dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KRAB

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    30

    Domyślnie Ciepły (warstwowy) montaż a ciepłe podkłady parapetowe

    Witam,
    proszę o pomoc

    Jestem świeżo po montażu okien na ciepłych podkładach podparapetowych.

    O ile rozumiem korzyść z osłonięcia od wewnątrz pianki taśmą paroszczelną (ale nie za 4-cyfrową kwotę!), to zupełnie nie rozumiem jaki jest sens taśmy paroprzepuszczalnej od zewnątrz, jeśli zaraz to zakryjemy styropianem...
    Dlatego też nie zamawiałem tzw. warstwowego montażu - w przeciwieństwie do ciepłych parapetów, tutaj korzyść widzę.

    Ale kupiłem 3 rolki taśmy paroszczelnej Soudala do ciepłego montażu okien i zamierzam sam okleić okna od środka. Za 300zł zamiast 1200.
    Nie będzie to tak jakby było oklejone przez producenta (taśma wklejona w środek ościeżnicy) tylko "na wierzch", ale na pewno nie zaszkodzi a jak jeszcze trochę pomoże to już super.

    Pytanie - na co zwrócić uwagę? jak bardzo mogę wjechać z tą taśmą na okno, żeby jej nie było widać po tynkach?
    I najważniejsze pytanie - na pewno okleję boki i górę. A czy trzeba i jak okleić też łączenie okna z podkładem podparapetowym i/lub łączenie podkładu z murem? Jak to robię montażyści? Czy tylko 3 strony oklejają, dołu już nie przy ciepłych parapetach?

    pozdrawiam
    KRAB

  2. #2

    Domyślnie

    było i ni ma jak w ruskim cyrku
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 19-02-2015 o 18:13

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRAB Zobacz post
    Ale kupiłem 3 rolki taśmy paroszczelnej Soudala do ciepłego montażu okien i zamierzam sam okleić okna od środka. Za 300zł zamiast 1200.

    Cytat Napisał KRAB Zobacz post
    Pytanie - na co zwrócić uwagę? jak bardzo mogę wjechać z tą taśmą na okno, żeby jej nie było widać po tynkach?
    I najważniejsze pytanie - na pewno okleję boki i górę. A czy trzeba i jak okleić też łączenie okna z podkładem podparapetowym i/lub łączenie podkładu z murem? Jak to robię montażyści? Czy tylko 3 strony oklejają, dołu już nie przy ciepłych parapetach?
    Wartość odpowiedzi na zadane pytania = 900 zł.
    PRO QUALITY

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Wartość odpowiedzi na zadane pytania = 900 zł.
    kurde, faktycznie, kasuję swój poprzedni post

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.120

    Domyślnie

    Wybaczcie, ale dawno się tak nie uśmiałem
    Nie gniewaj się KRAB. Jesteśmy Wykonawcami. I strajkujemy.
    Mam nadzieję że zrozumiesz nasze stanowisko. Lata doświadczeń, koszty błędów. To się składa na tą różnicę.
    Może ktoś się zlituje i jednak Ci pomoże. A jak jesteś ambitny, to sam znajdziesz w necie dziesiątki poradników. Szkoda że tylko teorię można z nich opanować.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wybaczcie, ale dawno się tak nie uśmiałem
    Nie gniewaj się KRAB. Jesteśmy Wykonawcami. I strajkujemy.
    Mam nadzieję że zrozumiesz nasze stanowisko. Lata doświadczeń, koszty błędów. To się składa na tą różnicę.
    Może ktoś się zlituje i jednak Ci pomoże. A jak jesteś ambitny, to sam znajdziesz w necie dziesiątki poradników. Szkoda że tylko teorię można z nich opanować.
    Może i tylko teorię ale na moje nie znajdzie nigdzie potwierdzenia na swoje autorskie rozwiązanie, jeżeli ktoś nie widzi sensu i nie rozumie konieczności wykonania uszczelnienia od strony zewnętrznej to ... o czym tu mówić ?

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam
    ...jeżeli ktoś nie widzi sensu i nie rozumie konieczności wykonania uszczelnienia od strony zewnętrznej to ... o czym tu mówić ?
    Pozdrawiam
    Eeeeetam - wszystko kwestią marketingu. Nie takie rzeczy "wmawiali" producenci Inwestorom. Najpierw trzeba zasiać strach i panikę, później wyciągnąć pomocną dłoń z gotowym rozwiązaniem. Mało takich przypadków było? Zobaczcie co teraz dzieje się z farmaceutyką. Zakwaszenie organizmu (znalezienie problemu na siłę), w reklamie podają stronę aby sprawdzić czy jest się zakwaszonym (99,9% ludzi wg nich jest) i można kupić cudowny specyfik.

  8. #8

    Domyślnie

    Trochę przepłaciłeś za te taśmy.....
    Cytat Napisał KRAB Zobacz post
    Witam,
    proszę o pomoc

    Jestem świeżo po montażu okien na ciepłych podkładach podparapetowych.

    O ile rozumiem korzyść z osłonięcia od wewnątrz pianki taśmą paroszczelną (ale nie za 4-cyfrową kwotę!), to zupełnie nie rozumiem jaki jest sens taśmy paroprzepuszczalnej od zewnątrz, jeśli zaraz to zakryjemy styropianem...
    Dlatego też nie zamawiałem tzw. warstwowego montażu - w przeciwieństwie do ciepłych parapetów, tutaj korzyść widzę.

    Ale kupiłem 3 rolki taśmy paroszczelnej Soudala do ciepłego montażu okien i zamierzam sam okleić okna od środka. Za 300zł zamiast 1200.
    Nie będzie to tak jakby było oklejone przez producenta (taśma wklejona w środek ościeżnicy) tylko "na wierzch", ale na pewno nie zaszkodzi a jak jeszcze trochę pomoże to już super.

    Pytanie - na co zwrócić uwagę? jak bardzo mogę wjechać z tą taśmą na okno, żeby jej nie było widać po tynkach?
    I najważniejsze pytanie - na pewno okleję boki i górę. A czy trzeba i jak okleić też łączenie okna z podkładem podparapetowym i/lub łączenie podkładu z murem? Jak to robię montażyści? Czy tylko 3 strony oklejają, dołu już nie przy ciepłych parapetach?

    pozdrawiam
    KRAB

  9. #9

    Domyślnie

    oczywiście że przepłacił
    Przecież w dobie Ceny Czyniącej Cuda chińszczyznę można kupić w cenie papieru toaletowego.
    A kolega zajmujący się zapewne ciepłym montażem będzie robił go za friko bo jakże można klientowi powiedzieć realną cenę uwzględniającą wszystkie koszty uboczne

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    oczywiście że przepłacił
    Przecież w dobie Ceny Czyniącej Cuda chińszczyznę można kupić w cenie papieru toaletowego.
    A kolega zajmujący się zapewne ciepłym montażem będzie robił go za friko bo jakże można klientowi powiedzieć realną cenę uwzględniającą wszystkie koszty uboczne
    Nikt ważny

    Nie wiem jak u ciebie, ale moim montażystom warstwowy montaż schodzi 2 razy dłużej. Przy założeniu że koszty pracownika/montażysty stanowią 50% kosztów montażu, to automatycznie wychodzi że montaż warstwowy musi wychodzić minimum 50 % drożej od zwykłego montażu. I do tych 50% wiecej trzeba jeszcze doliczyć koszty folii okiennych, co daje w sumie w zaokrągleniu że montaż warstwowy kosztuje 2 razy tyle co zwykły.
    I nie wiem jak u innych, ale u nas firma na montażu warstwowym zarabia tylko 20% wiecej niż na zwykłym, a nie jak to się niektórym inwestorom wydaje , że firmy zarabiają 2 razy tyle co na zwykłym montażu.
    Jeśli moje wyliczenia są błędne to prosze o poprawienie.

    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    miałeś przykład myślenia inwestora. Kupił folie za 3 stówy zamiast robotę za 1200 i na dodatek bezczelnie prosi o poradę za friko - co i jak zrobić by było dobrze
    Im się wydaje, że cena materiału równa się cenie montażu a pracownik zaiwania za friko bo kocha oczy Inwestora.
    Folie ? co najmniej 50% dłużej, MOWO -200% dłużej plus rusztowanie i przekładanie go z okna do okna - bo tu nie uświadczysz rusztowań wokół całej chałupy od początku wznoszenia ścian do położenia struktury jak choćby w Niemczech.
    ALe kto zabroni im tak myśleć?
    Szukają ceny i znajdują a później wklejają tu zdjęcia i chwalą się jak to im pięknie zamontowali okna a później włosy sobie wyrywają bo okazuje się że to co tak piękne wyglądało za g... pieniądze jest g... warte i do poprawy
    Przestałem już dawno owijać w bawełnę i piszę to co myślę choć wiem, że moje słowa się nie podobają
    Ale mam to gdzieś
    Prawidłowo wykonany montaż z zastosowaniem markowych i dobrych materiałów musi kosztować czy to się komuś podoba czy nie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.120

    Domyślnie

    Dokladnie tak samo podliczylem juz kilka lat temu: montaz z foliami zabiera dwa razy wiecej roboczogodzin i to w przygotowane wczesniej otwory.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dokladnie tak samo podliczylem juz kilka lat temu: montaz z foliami zabiera dwa razy wiecej roboczogodzin i to w przygotowane wczesniej otwory.
    te czasy podałem dla przygotowanych otworów bo nawet jak się zapisze w umowie że Inwestor otwory musi przygotować do takiego montażu to najczęściej później słyszy się - Przepraszam, ale wie Pan, ściągać murarza by to zrobił, jakoś nie wypada i błagalny wzrok byśmy to sami zrobili i najlepiej bez dodatkowej kasy. Lub wykonane to jest tak, że oczopląsu można dostać i pól dnia zmarnowane na poprawianie tego co inni od razu powinni zrobić porządnie.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos Zobacz post
    I nie wiem jak u innych, ale u nas firma na montażu warstwowym zarabia tylko 20% wiecej niż na zwykłym
    Ja też nie wiem jak jest u innych, ale Pan się nie obrazi Panie Jarku albo zwykły jest u was zbyt drogi, albo warstwowy zbyt tani w stosunku do potencjalnych korzyści inwestora..
    PRO QUALITY

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Ja też nie wiem jak jest u innych, ale Pan się nie obrazi Panie Jarku albo zwykły jest u was zbyt drogi, albo warstwowy zbyt tani w stosunku do potencjalnych korzyści inwestora..
    TEST,

    nie należę do osób które się obrażają. Wręcz przeciwnie. Lubię dyskusje. I lubię ludzi którzy mają odmienne - swoje zdanie - zdanie.

    A co do ceny montażu, to zgadza się. Montaż warstwowy jest u nas w trochę zaniżonych cenach.

    PS: Taki mały kawał na dobry początek dnia:

    Szef rozmawia z kandydatem do pracy.
    Szef: Jaka jest Pana największa wada ?
    Kandydat: Szczerość
    Szef: Moim zdaniem szczerość to zaleta, a nie wada.
    Kandydat: Gó...o mnie interesuje Pana zdanie


    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony