dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 68
  1. #41
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał KromaXXL Zobacz post
    Czyli zakłądając cenę rynkową prądu + dystrybucja w 2 taryfie wyjdzie około 0,5-0,6zł za/ kWh. Jest co całkowiciwe nieopłacalne a opłacalny prąd jest tylko przy duonie ? :/

    4000 rocznie to 330 zł miesięcznie. Ja samego czynszu w mieszkaniu 63m2 płaciłem 700zł :/
    Przyjmijmy proszę że OZC archonowskie jest dobre, chyba że faktycznie widzicie że rozbieznośc może być zbyt wielka.
    Ja w Tauron Gliwice mam taryfę G12W i w godz.22-6 13-15 i we wszystkie weekendy gdzie cena kWh to 0,29zl.

    Ogrzewanie prądem jest jak najbardziej ok.ogrzewam pompą ale gdybym grzal prądem zużytym na ogrzewanie 5700kWh czyli w obecnej cenie ok.1700zl za sezon grzewczy.
    Przy pompie wyszło tego 1900kWh.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    Tomasz131 nie chce podać wariantów obliczeń jakich dokonałeś, albo się czegoś wstydzi, albo ich nigdy nie było
    Dalej nie rozumiem w czym problem, czy problem jest w tym ze Tomasz131 sobie zazyczył obliczenia wariantów a ja ich nie wykonałem czy nie chciał tych wariantów.
    Mysle ze musisz z nim to wyjasnic, jezeli nie chciał to mu ich nie wykonałem, warianty obliczam na wyrazne zyczenie inwestora. Czy to jest takie dziwne?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał KromaXXL Zobacz post
    4000 rocznie to 330 zł miesięcznie. Ja samego czynszu w mieszkaniu 63m2 płaciłem 700zł :/
    Przyjmijmy proszę że OZC archonowskie jest dobre, chyba że faktycznie widzicie że rozbieznośc może być zbyt wielka.
    ad1. nie 330 zł miesięcznie tylko 700zł w grudniu i 100zł w lipcu
    ad2. OZC raczej zawyża, w praktyce będzie taniej

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał KromaXXL Zobacz post
    Czyli zakłądając cenę rynkową prądu + dystrybucja w 2 taryfie wyjdzie około 0,5-0,6zł za/ kWh. Jest co całkowiciwe nieopłacalne a opłacalny prąd jest tylko przy duonie ? :/

    4000 rocznie to 330 zł miesięcznie. Ja samego czynszu w mieszkaniu 63m2 płaciłem 700zł :/
    Przyjmijmy proszę że OZC archonowskie jest dobre, chyba że faktycznie widzicie że rozbieznośc może być zbyt wielka.
    Ale co ty zakładasz?? koszt 1 kWh w II taryfie (g12w) dla Tauronu bez zadnego duonu to 26,5 gr, skad 50-60 gr za II taryfę, bzdurne wyliczenia, bzdurne wnioski,
    czy nie wystarczy zapoznac z:
    http://www.tauron-dystrybucja.pl/Sit...cyjna-2015.pdf
    i
    http://www.tauron-pe.pl/Dom/Ceny-ene...alopolska.aspx
    Prosze zsumowac stawki dystrybucyjne i sprzedazy.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja w Tauron Gliwice mam taryfę G12W i w godz.22-6 13-15 i we wszystkie weekendy gdzie cena kWh to 0,29zl.

    Ogrzewanie prądem jest jak najbardziej ok.ogrzewam pompą ale gdybym grzal prądem zużytym na ogrzewanie 5700kWh czyli w obecnej cenie ok.1700zl za sezon grzewczy.
    Przy pompie wyszło tego 1900kWh.
    0,29zł/kWh a opłata dystrybucyjna wliczona? Ja jak patrzyłem na ofertę taurona na www to wyglądąło to tak że około 0,25zł/kWh na stronie tauron energia + 0,2 na stronie tauron dystrybucja.
    Ostatnio edytowane przez KromaXXL ; 12-02-2015 o 09:17

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał KromaXXL Zobacz post
    0,29zł/kWh a opłata dystrybucyjna wliczona? Ja jak patrzyłem na ofertę taurona na www to wyglądąło to tak że około 0,25zł/kWh na stronie tauron energia + 0,2 na stronie tauron dystrybucja.
    Pytasz o I czy o II taryfę? Artur podał prawidłową cene

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał KromaXXL Zobacz post
    A jak moge inaczej zrobić OZC niż posługując wyliczeniami archonu gdy budynek jeszcze nie stoi ?
    3 lata gwrancja niskich cen w duonie to zdecydowanie krótko w stosunku do planowanych 40-50 lat które zamierzam w tym domu spędzić
    Akceptuję roczne wydatki na ogrzewanie + ciepła woda w wysokości około 4000-5000 rocznie.
    Aż tak bardzo nie wierz w obliczenia OZC, dopiero rzeczywistość po kilku latach je zweryfikuje. Przy tak ocieplonym domu możesz wydać o wiele mniej, ważne aby odpowiednio wykorzystać dostępne nośniki energii w zapewnieniu odpowiedniego komfortu cieplnego. Mój kilkunastoletni dom jest nieco gorzej izolowany, od lat dokładnie liczę każdą kWh i każdy wydany na nośniki energii grosz. Oczywiście aby uniknąć jakichkolwiek przekłamań w obliczeniach nie podaję kosztów szacunkowych tylko wszystkie spisane z faktur. Dane z ost 9 lat są tu.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6661601
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    powiem wprost - projekty gotowe nie są projektowane pod budownictwo mocno energooszczędne.
    Gdybym decydowała się na grzanie bezpośrednio prądem to tylko w indywidualnie zaprojektowanym domu.

    Czy w twojej okolicy jest szansa na pociągnięcie gazu w najbliższych 10 latach?

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    Raczej nie ma szans na gaz. W planach zagospodarowania są plany na pobliskie wioski, ale szczerze wątpię by do nas doszło. Kanalizacji też nie ma.

    Co do ociepleń domu to będę chciał wszędzie dawać najgrubsze ocieplenie jaki jest możliwe do danego elementu domu, niekoniecznie takie jak w projekcie. Na tym nie będę oszczędzał ani na oknach.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w takim razie zbiornik na gaz sobie odpuść, bo będziesz od niego za bardzo uzależniony a widoków na podłączenie do sieci nie ma.

    Grube ocieplenie nie zawsze bezpośrednio przekłada się na sensowne oszczędności.

    Zaczyna się od projektu pozbawionego mostków cieplnych. Z odpowiednio rozstawionymi oknami i układem pomieszczeń.

    Faktycznie prąd nie jest tani w eksploatacji, wiec decydując się na niego walczysz w projekcie o każdy oszczędzony kilowat energii.
    z PC jest łatwiej , ale tu dość droga jest instalacja na starcie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-02-2015 o 14:39

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    Czyli gaz nie bo droga inwestycja, prąd nie bo nie najtańszy w eksploatacji. Zostaje mi PC lub ekogroszek lub pellet.
    Z tym że każdy z tych metod ogrzewania wymaga dużych inwestycji. Bo nawet przy wyborze ekogroszku czy pelletu musiałbym dobudowywać piwnice w domu bo nie wyobrażam sobie obsługi pieca przy garażu i nie wiem gdzie bym opał przechowywał.

    Suma sumarum mogę wybrać jedynie prąd jeżeli chcę rozsądne koszty instalacji. Każda alternatywa to spory wydatek. Jednak ciągnie mnie do gazu płynnego i możliwości tankowania raz na cały rok w miesiącu z niską ceną. Ceny gazu akurat śledzę gdyż mam samochody na gaz.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kroma - prąd jest bardzo tani w instalacji - wlicz to co zaoszczędzisz do kosztów eksploatacji.
    Czysty prąd, nie PC potrzebuje tylko miejsca na bufor.

    Kotłownia na węgiel - trzeba ją wybudować i to dochodzi do kosztów instalacji.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-02-2015 o 16:16

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    acha - projekt, który wybrałeś IMHO na czysty prąd nie nadaje się

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał KromaXXL Zobacz post
    Suma sumarum mogę wybrać jedynie prąd jeżeli chcę rozsądne koszty instalacji. Każda alternatywa to spory wydatek. Jednak ciągnie mnie do gazu płynnego i możliwości tankowania raz na cały rok w miesiącu z niską ceną. Ceny gazu akurat śledzę gdyż mam samochody na gaz.
    W przypadku własnej instalacji na ciekły propan koszty eksploatacji z każdym tygodniem spadają. Na dziś już ok. 15% taniej niż gazem ziemnym i wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze lepiej.
    Pytanie tylko jak długo? Niestety lub stety, w odróżnieniu do gazu ziemnego i energii elektrycznej, cena na propan nie jest regulowana. W chwili obecnej to zaleta.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    acha - projekt, który wybrałeś IMHO na czysty prąd nie nadaje się
    Nie widze przeciwwskazan, nie ma wiekszego problemu aby zapotrzebowanie na cieplo tego budynku bylo wieksze od 10000 kWh, a nawet powinno byc mniejsze
    te 10000 kWh to 2000 zl liczac tylko w II taryfie (z Duonem) a ok 2600 liczac stawki Tauronu.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    2 tyś miesięcznie czy rocznie?

    Dlaczego nie prąd - nie chodzi też o zapotrzebowanie tylko o rozkład pomieszczeń. Po co kotłownia na końcu garażu? To kosztuje w budowie.
    Garaż dobudowany do budynku a nie znajdujący się wewnątrz niego tez generuje mniejsze straty energii.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    2 tyś miesięcznie czy rocznie?

    Dlaczego nie prąd - nie chodzi też o zapotrzebowanie tylko o rozkład pomieszczeń. Po co kotłownia na końcu garażu? To kosztuje w budowie.
    Garaż dobudowany do budynku a nie znajdujący się wewnątrz niego tez generuje mniejsze straty energii.
    Nie zartuj, oczywiscie rocznie, zapotrzebowanie jest związane z rozkładem pomieszczen i wieloma innymi czynnikami. Nie znam szczegołow dotyczacych ocieplenia ale nie sadze zeby były gorsze niz standartowe a sadze ze będa duzo lepsze. Jezeli chodzi o szacunki to niewiele sie mylę i te 10000 kWh calkiem realne.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    asolt - bo znam takiego, co za prąd (dom z bala) płaci 2 tyś, ale miesięcznie, przy temp. -5 - 0 stopni, jakie obecnie mamy tej zimy.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Ale to skrajny przypadek, skupmy sie normalnych budynkach

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    też byłam zdziwiona tymi kosztami, zwłaszcza, że to nowy budynek.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony