Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
Jak najbardziej masz rację polegały na wzięciu kredytu, jednak nie było najmniejszego problemu ze spłaceniem kredytu zaraz po otrzymaniu dofinansowania. W ten sposób ja kredyt wziąłem na dokładnie 1 miesiąć Jeśli dla Ciebie jest to nieopłacalne może powinieneś przemyśleć czy warto brać prysznic / kąpiel w ciepłej wodzie?
Tak. 1 miesiąc, do tego koszt prowizji, podatek. Liczyłeś ile realnie wyszła Ci ta dotacja? Nie chcesz przyjąć do wiadomości, że grzanie wody można było zrealizować taniej i w mniej skomplikowany sposób? Twoja sprawa. Ale nie wprowadzaj w błąd ludzi.
Stopa zwrotu na fotowoltaice w większości przypadków otrze się może o 4-5%, choćby instalator wyliczał Ci inaczej to na złotym kalkulatorze.
Chciałbym, żeby w PL zaroiło się od fotowoltaiki ale szarpie mnie jak widzę ściemę typu Prosument.
Najbardziej rozwalają mnie ulotki, gdzie klientowi wylicza się zysk z PV mnożąc ilośc kWh * 0,65 PLN, a instalację montuje i zgłasza dzisiaj, "bo jest dotacja i zaraz sie skończy" nie informując, że po Prosumencie to o stawkach gwarantowanych może pomarzyć.
Druga sprawa, że te słynne 0,65 PLN dostanie dopiero z nadwyżki tego co mu pozostanie, czyli w średnim domu i średniej instalacji, stawek FIT nie ujrzy na oczy.
Acha, dla uzupełnienia. Jestem instalatorem, dystrybutorem, aktualnie buduję 3x1MW PV, robię tez małe instalacje, ale mam taki głupi charakter , że nie lubię ciemnoty ludziom wciskać.