzw. nitkę jest łatwy do wykonania na płaskim, na zaokrągleniach nie ma szansy by było idealnie i teraz producent ma dwie mozliwości
    - albo zostawić jeszcze gorzej, nie obrobione, nie zakorekotorowane
    - zakorektorować tak jak na zdjęciu
    I nie szukaj błędów tam gdzie ich nie ma

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał aa_pawello Zobacz post
    Nie jest ważne czy takie wykończenie jest widoczne z 1,5m czy z 10m, ważne jest czy tak powinno wyglądać. Ktoś dostał pieniądzem za rzetelne wykonanie okien i tak je powinien zrobić. Dodam tylko, że nie interesuje mnie "urywanie kasy" tylko wymiana lub poprawienie do stanu takiego jak powinny wyglądać jeżeli jest to chałtura.
    chłopie co ty gadasz kupujesz okna na podstawowym profilu aluplasta ideala 4000 pewnie u jakiegoś lokalnego producenta. lepszej jakości nie dostaniesz z tej fotografi nie nam oceniać bo to zbliżenie to przesada

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aa_pawello

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-223
    Posty
    6

    Domyślnie

    Wbrew pozorom mylisz się i to co zamieściłeś, mimo że już znalazł się jeden "specjalista" popierający Twe roszczenia, nie jest podstawą do czegokolwiek
    A wbrew temu co tu napisałeś odległość oceny jest istotna
    Zgrzew na tzw. nitkę jest łatwy do wykonania na płaskim, na zaokrągleniach nie ma szansy by było idealnie i teraz producent ma dwie mozliwości
    - albo zostawić jeszcze gorzej, nie obrobione, nie zakorekotorowane
    - zakorektorować tak jak na zdjęciu
    I nie szukaj błędów tam gdzie ich nie ma
    Kolego źle mnie oceniasz. Z góry zakładasz, że szukam błędów i chcę wyrywać kasę. A tak nie jest. Zauważ, że jestem nowym użytkownikiem forum, który buduje dom i kupił okna z wykończeniem, które dla laika wygląda co najmniej nieprofesjonalnie. Gdybym z góry założył, że jest to błąd producenta nie zadałbym pytania na tym forum w takiej formie jak wyżej tylko złożył reklamacje do producenta a następnie pisał czy miał racje mówić mi że okna są ok. Mimo wszystko dziękuję Ci za info z ostatniego posta, w który wyjaśniasz, iż przy tego tupu profilach [zaokrąglonych] idealne wykonanie nie nie jest możliwe.
    Ostatnio edytowane przez aa_pawello ; 01-02-2015 o 22:51

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał aa_pawello Zobacz post
    Kolego źle mnie oceniasz. Z góry zakładasz, że szukam błędów i chcę wyrywać kasę.....
    Przepraszam, ale widzisz, jesteś tu nowy i może nie zauważyłeś - ja natomiast widzę w każdym tego poście szukania pretekstu na wyrwanie kasy - bo do tego się to sprowadza. A zawsze znajdzie się jakiś "specjalista" popierający nierealne żądania
    OK - jeszcze raz przepraszam i cieszę się że moje wyjaśnienie okazało się pomocne

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aa_pawello

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-223
    Posty
    6

    Domyślnie

    Przepraszam, ale widzisz, jesteś tu nowy i może nie zauważyłeś - ja natomiast widzę w każdym tego poście szukania pretekstu na wyrwanie kasy - bo do tego się to sprowadza. A zawsze znajdzie się jakiś "specjalista" popierający nierealne żądania
    OK - jeszcze raz przepraszam i cieszę się że moje wyjaśnienie okazało się pomocne
    nie ma sprawy
    po prostu nie wiedziałem co sądzić o tym wykończeniu a takie fora są bardzo przydatne - raz jeszcze dzięki za info, teraz chociaż mam pewność, że okna, przynajmniej w tej kwestii, są ok.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Zgrzew na tzw. nitkę jest łatwy do wykonania na płaskim, na zaokrągleniach nie ma szansy by było idealnie
    Nikt o nitce nie mówi, ale wybacz to co jest na zdjęciu przypomina okno robione na

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz130672 Zobacz post
    Nikt o nitce nie mówi, ale wybacz to co jest na zdjęciu przypomina okno robione na
    Nie trzeba mówić, wystarczy przyjrzeć się zdjęciu i powierzchni czołowej
    Pokaż swoje zrobione w takiej samej skali - pośmiejemy się
    Przestań nakręcać klienta bo jeszcze w takie bzdurne gadanie uwierzy a jak widać niewiele wiesz o tym co i jak wykonać można
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 02-02-2015 o 07:42

  13. #13

    Domyślnie

    Sam zgrzew jest ok, tylko niezbyt estetycznie to ktoś potem zamalował (popaprał). Nie pytaj nas tylko producenta co on na to. Może ten korektor da się czymś zmyć ? (nigdy nie próbowałem) i zrobić na nowo ładniej ?

  14. #14

    Domyślnie

    CINEK. Wez ustaw takie makro i zrob zdjecia narozy w oknach ktorymi handlujesz, popatrz, porownaj i zapewne bedziesz w szoku

  15. #15

    Domyślnie

    Zgrzew technicznie - według mnie na podstawie zdjęć - jest w porządku.
    Optycznie - tutaj pozostaje pytanie co klient widział na "wystawie", a co dostał.
    A i tak dużo ładniej się tego nie da zrobić

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    porobiłem zdjęcia w makro z cienkim zgrzewem
    na zaokrąglonych profilach.
    krótko - jak się producentowi chce i może to wychodzi b.ładnie
    to co na zdjęciach to tragedia pod kątem estetycznym[w jaki sposób klient ma uwierzyć że producent jednak całe okno zrobił jednak staranniej niż ten zgrzew]
    i tyle
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  17. #17

    Domyślnie

    malux - to pokaż nam te zdjęcia, w podobnej skali - ponarzekamy wspólnie nad ich jakością bo na 100% wcale nie wygląda o wiele lepiej
    Ludziska, z lekka się opamiętajcie - to nie Mona Lisa w Luwrze na która patrzycie i zachwycacie się jej ironicznym uśmiechem
    To okno, materiał budowlany, a to co widzisz realnie ma ok 1,5 mm szerokości na poziomej i 1,5 mm na pionowej części profila i bierze się stąd, że mazak ma takiej wielkości końcówkę
    Jarek dobrze napisał, przy takim powiększeniu ten zgrzew jest całkiem całkiem przyzwoity i na możliwości techniczne korektorowania też jest dobrze

    I by jeszcze było ciekawiej - to co widzicie na tych zdjęciach to strona ZEWNETRZNA skrzydła, którą oglądać będą sobie wróbelki lub co najwyżej przechodnie z odległości co najmniej 4 metrów - śmiech na sali, po prostu śmiech na sali
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 02-02-2015 o 13:36

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    na 1000% lepiej to wygląda lepiej.
    wleje te zdjęcia w środę

    jeden producent może to zrobić porządnie to dlaczego inni nie?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  19. #19

    Domyślnie

    ha ha ha ha i zostawmy to
    Najważniejsza informacja dla autora wątku - zgrzew jako taki jest OK, zapewne wytrzymałość na też OK, jak ona zamontowane dobrze to też OK
    Jak masz za dużo korektora na okleinie - zmyj delikatnie zmywaczem do paznokci tylko uważaj - DELIKATNIE !!!!!
    A najlepiej przestań czytać Forum Muratora bo osiwiejesz

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    no można się pośmiać - ale co to zmieni skoro taki zgrzew da się porządnie zrobić to czemu nie?
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 02-02-2015 o 14:23
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony