dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Dlaczego z mojego komina gazowego nie leci para?

    Wszedlem dzis na dach by zaobserwowac prace komina. Mimo ze kociolek pracuje na 11kw to nie leci z niego para. U wiekszosci sasiadow para widocznie sie unosi wrecz buha. Moj komin ma z 18cm w srodku i jest ceramiczny sasiedzi zwykle maja rure z nierdzewki o mniejszym przekroju. No i u mnie brak pary. Czy to kwestia ze mi sis w kominie skrapla i scieka w dol?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Masz pietrowy dom?
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Wszedlem dzis na dach by zaobserwowac prace komina. Mimo ze kociolek pracuje na 11kw to nie leci z niego para. U wiekszosci sasiadow para widocznie sie unosi wrecz buha. Moj komin ma z 18cm w srodku i jest ceramiczny sasiedzi zwykle maja rure z nierdzewki o mniejszym przekroju. No i u mnie brak pary. Czy to kwestia ze mi sis w kominie skrapla i scieka w dol?
    Z mojego też nie
    Tzn tak jest jak piec jest dobrej klasy piecem kondensacyjnym i działa na małej temperaturze zasilania/powrotu.
    Spróbuj jednak zobaczyć jak pod koniec ogrzewania CWU - jednak para się pojawia, bo temperatura powrotu już jest powyżej punktu rosy.

  4. #4

    Domyślnie

    Mysle ze sasiedzi tez maja nowoczesne kotly kondensacyjne bo same nowe domy. Moze faktycznie wyzsza temp na kotle. U mnie ponizej 30c i z komina sie wykrapla. Spaliny zimne na wylocie z komina. Jutro zmierze temperature na wylocie spalin z kociolka

  5. #5

    Domyślnie

    Dom pietrowy. Sprawdze przy okszji jak to jedt przy ceu

  6. #6

    Domyślnie

    Przy pracy kotła na minimalnej mocy sprawdziłem temperaturę spalin i 23,5C . Powrót z podłogówki 22,5C, zasilanie podłogówki 28C, temperatura powietrza zasysanego przez piec 17C.

    Wygląda na to że kocioł wyciąga z gazu całe ciepło. Chyba mam małe straty na przeróbce gazu na ciepło

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam to samo. Tez się zdziwiłem trochę No ale jest ciepło wiec nie marudzę.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #8

    Domyślnie

    Mnie sąsiad już pytał kiedy zacznę grzać bo już luty i to źle jak zabudowa gk w mrozie stoi. Zdębiał jak wszedł do środka a tam 17st.

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Faktycznie chciałbym zobaczyć jego minę

  10. #10

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 08-07-2015 o 07:33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony