dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ostatecznie na 314m, nie nowego domu pójdzie kocioł 12kW
    Nie jest to "lekka" przesada w drugą stronę? To wychodzi 26 W/m2. Chyba mało który nowy pasywny dom tyle ma, a ponoć dom nie nowy. Mam wrażenie że popadamy tu w skrajności...

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Melmack Zobacz post
    Nie jest to "lekka" przesada w drugą stronę? To wychodzi 26 W/m2. Chyba mało który nowy pasywny dom tyle ma, a ponoć dom nie nowy. Mam wrażenie że popadamy tu w skrajności...
    Pasywnosc to 10 W/m2, 26 W/m2 jest bardzo dobrym wynikiem, ale do pasywnosci sporo brakuje

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Pasywnosc to 10 W/m2, 26 W/m2 jest bardzo dobrym wynikiem, ale do pasywnosci sporo brakuje
    OK - racja. I pomyłka - wychodzi 38 W/m2 - to i tak na nie nowy dom wynik snów i marzeń. I Waszym zdaniem ten piec wyrobi? Jakim cudem?

  4. #24

    Domyślnie Jaka moc kotła

    Niedługo zaczynam budowę swojego domu i zastanawiam się nad mocą kotła. Zdecydowałem się na http://www.parex-kotly.com.pl/produkty/sztoker, natomiast zupełnie nie wiem, jaką dobrać moc cieplną? Dom będzie miał 230 metrów kwadratowych. Na stronie podane są moce 8, 12, 18, 24, 35 i 46 kW do wyboru. Którą z nich powinienem wybrać?

  5. #25

    Domyślnie

    Trzeba zrobić projekt OZC czyli obciążenie cieplne budynku wtedy będzie wiadomo jaki kocioł.To dostępu do gazu nie ma że wybór padł na śmieciucha?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil Kozanecki Zobacz post
    Niedługo zaczynam budowę swojego domu i zastanawiam się nad mocą kotła. Zdecydowałem się na http://www.parex-kotly.com.pl/produkty/sztoker, natomiast zupełnie nie wiem, jaką dobrać moc cieplną? Dom będzie miał 230 metrów kwadratowych. Na stronie podane są moce 8, 12, 18, 24, 35 i 46 kW do wyboru. Którą z nich powinienem wybrać?
    Witam,

    A nie zastanawiał się Pan nad zastosowaniem bardziej komfortowego i ekologicznego rodzaju ogrzewania jak pompa ciepła lub gazowy kocioł kondensacyjny?
    Pompa ciepła to jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań ogrzewania budynku pod kątem rocznych kosztów ogrzewania, które jest jednocześnie ekologiczne oraz bezobsługowe. W porównaniu do obsługi kotła na paliwa stałe, nie będzie wymagana praca przy dostarczaniu paliwa do kotła oraz przy jego czyszczeniu. Kotły kondensacyjne cechują się również bezobsługową pracą oraz niską emisją zanieczyszczeń do atmosfery w porównaniu ze spalaniem paliw stałych. Dodatkowo właśnie ruszył program "Czyste Powietrze" oferowany przez NFOŚiGW. Dzięki niemu można uzyskać dofinansowanie lub niskooprocentowaną pożyczkę na zakup ekologicznego źródła ciepła. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm oraz kotłów Logatherm, która znajduje się na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony