dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Temat: ekogroszek

  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    FTP

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Dzielnica
    Podgórzno
    Posty
    166

    Domyślnie

    Polecam w pokojach założyć na grzejnikach zawory termostatyczne (o ile już ich nie ma), w łazience i przedpokoju odkręcone na max (lub jeden przykręcony wg. potrzeb).

    Mam prawie taką samą sytuację jak autor tematu. I zastanawiam nad dogadaniem się z 1-2 sąsiadami i rozliczać licznikami ciepła. Trudne by to nie było, jeden grzeje gazem, drugi prądem. Ale nigdy nie wiadomo jak będzie sprawować się taka spółka przez lata.
    Sztoker 15 kW; Cobra PID 11y

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał katzdw Zobacz post
    Temperatura na piecu dosc szybkp mi spada i piex prawie ciagle jest w trybie pracy a w tryb nadzoru bardzo rzadko czy przymykajac komin temperatura bedzie sie utrzymywac? Narazie wychodzi mi spalanie na poziomie 12,5kg dziennie
    Komina nie przymykaj bo to zły pomysł - steruje się dmuchawą podobnie jak w samochodzie ujmując gazu przymyka się przepustnicę powietrza a nie przytyka wydech.

    Skoro kocioł pracuje niemalże stale to bardzo dobrze.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katzdw

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    W tryb nadzoru piec wlacza sie rzadko zmienilem ustawienia pracy:
    ilosc powietrza 60% czas podawania 7s czas minimalnej przerwy w podawaniu podczas pracy 50s bylo 30 czas podawania w trybie nadzoru 10min temperatura 55 a w nocy na 4h obnizona o 3 stopnie

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katzdw

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Zawory na grzejnikach mam w laziezcei przedpokoju na max odkrecone a w pojojach na max czyli 6 ewentualnie na 5 albo 4 zakrecam zawor trojdrozny ustawiony na 6 skala jest do 10

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katzdw

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Czy w sterowniku perfekt r mozliwe jest podlaczenie pompki cwu nie do zaciskow pompy ladujacej tylko do zaciskow pompy cyrkulacyjnej cwu by mozna bylo regulowac zalaczanie pompki cwu wedlug programu tygodniowego? Chce by woda grzala sie tylko w dzien

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony