dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45

Temat: ekogroszek

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katzdw

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    56

    Domyślnie ekogroszek

    Posiadam piec na ekogroszek do mieszkania 37m2. Obecnie pale w nim zwyklym weglem za kilka dni montuje do niego podajnik i zastanawiam sie czy beda jakies problemy bo wszyscy sasiedzi sa na nie jesli chodzi o ekogroszek. Komin to jakies 200cm2 wysokosc okolo 12m. Czy palenie ekogroszkiem bedzie mialo mniej zanieczyszczen

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    do 37 metrów węgiel??????????????? nie ma tak małych palników!!!!!!!! nawet najslabszy kocioł gazowy jest za mocny

  3. #3

    Domyślnie

    ekogroszek do mieszkania 37m2... najmniejsze kotły mają 10kW więc ten kocioł będzie przynajmniej 8 razy przewymiarowany.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katzdw

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Jesli na pie u mam temperature 55stopni w mieszkaniu jest ciutek za cieplo ale teraz mam kaloryfery na maxa odkrecone wiec mysle ze bedzie dobrze

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    a jaka moc?

  6. #6

    Domyślnie

    Najmniejsze 8 kW ale to i tak dużo za dużo , będziesz non stop kisił opał , dla kotła to też nie zdrowe .

  7. #7

    Domyślnie

    Na zamówienie jedna firma zrobi i 7kW co nie zmienia faktu że do mieszkania 37m2 żaden kocioł nie ma prawa bytu. Piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem bym zrozumiał, Klimatyzację z PC, nawet kable grzejne w posadzce na upartego nawet farelkę bo to blok więc sąsiedzi też grzeją.
    Ale kocioł... autor wątku pokarał siebie i sąsiadów ale jak już się tak pokarałeś dogadaj się z 2 -4 sąsiadami i 1 kotłem ogarniesz kilka mieszkań to chyba jedyna korzystna opcja.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katzdw

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Ale jak bedzie na piecu ustawione 55 stopni to powinno byc oki w tej chwili by utrzymac taka temperature musze dokladac co jakies 2-3 h zawor trojdrozny jest tez wiec firma powiedziala ze bedzie oki

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    niedlugo bedzie temat jak ustawic palnik co z tego ze masz 55 stopni jak kocioł idzie na 20% i wychodzi drożej niz prądem

  10. #10

    Domyślnie

    Spieki, spieki i jeszcze raz spieki spowodowane huśtawką na palniku. Pozostaje tylko zgadywać jakiej mocy jest kocioł jeśli "firma" zamontowała 3D to firma mogła zaproponować i 16kW

  11. #11
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał katzdw Zobacz post
    Czy palenie ekogroszkiem bedzie mialo mniej zanieczyszczen
    Ekogroszek to tylko mniej śmierdzący węgiel , przy założeniu że spalasz go w odpowiednim piecu i w odpowiednio wysokich temperaturach . Dla domu 37 metrów obydwa te wymagania są niewykonalne .
    Darek B

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katzdw

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    W miejscowosci jest 15 blokow w kazdym jest z jakies 10 piecow i jakos 30 lat ludzie pala a wy twierdzicie ze zaden piec tu sie nie nadaje

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Autorze tematu powiedz ile spalasz węgla przy 0 stC
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario1969/1 Zobacz post
    Autorze tematu powiedz ile spalasz węgla przy 0 stC
    To już bez znaczenia...
    Autor tematu zainstaluje podajnik, odpali kocioł, zobaczy jakie kociołek daje przyjemne ciepło. Wszyscy wiemy że są tacy ludzie, na jego miejscu każdy z nas twierdził by, że to co piszemy to jakieś herezje. Dajcie mu szanse i nie przekreślajcie go, szczególnie po tym co pisze:

    Cytat Napisał katzdw Zobacz post
    W miejscowosci jest 15 blokow w kazdym jest z jakies 10 piecow i jakos 30 lat ludzie pala a wy twierdzicie ze zaden piec tu sie nie nadaje
    Kiedyś wróci... ze skruszoną miną, już nie będzie słów pogardy, tylko grzeczna prośba o pomoc. Wtedy zrozumie, i my też... i jak za każdym razem pomożemy. Dajmy mu w spokoju odpalić kociołek, i świętować że został "bohaterem w swoim domu".
    katzdw - powodzenia

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał katzdw Zobacz post
    Posiadam piec na ekogroszek do mieszkania 37m2.
    Qurna, nie wierzę !

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał katzdw Zobacz post
    Posiadam piec na ekogroszek do mieszkania 37m2. Obecnie pale w nim zwyklym weglem za kilka dni montuje do niego podajnik i zastanawiam sie czy beda jakies problemy bo wszyscy sasiedzi sa na nie jesli chodzi o ekogroszek. Komin to jakies 200cm2 wysokosc okolo 12m. Czy palenie ekogroszkiem bedzie mialo mniej zanieczyszczen
    Faktycznie na 37 m2 to trochę masakra, jedyne co mogę podpowiedzieć to gdy zamontujesz ustaw najniższą możliwą moc dla tego palnika, kupuj do niego niskokaloryczny, suchy węgiel np. Barter w Leroy Merlin, to masz szansę osiągnąć 40% sprawności [tyle osiągam przy grzaniu CWU latem].

    Jakiej mocy jest ten kocioł ?

    Dobrze podpowiada marcinbbb - najkorzystniej byłoby podłączyć do niego kilku sąsiadów [każdego rozliczać osobnym ciepłomierzem] to kocioł będzie miał szansę pracować z przyzwoitą sprawnością.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Spieki, spieki i jeszcze raz spieki spowodowane huśtawką na palniku. Pozostaje tylko zgadywać jakiej mocy jest kocioł jeśli "firma" zamontowała 3D to firma mogła zaproponować i 16kW
    Mylisz się z tymi spiekami bo nie mam spieków przy grzaniu samej CWU latem, a im mniejszą moc trzeba wykrzesać z palnika tym mniejsza szansa na spieki.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #18

    Domyślnie

    Eee SUSPENSER uważaj pisząc najniższą moc ustawi 42oC na kotle i popłynie na rdzy i będzie się gotował w chałupie
    W zależności od tego jaki ma kocioł (bo tego nie wiemy ) aby pracował na nominalnej mocy należy:
    - wybić co 2 okno w przypadku podłączenia 5 sąsiadów i kotła 25kW
    - dla najmniejszego możliwego kotła na groszek 7kW na zamówienie wystarczy podłączyć 3 sąsiadów i darować im okna jakie by nie były.
    10kW ludzie ogrzewają i 200m2 A chłop ma kocioł na paliwo stałe dla 37m2 by powiedział paliwo stałe, bufor 1000l podłogówka po całości OK 1 rozpalenie 3-5 dni ciepło. No ale groszek do 37m2... to można ugrzać suszarką.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Mylisz się z tymi spiekami bo nie mam spieków przy grzaniu samej CWU latem, a im mniejszą moc trzeba wykrzesać z palnika tym mniejsza szansa na spieki.
    Nie wiem mam 8m2 solarów i przez ostatnie 4 dni zrobiły 100kWh grzejąc bufor tak wysoko że jak jest słońce muszę wygasić kocioł.
    Mój kocioł chodzi na 3,5kW i spieków co niemiara zerknij https://device.esterownik.pl/device/6959/

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katzdw

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Zamontowalem temperatura na piecu 55 w mieszkaniu 23 sterownik mam automatyczny sam dobiera czas podawania i dmuchawe i wszystko jest oki temperatura na zewnatrz 0 w mieszkaniu mam 4 kaliryfery i bojler 100 litrow

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony