dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie MPZP a rodzaj dachu.

    Moją działkę (co prawda rolną ) obejmuje MPZP, który uwzględnia możliwość zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
    Chciałbym wybudować dom z dachem płaskim.
    W nakazach MPZP nowo wznoszone domy mają mieć dachy o kącie nachylenia 30 - 45 stopni. Ale do wyjątków stanowi zabudowa luki budowlanej w sąsiedztwie obiektów o dachach płaskich.
    No i jak tą lukę mam rozumieć. Że taki dom mogę postawić tylko wtedy kiedy po obu stronach mojej działki są domy z płaskim dachem. Czy np. też może być taka sytuacja jak u mnie, że tylko z jednej strony jest taki dom, a moja działka jest na końcu ulicy. Ulica ta wpada prostopadle do innej ulicy, gdzie po drugiej stronie mamy osiedle domków ze spadzistymi dachami. Notabene dalszy sąsiad , który ma swój dom z płaskim dachem wybudował obok dom dla syna już ze spadzistym dachem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Pewnie coś w tym stylu :
    "Istnieje również możliwość lokalizacji budynków mieszkalnych po drugiej stronie tej samej drogi publicznej (za wyjątkiem dróg klasy „główna” i „zbiorcza”) lub wewnętrznej oraz za wyjątkiem terenów jednostek urbanistycznych Z1, Z2, Z3, Z4 i WS, na odległości odpowiadającej odcinkowi zaliczonemu do „luki budowlanej”, licząc wraz z w/w budynkami określającymi tę „lukę budowlaną”.
    Nowe budynki lokalizowane w*„lukach budowlanych” muszą być lokalizowane w pierwszej linii zabudowy od drogi publicznej lub wewnętrznej zgodnie z*ustaleniami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego."
    To tyle prawo...natomiast w Twoim przypadku najlepiej wystosować pismo i uzyskać na nie równie pisemną odpowiedz i tyle zapłacisz 17 zł a będziesz miał pewność i zgodność z własnym i obowiązującym MPZP
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    no i tak zrobię. Już dzwoniłem w tej sprawie. No ale wiadomo przez telefon nie da się takich spraw załatwić. Miła pani tylko mówiła że to zależy od projektanta.
    No ale ja chcę wiedzieć to wcześniej przed wyborem np. gotowego projektu. A nie na etapie adaptacji i przerobienia np. płaskiego dachu (jeśli się nie da ) w spadzisty

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    no i tak zrobię. Już dzwoniłem w tej sprawie. No ale wiadomo przez telefon nie da się takich spraw załatwić. Miła pani tylko mówiła że to zależy od projektanta.
    No ale ja chcę wiedzieć to wcześniej przed wyborem np. gotowego projektu. A nie na etapie adaptacji i przerobienia np. płaskiego dachu (jeśli się nie da ) w spadzisty
    Dokładnie tak, coś co wydadzą na piśmie ma znaczenie "decyzji", nawet w chwili jakiś dziwnych zmian można łatwo dostać odszkodowanie np. za zakup projektu niezgodnego z MPZP, który nie wiedzieć czemu nieraz potrafi się zmienić.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Chciałbym podpiąć się pod temat, też dotyczy MPZP i dachu..

    W wypisie z MPZP jest zapis:
    pkt 3. Charakter zabudowy
    p.pkt 9 "Zaleca się stosowanie na budynkach mieszkalnych, mieszkalno-usługowych dachów o spadku od 30 do 45 st"
    p.pkt 10 "Główne połacie dachu na jednym obiekcie budowlanym winny mieć jednakowy spadek"

    Teraz to słowo klucz: "zaleca się".. czyli co?
    Ja interpretował bym to w taki sposób, że jak ktoś robi dach spadzisty to z takim właśnie nachyleniem.
    Tylko co w przypadku dachu płaskiego? tam spadek jest do powiedzmy 8 stopni.. ale właśnie skoro "zaleca się" a nie "wymaga", "ustala się" to jak na to spojrzeć? Czy gdyby naszła mnie ochota na budowę domu z płaskim dachem (taki bym wolał ale bez napinki), to czy mogę o taki się starać czy raczej sobie odpuścić?
    Dodam, że w moim miasteczku domy stoją domy z przeróżnymi dachami, jednak w najbliższej okolicy, powiedzmy 100m nie mam praktycznie sąsiedztwa (dom na uboczu).
    Szukałem na necie czegoś na ten temat ale wpisy raczej stare i bez konkretów. Czy miał ktoś taki dylemat?
    Pytałem w Urzędzie Miasta i otrzymałem odpowiedz, że nie są zobligowani do interpretacji przepisów i odpowiedzi na piśmie nie wydadzą.
    W starostwie dowiedziałem się, że jeżeli złoże projekt z PNB to wtedy się wypowiedzą, czy jest zgodny z MPZP czy nie... z tym, że to mnie nie urządza bo jest niejako "po fakcie"..
    Ktoś może podzielić się w tej materii swoim doświadczeniem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony