dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Drzwi balkonowe nie otwierają się

    Witam,
    Na wstępie napiszę, że szukałem i szukałem odpowiedzi na forum ale nie znalazłem identycznego problemu.
    Otóż drzwi balkonowe nie chcą się otworzyć. Można je uchylić górą (pozycja klamki do góry) ale nie da się otworzyć (pozycja pozioma klamki). Spróbuję to dobrze zobrazować co się dzieje z drzwiami.

    Pozycja zamknięta (klamka w dół) - wszystko ok, drzwi są zamknięte.

    Pozycja środkowa, ta w której drzwi się otwierają (klamka poziomio)- drzwi nie da się otworzyć. Krawędź po stronie klamki czuć, że tworzy się mikro szczelina. Krawędź od strony zawiasów przykładam rękę do drzwi i czuję że mechanizm wewnątrz przechodzi w jakąś pozycje (a przecież chyba nie powinien). Górny róg po tej stronie lekko się uchyla, mogę go odciągnąć lekko ręką od ramy (a przecież nie powinien bo jest to oś obrotu drzwi).

    Pozycja górna klamki (pozycja uchylna drzwi)- drzwi uchylają się prawidłowo. Jednak podczas przekręcania klamki w tą pozycje czuję opór i muszę mocniej pchnąć.

    Podsumowując całe zło dzieje się w pozycji środkowej. Drzwi się nie otwierają natomiast uchyla się górny narożnik drzwi (ten który nie powinien). Nie znam marki drzwi. Nie ma nigdzie żadnego oznaczenia. Wrzucam zdjęcia logo na klamce. Nie chcę wzywać fachowców do takiej pierdoły. Mam nadzieję, że obędzie się bez poważniejszych napraw.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150208_175222.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	61,0 KB
ID:	303318

  2. #2

    Domyślnie

    najprawdopodobniej przesunęły ci się okucia na ząbkach, sam tego nie naprawisz

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kolega wyżej już napisał prawdopodobną przyczynę. Fachowiec potrzebny (możesz być nim i TY jak to otworzysz, rozbierzesz, ew. wymienisz część i poprawnie złożysz). To nie jest pierdoła, ale też nic bardzo poważnego.
    Wg mnie drzwi były wcześniej niewyregulowane/nienasmarowane i stąd ta awaria. Pobaw się w tym zakresie pozostałymi (jak zepsujesz to fachowiec naprawi)

    Logo na zdjęciu to Hoppe. Dobra klamka. Chociaż tu chyba została użyta /naj/niższa ich seria, co świadczy że to nie /naj/wyższa seria okien. Deweloperka?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 08-02-2015 o 20:25

  4. #4

    Domyślnie

    Drzwi powinny być na gwarancji, ale nie chciałem nikomu truć jeżeli to miałaby być pierdoła. Najwyraźniej nie obejdzie się bez tego. Okna i drzwi z deweloperki jednak jak dotychczas bardzo dobrze spełniały swoją funkcje

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablohoney Zobacz post
    Drzwi powinny być na gwarancji, ale nie chciałem nikomu truć jeżeli to miałaby być pierdoła. Najwyraźniej nie obejdzie się bez tego. Okna i drzwi z deweloperki jednak jak dotychczas bardzo dobrze spełniały swoją funkcje
    No, bo to drewniana stolarka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony