dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Speeder

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-743
    Posty
    6

    Domyślnie Koszt przyłącza do sieci wodociągowej

    Witam serdecznie!
    Jakiś czas temu stałem się właścicielem działki w Lutomiersku. Ponieważ kupiłem działkę w stanie nieuzbrojonym, sukcesywnie zacząłem iść w kierunku jej uzbrojenia. Najpierw postarałem się o oczyszczenie działki (była tam istna dżungla) , powycinałem krzewy, wszystko uprzątnąłem, zleciłem wywóz odpadów. Następnie postarałem się o prąd - i oto na działce pojawiła się skrzynka energetyczna. Obecnie staram się o zgodę na ogrodzenie działki i o podłączenie do sieci wodociągowej. Otrzymałem już warunki przyłącza. Mam mapkę do celów projektowych z której wynika że linia wodociągu znajduje się ok 5 m w głąb moje działki. Więc niby wszystko fajnie. Ponieważ na chwilę obecną nie zamierzam się budować (jeśli dobrze pójdzie to może za 5-7 lat rozpocznę budowę) - a mimo to chciałbym mieć wodę , postanowiłem zwrócić się do firmy specjalizującej się w podłączeniach do sieci wodociągowych, o wycenę usługi. chciałbym aby studzienka znajdowała się możliwe blisko linii wodociągowej, gdyż i tak kiedyś będę musiał to wszystko przenosić do domu (jeśli go wybuduję) , a na chwile obecna uznałem że nie ma sensu wpędzać się w koszta. Uzyskałem poniższą kalkulację kosztów:
    Projekt przyłączenia : 800-900 zł
    Studzienka betonowa : 2000 zł
    Robocizna : 1500 zł
    Geodezja : 600 zł


    I tutaj rodzi się pytanie. Czy powyższe koszty nie wydają się Wam zawyżone? Jestem świadom tego że sam wszystkiego nie wykonam i że nie obędzie się bez pomocy fachowców - jednak czy jest możliwość wykonania cześć prac samodzielnie? (do wykopania dołu myślałem o wynajęciu koparki ). Jaki może być przybliżony koszt studzienki betonowej?Czy jakąś konkretną polecacie?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wiwa

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-111
    Posty
    65

    Domyślnie

    Za projekt policzyli 2 razy tyle. Obecnie nie trzeba uzgadniac trasy w ZUDP i kwota 400zł za taki projekt jest wystarczająca. Koszt studzienki jest OK, ale robocizna chyba za duża. Geodezja jeśli z mapami do celów projektowych i z inwentaryzacją, też Ok.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy ta studzienka betonowa to Ci koniecznie potrzebna? U Ciebie to spory koszt. Ja mam przyłącze doprowadzone od razu do kotłowni i tam zainstalowany wodomierz. Zrobione zanim zaczęli mi robić fundamenty, a właściwie w trakcie robót ziemnych. Oczywiście było to uzgodnione z projektantem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony