dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    A jakbyś chciał zmieniać integrę na szybko w razie awarii? Nie jest na szybkozłączach, a do takiej integry 128, w sensie samej centrali zwykle przyłączonych jest minimum 50 drucików. Po co kombinować skoro są ku temu gotowe, dedykowane rozwiązania, niektóre niewiele droższe od integry? Co do awaryjności Satela to bym się zbytnio nie obawiał bo te systemy są dobre. Po prostu jakkolwiek niezawodna byłaby to elektronika to moim zdaniem uzależnianie działania całego budynku od jednego elementu jest głupotą.
    Do programowania centrali będzie wykorzystywany komputer. Tam też będzie wykonany backup wszystkich ustawień centrali. Tak więc w momencie, kiedy dojdzie do awarii płyty i trzeba będzie ją wymienić, można zakupić nową płytę i wgrać ustawienia z komputera. Takie rozwiązanie nie powinno przysporzyć dodatkowych problemów. Całe przepięcie płyty zabiera około 1h

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodmano Zobacz post
    Okablowanie jest położone jak pod KNXa. Może coś przekręciłem,ale chyba dobrze pisze. W razie co dopytam sie firmy wykonawczej.?
    Swoją drogą to ciekawe, bo oznaczałoby to, że przypadku awarii nie jesteś wstanie ręcznie włączać oświetlenia. Dlaczego? Bo w puszce pod włącznikiem światła masz TYLKO skrętkę 2 parową.
    Nawet gdybyś miał wykonaną instalację hybrydową, gdzie pod włącznikiem oprócz skrętki KNX, są przewody 230V, to i tak nic nie zrobisz, bo byłoby to tym zbyt dużo roboty.
    Gdybyś miał położoną instalację pod KNX, to nie ma mowy abyś miał ID oparte tylko o centralkę alarmową.

    PS
    Okablowanie masz położone jak pod KNX, to znaczy położyli ci 2 parową skrętkę w gwiazdę czy w drzewo lub linię?
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 07-02-2015 o 19:51
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Swoją drogą to ciekawe, bo oznaczałoby to, że przypadku awarii nie jesteś wstanie ręcznie włączać oświetlenia. Dlaczego? Bo w puszce pod włącznikiem światła masz TYLKO skrętkę 2 parową.
    Nawet gdybyś miał wykonaną instalację hybrydową, gdzie pod włącznikiem oprócz skrętki KNX, są przewody 230V, to i tak nic nie zrobisz, bo byłoby to tym zbyt dużo roboty.
    Gdybyś miał położoną instalację pod KNX, to nie ma mowy abyś miał ID oparte tylko o centralkę alarmową.

    PS
    Okablowanie masz położone jak pod KNX, to znaczy położyli ci 2 parową skrętkę w gwiazdę czy w drzewo lub linię?
    Właśnie sęk w tym,że w gniazdkach chyba mam skrętkę 6 kat + kable elektryczne.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodmano Zobacz post
    Właśnie sęk w tym,że w gniazdkach chyba mam skrętkę 6 kat + kable elektryczne.
    W gniazdkach czy w puszkach?

    Kabel kat.6 do sterowania domem z satela? W jakim celu. Masz 50% szans, że ewentualnie KNX ci na tym rusz. Raz w życiu podjąłem się uruchomienia instalacji KNX zrobionej na skrętce komputerowej, położonej przez elektryków-ekspertów od KNX. Wziąłem naprawdę dobre pieniądze, ale w kilku miejscach i tak trzeba było pruć ściany i kłaść skrętkę KNX. Warunkiem było, że niezależnie czy się uda czy nie, dostaję kasę.

    Swoją drogą to niezła ekipa, skoro, kłądzie instalację jak pod KNX-a na skrętce komputerowej, ale za to kat.6 i pewnie bez znaczenia jest dla nich, że średnica żył jest niewłaściwa, o czymś takim jak pojemność kabla nie wspominam, bo nie warta.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 07-02-2015 o 20:12
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    W gniazdkach czy w puszkach?

    Kabel kat.6 do sterowania domem z satela? W jakim celu. Masz 50% szans, że ewentualnie KNX ci na tym rusz. Raz w życiu podjąłem się uruchomienia instalacji KNX zrobionej na skrętce komputerowej, położonej przez elektryków-ekspertów od KNX. Wziąłem naprawdę dobre pieniądze, ale w kilku miejscach i tak trzeba było pruć ściany i kłaść skrętkę KNX. Warunkiem było, że niezależnie czy się uda czy nie, dostaję kasę.

    Swoją drogą to niezła ekipa, skoro, kłądzie instalację jak pod KNX-a na skrętce komputerowej, ale za to kat.6 i pewnie bez znaczenia jest dla nich, że średnica żył jest niewłaściwa, o czymś takim jak pojemność kabla nie wspominam, bo nie warta.
    Kurcze nie wiem czy w gniazdkach czy w puszkach,sprawdzę i mogę dać znać.
    Nie wiem czy nie mylę się z tą kategorią 6 i skrętką,może to dotyczy sieci komputerowej,teraz już nie jestem pewien... może jest kładziona skrętka KNX.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodmano Zobacz post
    może jest kładziona skrętka KNX.
    A masz kable DOKŁADNIE w takim kolorze?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    A masz kable DOKŁADNIE w takim kolorze?
    Niestety nie wiem. Jutro się przyjrzę i mogę dać znać. Te ze zdjęcia to dedykowana skrętka do KNXa?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodmano Zobacz post
    Niestety nie wiem. Jutro się przyjrzę i mogę dać znać. Te ze zdjęcia to dedykowana skrętka do KNXa?
    Nie masz się co przyglądać i sprawdzać, bo tych przewodów nie można nie zauważyć a ich kolor "BIJE PO OCZACH". Skoro musisz sprawdzać, to znaczy, że ich nie masz.
    Tak to skrętka KNX.
    Jest jeszcze w kolorze śnieżno białym lub fioletowym, ale kosztuje chyba z 6 zł, a różni się tylko kolorem. Nie znam nikogo, kto by je kładł.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony