dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Oczyszczalnia problem z odpływem.

    Witam! Mam mały bądź duży problem, mianowicie: Mam oczyszczalnie z drenażami 3 linie drenażowe, a problem jest z odpływem wody z domu, mam w garażu zrobiną kratkę do odpływu z której wychodzi woda z domu zamiast do zbiornika wychodzi w garażu. Otwarłem dzisiaj zbiornik duży i poziom wody jest taki sam, po wyjęciu kosza z puzzolą i poziom wody się nie zmienia w studzience rozdzielającej woda spływa powoli do drenaży. Nie wiem co robić. W garażu do tej studzienki pewnego razu wsadziłe węża puściłem wodę do odpływu i wchodziło po paru minutach wyjąłem i zakręciłem węża i woda zaczęła wychodzić z powrotem, teraz założyłem tam mufe i zatkałem korkiem. Odpowietrzenie mam wyciągnięte na strych nie ma żadnych zapachów. Patrząc nawet na końcach wylotów drenaży jest sucho. Jeśli ktoś ma jakiś pomysły proszę o rade. Dzieki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Musi być coś w rurze dopływowej do zbiornika.Może rura jest zmięta?załamana.
    Pomysł z wprowadzeniem węza jest jak najbardziej wskazany i musisz tak zrobić, by ewentualnie udrożnić dopływ do głównego zbiornika. Najlepiej byłoby takie wepchnięcie węża, aby jego koniec doszedł do zbiornika.
    Potem puścić wodę i wąż wycofywać usunie tym samym ewentualny zator.
    Tam nic nie ma aby się mogło zatkać - no chyba że ktoś zamontował odwrotnie zbiornik
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przydomowa_oczyszczalnia_dz.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	60,2 KB
ID:	307626  
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 07-03-2015 o 20:16
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Zbiornik jest dobrze zamontowany bo byłem przy procesie montażu a nie dam rady tak daleko wsadzić tego węża ponieważ od tej kratki w garażu do zbiornika jest dobre 10 m . Wsadzałem tam żmijkę ale nic nie dało, żmijka miała jakieś 6 m czysto. Teraz po kąpaniu nawet woda z brodzika schodzi bardzo powoli. Wiec chyba w poniedziałek odsłonie rurę odpływową do zbiornika i zobaczę czy czasem nie jest uszkodzona mechanicznie lub coś takiego. Ale wzdłuż rury nic nie widać by woda wypływała. Teraz robiłem tak że wodę w brodziku "pogoniłem" za pomocą ssawki przepychacza tego gumowego i woda zaczęła lepiej schodzić a za to bulgota w kuchni w zlewie. Normalnie czary. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że korzystam z oczyszczalnie od września 2013.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał shane21 Zobacz post
    Teraz robiłem tak że wodę w brodziku "pogoniłem" za pomocą ssawki przepychacza tego gumowego i woda zaczęła lepiej schodzić a za to bulgota w kuchni w zlewie. Normalnie czary. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
    Sprawdź koniecznie wysoki pion (napowietrzenie) to może być przyczyna.
    Da się to jeszcze tak zrobić, że na czas prób odkręć kolanko syfonu na wyższym poziomie i sprawdź jak woda spływa z dolnych poziomów.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Sprawdź koniecznie wysoki pion (napowietrzenie) to może być przyczyna.
    Da się to jeszcze tak zrobić, że na czas prób odkręć kolanko syfonu na wyższym poziomie i sprawdź jak woda spływa z dolnych poziomów.

    U mnie zrobine jest tak że nad garażem mam łazienkę i po ścianie leci rura 100 na dole jest trójnik z rewizją niestety nie mogę teraz zobaczyć bo mam zastawione regałem i trochę by zeszło nad przestawieniem. A woda tak samo powoli schodzi na dole jak u góry A napowietrzenie wygląda tak że ta rura 100 -tka przy stropie ma kolano 90 stopni i do tego kolana jest rura 50-tak na strych to jest moje odpowietrzenie.

  7. #7

    Domyślnie

    Kolego ja mam co prawda inna oczyszczalnie co ty ale w tamtym roku miałem podobny problem, okazało się że rura wchodząca do oczyszczalni na samym końcu już w zbiorniku miała kolanko które wchodziło do wody, kolanko to po prostu się zatkało (ciepłe ścieki które wpływały do zbiornika zastygały i utworzył się korek ), wywaliłem kolanko i od tego czasu nie mam problemu z odpływem. Wiec jeżeli u ciebie wlot ścieków do zbiornika jest zakończony kolankiem to ono będzie najprawdopodobniej zatkane.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony