dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Dwa systemy grzewcze w jednym domu, ekogroszek i kable

    Witam wszystkich,

    nie znalazłam na forum tematu o takim połączeniu, podpowiedzcie proszę, czy jest możliwość położenia tych dwóch systemów w jednym domu?
    W planach mamy podłogówkę wodną na całym domu (parterówka bez piwnicy i poddasza) zasilaną kotłem na ekogroszek, czy coś stoi na przeszkodzie żeby przy budowie położyć też kable na całym domu?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    jak bedą rury to nie lepiej grzałką grzać zamiast kablami?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Witam wszystkich,

    nie znalazłam na forum tematu o takim połączeniu, podpowiedzcie proszę, czy jest możliwość położenia tych dwóch systemów w jednym domu?
    W planach mamy podłogówkę wodną na całym domu (parterówka bez piwnicy i poddasza) zasilaną kotłem na ekogroszek, czy coś stoi na przeszkodzie żeby przy budowie położyć też kable na całym domu?
    A co za tym przemawia?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    W planach mamy podłogówkę wodną na całym domu zasilaną kotłem na ekogroszek, czy coś stoi na przeszkodzie żeby przy budowie położyć też kable na całym domu?
    Nic nie stoi na przeszkodzie, tylko po co ten ekogroszek się pytam się ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Nic nie stoi na przeszkodzie, tylko po co ten ekogroszek się pytam się ?
    Jak to po co. Pewnie dom będzie standartowo ocieplony, a wówczas lepiej sprawdzi się ekogroszek niż kable.
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  6. #6

    Domyślnie

    Pewnie na okresy przejściowe +2 taryfa. Ale tu lepiej sprawdzi się PC. Kombinatoryka stosowana.
    Którą też praktykuje ekogroszek + solary do wspomagania co

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Różne sytuacje w życiu się zdarzają. Inwestor chce się po prostu zabezpieczyć.
    Tylko te kable to bez sensu. Jeśli na 100% chcesz ekogroch to po co kable. W każdej chwili możesz dołożyć jakiś bufor z grzałką el.
    Szkoda kasy na kable, możesz dom grzać podłogówką wodną elektrycznie.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Dokładnie tak to wygląda.
    Tylko pytający napisał, że chce podłogówkę wodną w całym domu, z kotłem na ekogroch. Te kable, jak się można domyśleć, to chyba tak na wszelki wypadek, jakby wyjechał na dłużej czy zachorował? W tej sytuacji (podłogówka wodna) kable są zupełnie zbyteczne. Wystarczy grzałka el. pędząca wodę w podłogówce.
    Nie wiemy jaki to dom, nic nie napisał. 100% podłogówka na tak, tylko nie z ekogrochem-nie popieram. Widać że to prawdopodobnie nowy dom, więc gaz , pc lub prąd, a nie kopciuch.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, już piszę co dalej.
    Jesteśmy na etapie projektu, dom parterowy 120m+ garaż (tu jeszcze walczymy cz połączony czy osobno) ściany silka+ 2 x 10cm styropian, dach płaski - styropapa, wentylacja mechaniczna, jak się uda to od razu z reku.
    Dlaczego ekogroszek? bo obawiam się samego prądu (koszt eksploatacji + częste braki prądu- niestety u nas to wcale nie rzadkość)
    Gazu nie mam i jest szansa że przez najbliższej 15 lat nie będzie...jak i kanalizacji..
    Nie uśmiecha mi się chodzić do kotłowni, dlatego kocioł z podajnikiem, a po pierwszym roku przejście na elektrykę, jak wyjdą koszty podobnie lub trochę tylko droższe to zostaniemy przy kablach, jednak chciałabym mieć alternatywę - czy ja wiem czy za parę lat będzie mnie stać na ogrzewanie elektryczne?
    Byłam pewna że nie będzie z tym problemu, jednak po spotkaniu z architektem już nie mam tej pewności, podpowiedział że podłogówka wodna pracuje, nie wiadomo jak zareagują na nią kable, pomiędzy wodą a kablami będzie kilka cm dystansu, stąd moje pytanie.
    Ostatnio edytowane przez Brysia8 ; 17-02-2015 o 21:35 Powód: dopisek

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Jeśli się boisz kosztów ogrzewania prądem, to grzej pompą ciepła. To co masz wydać na kotłownię+komin+kocioł ekogroch z armaturą+kable grzejne, wydaj na pompę. Za tą cenę to już będzie pompa dobrej marki-bezproblemowa.
    Budowanie takiej instalacji jak w zapytaniu to karkołomny pomysł. Taniej i lepiej będzie 100% podłogówka wodna z pompą ciepła.
    Czysto, niedrogo w eksploatacji i bezobsługowo.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Jeśli się boisz kosztów ogrzewania prądem, to grzej pompą ciepła. To co masz wydać na kotłownię+komin+kocioł ekogroch z armaturą+kable grzejne, wydaj na pompę. Za tą cenę to już będzie pompa dobrej marki-bezproblemowa.
    Budowanie takiej instalacji jak w zapytaniu to karkołomny pomysł. Taniej i lepiej będzie 100% podłogówka wodna z pompą ciepła.
    Czysto, niedrogo w eksploatacji i bezobsługowo.
    Dokładnie. A w razie "w" można dołożyć zwykły kominek małej mocy. Na ten metraż w zupełności wystarczy.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A odnośnie garażu to zdecydowanie razem.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dokładnie. A w razie "w" można dołożyć zwykły kominek małej mocy. Na ten metraż w zupełności wystarczy.
    Tej opcji nie biorę wcale pod uwagę - kominka w domu nie będzie, przynajmniej nie w salonie... zastanawiam się jeszcze nad tym piecem elektrycznym, tzn jak by to wyglądało? Będę mogła całą podłogówkę podłączyć albo pod ekogroszek albo pod prąd? Domyślam się że nie wystarczy przełączyć kabelka, tylko od razu trzeba całe sterowniki/ czujniki zrobić?

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A odnośnie garażu to zdecydowanie razem.
    Niestety, warunki zabudowy mamy na oddzielne 2 budynki, walczymy z urzędem o zmianę a nie chcę składać wniosków o wydanie nowch WZ- wstarczająco się na te naczekaliśmy.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czytałam
    Niestety mąż się upiera przy tradycyjnym ogrzewaniu, więc mam do wybory albo tyko tradycyjny albo łączony tradycyjny + prąd.
    Dlatego pytam jak to połączyć by miało sens i funkcjonowało dobrze.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Jeśli się boisz kosztów ogrzewania prądem, to grzej pompą ciepła. To co masz wydać na kotłownię+komin+kocioł ekogroch z armaturą+kable grzejne, wydaj na pompę. Za tą cenę to już będzie pompa dobrej marki-bezproblemowa.
    Budowanie takiej instalacji jak w zapytaniu to karkołomny pomysł. Taniej i lepiej będzie 100% podłogówka wodna z pompą ciepła.
    Czysto, niedrogo w eksploatacji i bezobsługowo.
    Nadal biję się z myślami, zaczynam czytać o pompach ciepła.. ale ogrom informacji w odpowiednim do tego dziale mnie przytłacza

  17. #17
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Nadal biję się z myślami, zaczynam czytać o pompach ciepła.. ale ogrom informacji w odpowiednim do tego dziale mnie przytłacza
    Wczytaj się w to co napisał noc,wydawanie kasy na system grzewczy na ekogroszek jest bzdurą i wyrzuceniem kasy w błoto,bo to nie tylko kocioł.
    Bzdurą jest także myślenie o kablach jak się ma podlogowke po całości.
    Wykonaj OZC czyli dowiedz się ile dom będzie potrzebował energii na ogrzewanie i wtedy decyduj jaki system wybrac. Jeśli koszty za ogrzewanie będą na satysfakcjonującym poziomie do podlogowki podepnij kociołek elektyczny,jeśli będą za wysokie pakuj pompę ciepła,koszt inwestycyjny wyjdzie podobny do ekogroszka ale w domu nie będzie syfu i kotłowni.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Czytałam
    Niestety mąż się upiera przy tradycyjnym ogrzewaniu, więc mam do wybory albo tyko tradycyjny albo łączony tradycyjny + prąd.
    Dlatego pytam jak to połączyć by miało sens i funkcjonowało dobrze.
    Powiedz mężowi, że ja także w tym przypadku polecam PPC i podłogówkę wodną a na kotłach na ekogroszek się trochę znam ...

    Co do zabezpieczenia przed brakiem prądu to wystarczy niedrogi agregat spalinowy odpowiedniej mocy, żeby pociągnąć PPC, a przy okazji oświetlenie czy lodówkę .
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Może moja stopka nie jest przekonująca.
    Brysia, jeżeli specjalista od kotłów na ekogroszek SUSPENSER poleca PPC (Powietrzna Pompa Ciepła) to powinno dać Tobie a zwłaszcza małżonkowi szanownemu do myślenia.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Może moja stopka nie jest przekonująca.
    Brysia, jeżeli specjalista od kotłów na ekogroszek SUSPENSER poleca PPC (Powietrzna Pompa Ciepła) to powinno dać Tobie a zwłaszcza małżonkowi szanownemu do myślenia.
    Niestety nie mogę teraz policzyć OZC, nie mam jeszcze projektu zrobionego, dopiero drugie spotkanie z architektem więc trochę to jeszcze potrwa.
    Dalej ciężko myślę o pompie albo kotłem na prąd, jedno jest pewne - podłogówka wszędzie.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony