dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 73
  1. #21
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Marcinbbb to w dobrej lokalizacji mieszkasz jak nawet w lato przy 62 stopniach daje Ci nadwyżkę. Zasobnik biwalentny ( czyli z 2 wężownicami) byłby najlepszy, bo do jednej podłączyć instalacje solarną, a do drugiego kocioł na dogrzanie ewentualne

  2. #22

    Domyślnie

    Mieszkam prawie na naszym biegunie ciepła kod pocztowy 98-400.

    pawelkokosz chodzi mi o to że 1 solar nawet ten największy w pewnych sytuacjach nie da rady, dodatkowo cena solara nie zachęca do wykonania tej instalacji. Więc może lepiej zakupić na lato dodatkową tonę pelletu za 600-800 PLN niż wydać 6-8k PLN na instalację solarną?

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Solar został zakupiony 3 lata temu a fundusze na jego instalację znalazłem dopiero teraz
    Tona dobrego pelletu to teraz około 900 PLN....
    Mieszkamy od 31.11.2011 i jest super....:

  4. #24

    Domyślnie

    Solar to dopiero połowa sukcesu jeszcze grupa pompowa i jakiś sterownik. I do dzieła aby zaraz po okresie grzewczym zaczął zarabiać na siebie.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Święta prawda....amen
    Mieszkamy od 31.11.2011 i jest super....:

  6. #26

    Domyślnie

    Ale później
    Tylko dziś od 9:00 do 12:20 do 16:00 będzie pewnie ze 70oC
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1703.JPG
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	309083

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ale później
    Tylko dziś od 9:00 do 12:20 do 16:00 będzie pewnie ze 70oC
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1703.JPG
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	309083
    No fajnie ale ponawiam pytanie: solar ma być tylko do cwu, montaż będzie na otwartej przestrzeni działki 4-5m od domu, jaki kąt pochylenia dać?
    Mieszkamy od 31.11.2011 i jest super....:

  8. #28

    Domyślnie

    Ja bym ustawił pod kątem około 55-60o aby łapał od wczesnej wiosny do późnej jesieni, bo latem i tak będzie nadmiar gorącej wody.
    A jeszcze lepiej zamontować jakiś ręczny mechanizm do zmiany ustawienia kąta solara w tym przypadku sam sobie regulujesz od powiedzmy 65o do powiedzmy 35o i będzie to najlepsze rozwiązanie z możliwych.

    Pomyliłem się 70oC już teraz jest, zaraz chyba podłogówka pójdzie w ruch.

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Znalazłem instrukcję od mojego zasobnika. Produkcja ACV , zbiornik wewnętrzny o konstrukcji falistej plus dodatkowo wężownica dolna do podłączenia solara....
    A pochylenie jest ustawione fabrycznie na 50 stopni...
    Mieszkamy od 31.11.2011 i jest super....:

  10. #30

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o kąt to dla bardzo wczesnej wiosny to bezsensu bo słonka ni ma . Kąt trzeba ustawić tak na połowę marca bo tu się słonko zaczyna pokazywać i można coś ugrać. A dla połowy marca i puzniejszych miesięcy kąt =50 a nie 60 czy 65 to bezsens i na dodatek pogarsza się na letnie misiące i to w znacznym stopniu .Jeśli nastawimy się na wiosnę to aby były uzyski w lecie to trzeba mieć przewymiarowaną ilość powierzchni bo inaczej lipa Chyba że będziemy przestawiać

  11. #31

    Domyślnie

    Pogorszyć to można swoją wypowiedz pisząc późnych przez "U", a nie letnich miesięcy ale cóż jak ktoś woli letnią stagnację niech ustawi sobie na 35o jego wola.

  12. #32

    Domyślnie

    Święta prawda - latem prawie nie ma różnicy jak ustawisz kolektory bo i tak zacnie grzeją. Różnica jest teraz w okresach przejściowych.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Kolektory słoneczne - tak czy nie?

    Z moich obliczeń (grzeję CWU latem kotłem na pelety) przy 3-4 osobach biorących zazwyczaj 1 prysznic na dzień, zwrot kosztów kolektora słonecznego jest po 20-25 latach No chyba że go sam zamontujesz a twoja rodzina uwielbia długie kąpiele w wannie pełnej gorącej wody.
    Grzanie wody użytkowej kotłem na paliwo stałe to koszty około 100 zł/miesiąc. Grzejąc prądem wychodziło mi około 150 zł/miesiąc.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  14. #34

    Domyślnie

    Powiedz mojej 3 letniej córce że zamiast kąpieli ma zacząć brać prysznic Zresztą nie wiem jak Ty ale ja mogę dowolną ilością gorącej wody napełnić basen aby dzieciaki mogły się kąpać od razu a nie czekać aż słońce nagrzeje 7000l wody Napełnij jednorazowo basen 500l gorącej wody to szybko pomyślisz o solarach.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Grzejąc prądem wychodziło mi około 150 zł/miesiąc.
    Grzałeś tanim prądem, czy jednostrefowym ?
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Grzałeś tanim prądem, czy jednostrefowym ?
    Grzałem jednostrefowym
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Grzałem jednostrefowym
    To tanim wyszłoby 75zł/m-c
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    To tanim wyszłoby 75zł/m-c
    ... ale musiałbym grzać tylko w nocy? Jakie są zasady "taniego" prądu?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    ... ale musiałbym grzać tylko w nocy? Jakie są zasady "taniego" prądu?
    Zależy od ZE i taryfy. G12 codziennie 22-5 i 13-15, G12e codziennie 21-7 i 13-15, G12w dni robocze 22-6 i 13-15 + wszystkie weekendy. A więc jak widać do wyboru, do koloru. Najlepsza wydaje się G12w
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Powiedz mojej 3 letniej córce że zamiast kąpieli ma zacząć brać prysznic Zresztą nie wiem jak Ty ale ja mogę dowolną ilością gorącej wody napełnić basen aby dzieciaki mogły się kąpać od razu a nie czekać aż słońce nagrzeje 7000l wody Napełnij jednorazowo basen 500l gorącej wody to szybko pomyślisz o solarach.
    Opowiadasz z ,, mchu i paproci '' 7000l , ci sie chyba zera pomyliły Taki zbiornik o kurde zeby podgrzać słonkiem to trza pow solków pewnie dachu braknie ale co tam pewnie masz pole to na polu sobie stoją
    Ostatnio edytowane przez Adik50 ; 21-07-2015 o 21:26

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony