dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 68
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jeśli jeszcze możesz przenieść czerpnie ze ściany zachodniej na wschodnią lub północną to lepiej to zrobić. Dla komfortu, zwłaszcza latem
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A ja mam na południowej. Tyle tylko że jest tak umiejscowiona że latem słońce tam nie dociera a zimą pięknie na nią świeci
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A ja mam na południowej. Tyle tylko że jest tak umiejscowiona że latem słońce tam nie dociera a zimą pięknie na nią świeci
    my mamy działkę z wjazdem od południowego zachodu,chcemy reku w kotłowni chociaż strych nad poddaszem będzie ocieplony,ale jakoś w kotłowni będzie poręczniej.Czerpnia będzie od północy,a wyrzutnia od północnego-zachodu.Budujemy dom w idaredach (A).Jeszcze muszę ogarnąć temat wentylacji grawitacyjnej w garażu.Jak najprościej ją wykonać?

  4. #44

    Domyślnie

    Czerpnia najlepiej od północy a wyrzutnia najlepiej pionowo do w dachu.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    replo

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-185
    Posty
    103

    Domyślnie

    Witam,

    Czerpnie moge jeszcze niewielkim kosztem przymocowac od polnocnej strony, takze tak zrobie. Dziekuje za rade.

    Co do wyrzutni o teoretycznie moge przerzekuc sie przez czape komina i zastosowac redukcje prostokat-kolo 260x100-fi200. Czy trzeba jakos zabezpieczyc ten wylot przed opadami atmosferycznymi? Dodam ze obok bede mial komin spalinowy na ktory bede chcial nalozyc jakis daszek. Czy wystarczy ze zrobie ten daszek wiekszy tak zeby obejmowal rowniez wyrzutnie i bedzie dobrze?

    Pozdrawiam,
    Andrzej

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Czerpnia najlepiej od północy a wyrzutnia najlepiej pionowo do w dachu.
    Grzechu dlaczego wyrzutnia najlepiej pionowo przez dach?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Grzechu dlaczego wyrzutnia najlepiej pionowo przez dach?
    Ponieważ nie kapie nam po elewacji to raz, dwa mniejsza szansa przytkania się wyrzutni, trzy gdyby np. reku padł to będziemy mieć coś ala wentylację grawitacyjną zimą.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ponieważ nie kapie nam po elewacji to raz, dwa mniejsza szansa przytkania się wyrzutni, trzy gdyby np. reku padł to będziemy mieć coś ala wentylację grawitacyjną zimą.
    Wyrzutnię mam wysuniętą jakieś 25 cm po za lico ściany i żadnego śladu zacieków na miej nie ma. Rok temu w zimie gdy reku w nocy weszła mi w tryb awaryjny dziwiłem się czemu w ciągu kilkunastu godzin tak szybko wychłodził mi się budynek. Jakiś przepływ zimnego powietrza był.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Wyrzutnię mam wysuniętą jakieś 25 cm po za lico ściany i żadnego śladu zacieków na miej nie ma. Rok temu w zimie gdy reku w nocy weszła mi w tryb awaryjny dziwiłem się czemu w ciągu kilkunastu godzin tak szybko wychłodził mi się budynek. Jakiś przepływ zimnego powietrza był.
    U Ciebie nie ma a u innych bywają To nie problem jakiś wielki ale... Przepływ będzie nie jest powiedziane że nie, jeśli wyrzutnia jest wysoko.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Panowie,

    potrzebuje pilnie konkretnej odpowiedzi.

    Czy wyrzutnie o średnicy 160mm mogę podłączyć do komina systemowego w nieużywany otwór wentylacyjny, foto poniżej- mam wolny ten otwór 11x28 cm:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	394611

    Jeśli ktoś tak ma, jak to zrobić?
    . Wykuwa się otwór od boku i wprowadza rurę którą pianką się ociepla ?Wtedy wyrzut powietrza obija się o ścianę i biegnie do wylotu na dach.

    Na dachu planuje wtedy kratki wentylacyjne na przestał. Czy to wystarczy, nie będzie się nic skraplać w dół komina ?
    Może są jakieś kolana z okrągłego na taki wentylacyjny 90 stopni ?

    Jak to najlepiej rozwiązać i czy można tak zrobić???


    Info mi jest nie zbędne jak najszybciej gdyż zamawiam pokrycie, a 1 kominek to 500zł.

    Dziękuje za pomoc!

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    Panowie,

    potrzebuje pilnie konkretnej odpowiedzi.

    Czy wyrzutnie o średnicy 160mm mogę podłączyć do komina systemowego w nieużywany otwór wentylacyjny, foto poniżej- mam wolny ten otwór 11x28 cm:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	394611

    Jeśli ktoś tak ma, jak to zrobić?
    . Wykuwa się otwór od boku i wprowadza rurę którą pianką się ociepla ?Wtedy wyrzut powietrza obija się o ścianę i biegnie do wylotu na dach.

    Na dachu planuje wtedy kratki wentylacyjne na przestał. Czy to wystarczy, nie będzie się nic skraplać w dół komina ?
    Może są jakieś kolana z okrągłego na taki wentylacyjny 90 stopni ?

    Jak to najlepiej rozwiązać i czy można tak zrobić???


    Info mi jest nie zbędne jak najszybciej gdyż zamawiam pokrycie, a 1 kominek to 500zł.

    Dziękuje za pomoc!
    Jaka długość wyjdzie?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Długość przewodu od rekuperatora do komina 4,5 metra, komin w górę 3,5 metra - łącznie 8metrów od reku do wylotu na kominie.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    Długość przewodu od rekuperatora do komina 4,5 metra, komin w górę 3,5 metra - łącznie 8metrów od reku do wylotu na kominie.
    Można robić. kominek zaś można kupić taniej niż 500 zł. I tak byłoby najlepiej ale tak też będzie
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dziękuje za poradę, tylko:

    Czyli jak dobrze rozumiem:

    Na poddaszu gdzie będzie wlot wykuwam dziurę w kanale, w dół mogę upchać wełny do ocieplenia by na parterze kanał nie był mostkiem i nie wychładzał salonu. Wklejam szczelnie rurę, na dachu montuje kratki przelotowe na wykończonym kominie i tyle?

    Nic mi się nie będzie skraplać we wnętrzu, w dół komina, przepływ będzie odpowiedni. ?


    Zrobiłbym na kominku dachowym ale to dodatkowe przejście przez dach i strop, wydaję mi się że lepiej wykorzystać to co mam a i tak się marnuje.

    Kończąc oprócz powyższego mam jeszcze jedno pytanie, co wybrać?;

    -czerpnia od ściany szczytowej południowej 4 metry odległości
    -czerpnia od ściany szczytowej północnej 13metrów długości ?

    Dziękuje
    Ostatnio edytowane przez maciejczapla ; 10-08-2017 o 10:05 Powód: dopis

  15. #55

    Domyślnie

    Witam,

    Czy jest możliwe podłączenie rury 200 do kanału wentylacyjnego 160x120? Nie będzie się rekuperator "mulił"? Długość kanału wentylacyjnego, to około 4m.

    Dziękuje za odpowiedź.

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    hej czy jest sen zrobić możliwość przez przepustnicę kierowanie wywiewu do garażu? garaż nie ogrzewany ale ocieplony i wentylacja grawitacyjna w garażu

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    hej czy jest sen zrobić możliwość przez przepustnicę kierowanie wywiewu do garażu? garaż nie ogrzewany ale ocieplony i wentylacja grawitacyjna w garażu
    Temat był już wałkowany. Niektórzy nawet próbowali.
    Chcesz zapachy z kuchni i łazienki gromadzić w garażu ?
    Smród będzie, nie garaż.
    I wilgoć.
    Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    hej czy jest sen zrobić możliwość przez przepustnicę kierowanie wywiewu do garażu? garaż nie ogrzewany ale ocieplony i wentylacja grawitacyjna w garażu
    Zdecydowanie nie! Wilgoć. Nieświeże powietrze.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał kigamo Zobacz post
    Witam,

    Czy jest możliwe podłączenie rury 200 do kanału wentylacyjnego 160x120? Nie będzie się rekuperator "mulił"? Długość kanału wentylacyjnego, to około 4m.

    Dziękuje za odpowiedź.
    Można

  20. #60

    Domyślnie

    Czy wyrzutnię mogę wpiąć w dachową nasadę obrotową? Jestem na etapie projektowania kanałów a na dachu kręci mi się taka. Po podłączeniu WM będzie zbędna, zatem może ją jednak wykorzystam i będzie dodatkowo wspomagać reku?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony