dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Komentarze do Wąski Karoliny i Wojtka

    Rozumiem, że chętni mogą komentować nasze poczynania w tym wątku.
    Także zapraszam!

    Dodałem adres dziennika do sygnatury
    Ostatnio edytowane przez hun19 ; 10-02-2015 o 15:21

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    weszłam z ciekawości bo pisałeś, ze budujesz na działce 16 m.
    Ale jak zamierzacie wjechać samochodem do garażu? Robię projekt podjazdu i szukam rozwiązań na wąskie działki.

  3. #3

    Domyślnie

    Wjazd do garażu robimy właśnie teraz - od strony ulicy czyli tam gdzie teraz jest wjazd na działkę mamy taras i planujemy tam ogród, natomiast do garażu będziemy wjeżdżać z wąskiej bocznej dróżki. Niestety jest tam na tyle wąsko, że brama musi mieć szerokość ok 6m, żeby dało się "zawirażować"
    Co do formy bramy to pewnie przesuwna, chyba że zdobędziemy finanse na chowaną w podjeździe


    Sam podjazd będzie wyłożony kratkami trawnikowymi.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak będziesz miał zdjęcia, to wrzuć proszę jestem ciekawa jak te balustrady obmyśliłeś. Podoba mi się plan ukrycia rury w elewacji, Widziałeś gdzieś jak to wygląda, bo nie potrafię sobie wyobrazić?

    Trochę inaczej planowalam nasz taras i niestety jak widzę dużo drożej. Muszę to jeszcze raz przemyśleć.
    U nas w planach jest spadek 2%, potem hydroizolacja gumą w płynie - to jest cenowa masakra ok. 1000 zł na 10m2, następnie XPS, później folia paroprzepuszczalna, a póżniej żwir. Na to już docelowe pokrycie - chyba drewno. W tym wszystkim właśnie chciałam zastosować wypusty dachowe na deszczówkę, jak do dachów płaskich.
    Myślę też nad zazielenieniem części tarasu, także trzeba byłoby tam jeszcze nałożyć warstwę ziemi i posadzić jakieś mało wymagające, lekkie rośliny.
    Miałam nadzieję, że w 10 tys zł się zmieszczę, ale mam o połowę mniej pow. tarasu niż Ty, a u Ciebie cena duuużo bardziej zachęcająca.
    No zobaczymy. Pewnie nocami mi się to będzie śniło.

    CO do dachówki - tak mamy czarną

  5. #5

    Domyślnie

    Wiesz, ale to wcale nie jest tanio, na warstwy pod wylewką 4000, na wylewki 2000, balustrady też 4000 to już 10000. Dojdzie mi jeszcze ta papa lup epdm pewnie z 3000 no i jakaś deska na to.

    Co do hydroizolacji to wydaje mi się że to PCI jest godne polecenia - jak pisałem przez wszystkie zimowe deszcze ani kropla nie przeleciała.

    Co do zielonego dachu to wykonawca mówił mi, że wtedy trzeba zastosować jakąś dużo droższą warstwę wierzchnią więc pewnie musisz sobie rozważyć

    Koszty tych tarasów to masakra, ale z drugiej strony jak wyobrażam sobie że wstanę rano i wyjdę sobie w klapkach na taras, albo w letni wieczór położę się na leżaku z jakimś % to mam nadzieję że nie będę żałował wydatków

  6. #6

    Domyślnie

    hun, wiem że tanio to nie jest, ale ja w tych 10 tys zł liczyłam tylko izolację tarasu z wylewką, bez pokrycia, bez barierek. Będziemy to robić chyba pół życia

    Dzięki za zdjęcia

  7. #7

    Domyślnie

    hun19, nie za mało wyjechaliście izolacją na attykę i ściany domu? Minimum to 15 cm. A pod drzwiami balkonowymi próg powinien wynosić 15 cm, chyba, że zastosujesz odpływ liniowy - taką kratkę - wtedy można zmniejszyć do 5 cm.
    Jak będziesz ocieplał i zabezpieczał attykę?
    Trzymam kciuki, żeby Ci się to sprawdziło, choć ja bym się jednak na attykę z solbetu nie zdecydowała.

  8. #8

    Domyślnie

    Tam na pewno jest 15cm - zakłamanie perspektywy, bo to obiektyw szerokokątny i tak to wygląda
    Też się trochę boimy tego solbetu ale będzie to jeszcze u góry spięte płaskownikiem i ma się trzymać, będzie to ocieplone styropianem tak jak ściany poniżej - tam gdzie 15cm to pociągniemy 15, tam gdzie 20 to 20, a tam gdzie nie ma ciągłości z żadną ścianą budynku to damy 3 albo 5 cm - mają zaczynać po długim weekendzie - zrelacjonuję.
    Tak jak pisałem - jest 15 lat gwarancji - jak coś się będzie działo to nie moja sprawa, a jak wytrzyma 15 lat to i później będzie dobrze - mam nadzieję .

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał hun19 Zobacz post
    Może w październiku się uda... - już dawno nieaktualne
    Po kolei:
    1. W 99% skończyliśmy górna łazienkę, trzeba jeszcze tylko przykręcić baterie umywalkowe i umywalki
    Załącznik 370353
    Świetna łazienka, bardzo mi się podoba

    2. W jakichś 90% mamy skończoną dolną łazienkę. Brakuje klopika, chyba od miesiąca mam w przeglądarce otwartą stronę ale jakoś nie mogę się zabrać za sfinalizowanie zamówienia.
    Musimy też kupić kolumnę prysznicową i tu znowu mamy zagwozdkę czy iść w ekstraklasę i kupować Klubi/Grohe itp czy przyoszczędzić i wybrać np. Omnires.
    Trzeba też skonstruować mebel pod umywalkę, który będzie się składał z dwóch ikeowskich szafek lixhult http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10328667/ i białego blatu. Trzeba jeszcze kupić baterię.
    Załącznik 370354
    cudowne płytki za prysznicem - bardzo proszę o namiar i trzymam kciuki za klopik
    Podoba mi się pomysł z szafkami i blatem
    To już tylko 4 punkty do odhaczenia, a do końca listopada sporo czasu, powodzenia!

  10. #10

    Domyślnie

    Hej, dzięki za pochwały
    Te niebieskie płytki to VIVES Mugat Celeste 10x20cm

    Co do punktów do odhaczenia to najbardziej boję się o podłogi bo mimo, że wylewki były robione w kwietniu a wygrzewanie trwa już w sumie ponad 5 tygodni to firma nadal uważa, że jest mokro, nie wiem czy mnie zbywają czy faktycznie tak jest, ale nie jestem w stanie tego ruszyć. Chociaż może w tym tygodniu uda mi się zrobić niezależne pomiary.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    hej,

    masz śliczne kafelki w korytarzu/hollu, co to za firma ? są matowe, dokłądnie takie jakie szukam
    konsola/komoda także piękna, mogę prosić zdjęcie ?


    mam jeszcze pytanie o wod-kan, u mnie za chwile rozpoczną się instalacje i nigdy na to nie zwracałam uwagi, ale pan od wod-kanu twierdzi że nie mogę zabudować geberitu dokładnie na wymiary geberitu tylko do sufitu go zabudować w jednej linii, bo niby odpowietrzenie trzeba dać itd
    u Ciebie w górnej łazience jednak widzę niską zabudowę, mogłabym prosić o zdjęcie na wprost sedesu ? a może kojarzysz jak to odpowietrzenie zostało u Ciebie przeprowadzone ?

    ładna umywalka w górnej łazience podoba mi się u Ciebie
    buziaki!

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    jestem za 2 wersją płota
    skrzynkę gazową masz dokładnie w linii działki ?

  13. #13

    Domyślnie

    Hej kjuta, dzięki za takie miłe słowa.
    Płytki w przedpokoju są z firmy vives, matowe, seria brillo, rozmiar 20x20. Udało mi się je wyrwać w salonie w Rzeszowie, facet ściągał z najwyższej półki na końcu magazynu ostatnie płytki, naprzeklinał się przy tym strasznie, ale akurat to co mieli starczyło na przedpokój

    Zdjęcia zrobię i podeślę.
    Konsolkę wypatrzyliśmy na rzeszowskim targu staroci, pierwsza myśl była, że będzie pod umywalkę, ale koniec końców było nam jej szkoda i na razie szukamy dla niej miejsca.

    Co do geberitu to z tego co pamiętam idzie rura odpowietrzająca na strych schowana pod tynkiem.

    Skrxynka niestety w granicy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony