dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To właśnie architekt nam zaproponował pompę, po tym jak mu zapodałam temat z podwójnym systemem grzewczym. Problemem jest to, że u nas jest sam piach - początkowo się cieszyłam - pod oczyszczalnię idealnie, no ale pod PC nie za bardzo. Czekają nas teraz badania geologiczne.

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Powitać ponownie,
    dziękuję za pomoc, zapadła wstępna decyzja - pompa ciepła,
    pod koniec tygodnia mam spotkanie z firmą która zakłada te cuda, zobaczymy co zaproponują.
    Wychodzi na to że jeszcze bardziej muszę w energooszczędność lecieć
    Jak ktoś ma coś do dodania, na co mam zwrócić szczególną uwagę - proszę napiszcie!
    Dziękuję

  3. #23
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Wychodzi na to że jeszcze bardziej muszę w energooszczędność lecieć
    Nic bardziej mylnego,pompa ciepła jest bardziej uzasadniona ekonomicznie w domach z większymi stratami ciepła niż w domach enerooszczędnych.
    Znaczenie ma zużycie energii na cwu gdzie w domach energooszczędnych często jest większe niż zużycie energii na c.o

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Wychodzi na to że jeszcze bardziej muszę w energooszczędność lecieć
    Ale bez histerii. 20 cm starczy. Chodzi mi o styropian.

  5. #25
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Ale bez histerii. 20 cm starczy. Chodzi mi o styropian.
    O to mi właśnie chodziło,bo było to tak powiedziane,że dla pompy musi być energooszczędnosć domu a nie
    jest to prawda.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie zapomnijcie o EP.
    Dla nowych domów grzanych czystym prądem dosyć ciężko to przeskoczyć.
    Trzeba wybudować naprawdę ciepły dom
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Nie zapomnijcie o EP.
    Dla nowych domów grzanych czystym prądem dosyć ciężko to przeskoczyć.
    Trzeba wybudować naprawdę ciepły dom
    Witam,
    EP - możesz rozwinąć?
    tzn znalazłam sobie - wskaźnik EP określa roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną systemu ogrzewania, wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej na jednostkę powierzchni pomieszczenia o regulowanej temperaturze.
    Rozumiem że tym zajmie się architekt?

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    O to mi właśnie chodziło,bo było to tak powiedziane,że dla pompy musi być energooszczędnosć domu a nie
    jest to prawda.
    Tak planowałam 20 cm na elewację, dach płaski stropodach - już sam w sobie będzie dobrą izolacją, myślimy jeszcze ile na podłogę wrzucić styropianu.

    A spotkanie już w środę wieczorem, zobaczymy co z tego wyjdzie

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zaczytuję się coraz bardziej i zastanawiam się nad płytą fundamentową, początkowo miały być standardowe fundamenty, ale skoro ma to być dom energooszczędny to czy nie lepiej płytę zrobić?
    Strasznie żałuję że choć częściowo nie mam zrobionego projektu - mogłabym wtedy policzyć koszt i porównać czy na dłuższą metę to się rzeczywiście opłaca.

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Winna jestem wyjaśnienia, minął prawie miesiąc od mojego ostatniego postu i spotkania z przedstawicielem pompy ciepła ITV. Na ofertę miałam czekać 4 dni, po dwukrotnym przypomnieniu przedstawicielowi o swej skromnej osobie nadal nie dostałam żadnej oferty.
    Coś mi się wydaje że będzie ciężko, oj bardzo ciężko. Zaczynam się zastanawiać nad powietrzną pompa, ponieważ wstępne założenia co do kosztów gruntówki mnie przytłoczyły boję się że nie wydolimy z kasą. Nadal dokładnie studiuję forum i mam nadzieję że będą tego efekty.
    Oczywiście dam znać co dalej Pozdrawiam wszystkich.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Winna jestem wyjaśnienia, minął prawie miesiąc od mojego ostatniego postu i spotkania z przedstawicielem pompy ciepła ITV. Na ofertę miałam czekać 4 dni, po dwukrotnym przypomnieniu przedstawicielowi o swej skromnej osobie nadal nie dostałam żadnej oferty.
    Coś mi się wydaje że będzie ciężko, oj bardzo ciężko. Zaczynam się zastanawiać nad powietrzną pompa, ponieważ wstępne założenia co do kosztów gruntówki mnie przytłoczyły boję się że nie wydolimy z kasą. Nadal dokładnie studiuję forum i mam nadzieję że będą tego efekty.
    Oczywiście dam znać co dalej Pozdrawiam wszystkich.
    Brysia, nawet się nie zastanawiaj - tylko powietrzna Do domku 120m2 z dobrym ociepleniem taka pompa będzie na prawdę niedroga, a rachuneczki niskie. Gruntówka, a już tym bardziej IVT nie zwróci Ci się nigdy, a komfort grzania jest taki sam, więc po co przepłacać.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Brysia, nawet się nie zastanawiaj - tylko powietrzna Do domku 120m2 z dobrym ociepleniem taka pompa będzie na prawdę niedroga, a rachuneczki niskie. Gruntówka, a już tym bardziej IVT nie zwróci Ci się nigdy, a komfort grzania jest taki sam, więc po co przepłacać.
    A jak będzie w cenie powietrznej?
    http://www.ppcpompy.eu/cennik/
    + kolektor poziomy zrobiony samemu

    Ja z zasobnikami wydałem 27tyś, a bez zasobników i z poziomym wydałbym poniżej 20.
    Zresztą odwierty też potaniały.

  13. #33

    Domyślnie

    zastanawiam się jaka może być realna cena takiej polskiej gruntówki. zwykle oficjalne cenniki producentów są zawyżone w stosunku do tego co można mieć w rzeczywistości.

    oferta, którą otrzymałem na kotłownię z zasobnikiem i pompą powietrzną Panasonic 7 kW to 20 tys. zł. w dziale z PC piszą, że drogo, bo jakaś inna firma na Śląsku to samo oferuje za 17,5 tys. zł w ramach promocji (chyba nawet z opcją chłodzenia ta pompa)
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    zastanawiam się jaka może być realna cena takiej polskiej gruntówki. zwykle oficjalne cenniki producentów są zawyżone w stosunku do tego co można mieć w rzeczywistości.
    Oczywiście że można się targować, towar jak każdy inny.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam i ja! W końcu przyszła pierwsza wycena, to się pochwalę:
    pompa ciepła - Panasonic AQUAREA T-CAP 9kW z zasobnikiem 250l, wraz z montażem - 23400,00
    pompa ciepła - Firma IVT greenline EQ C8, zasobnik wbudowany 185 litrów, wraz z montażem- 29380,00
    do tego odwiert 150m - 11500,00 (1 odwiert 150mb)

    Co o tym myślicie?

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Mam i ja! W końcu przyszła pierwsza wycena, to się pochwalę:
    pompa ciepła - Panasonic AQUAREA T-CAP 9kW z zasobnikiem 250l, wraz z montażem - 23400,00
    pompa ciepła - Firma IVT greenline EQ C8, zasobnik wbudowany 185 litrów, wraz z montażem- 29380,00
    do tego odwiert 150m - 11500,00 (1 odwiert 150mb)

    Co o tym myślicie?
    T-Cap to zdecydowanie za mocna pompa do Twojego domu. Zrób OZC i na tej podstawie dobieraj. Prawdopodobnie wyjdzie ci 7kW lub co najwyżej zwykła 9kW, a wtedy cena powinna być mniej niż 20tys. Gruntówka, jak mówiłem nie zwróci Ci się NIGDY.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    T-Cap to zdecydowanie za mocna pompa do Twojego domu. Zrób OZC i na tej podstawie dobieraj. Prawdopodobnie wyjdzie ci 7kW lub co najwyżej zwykła 9kW, a wtedy cena powinna być mniej niż 20tys. Gruntówka, jak mówiłem nie zwróci Ci się NIGDY.
    Problem w tym że mój projekt dopiero sie robi, trudno w tej sytuacji zrobić OZC.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Problem w tym że mój projekt dopiero sie robi, trudno w tej sytuacji zrobić OZC.
    Jak zrobisz projekt i ustalisz parametry materiałów izolacyjnych, to jest to najlepszy moment na wykonanie OZC. Dopiero potem można dywagować nad systemem grzewczym, bo dobieranie czegokolwiek na tzw "pałę" nie ma żadnego sensu...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  19. #39
    Banned
    elizabethh

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-509
    Posty
    18

    Domyślnie

    zgadzam się z powyższym, parametry izolacyjne to na początku, potem idziesz z tym do sprzedawcy, który powinien orientować się w sprawie - pytasz o koszty eksploatacji itp. Kalkulujesz co się opłaca i rozwiązanie samo się nasuwa. Fachową poradę z pewnością uzyskasz od firmy ]spam].
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-01-2017 o 10:50 Powód: Link reklamowy

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał elizabethh Zobacz post
    Fachową poradę z pewnością uzyskasz od firmy [spam].
    Ta jasne, jak na przykład pakowanie dodatkowego bufora do pompy ciepła dla domu z podłogówką. Lepiej takich porad unikać.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-01-2017 o 10:49 Powód: Link reklamowy

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony