dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    izzy84

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    17

    Domyślnie Kominek, powietrze z zewnątrz ???

    Dzień dobry

    Mam już zainstalowany kominek w salonie, powietrze do paleniska mam doprowadzone z zewnątrz.

    Czy powietrze do ogrzewania lepiej pobierać z ogrzewanych pomieszczeń tak jak robię to w tej chwili? - nie mam doprowadzonego powietrza bezpośrednio pod wkład tylko szczeliną na około jego (ok 0,5cm) oraz małymi wlotami w samym wkładzie to jest po lewej i prawe na dole.

    Pomyślałem żeby przez piwnicę dorobić jeszcze jeden wlot do od spodu do komory kominka i zaciągał by sobie powietrze do grzania z zewnątrz. Słyszałem że wtedy nie brudzi ścian.

    Czy warto ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Szczelina dylatacyjna wokół wkłądu nie powinna służyć w żadnej mierze do pobierania powietrza "do ogrzewania" ...
    Coś namotałeś ... jakie masz kratki na dole i jakie na górze zabudowy.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał izzy84 Zobacz post
    Dzień dobry

    Mam już zainstalowany kominek w salonie, powietrze do paleniska mam doprowadzone z zewnątrz.



    ?
    Czy jest ono podłączone do komory spalania wkładu kominowego poprzez fabryczny króciec przyłączeniowy ?
    Darek B

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    wygląda na to że ma podłączone do wkładu ale do obudowy wchodzi jedynie przez dylatacje między wkładem a zabudową, pytanie czy kratki wylotowe istnieją bo tych dolotowych raczej nie ma. Wełna się już pewnie spaliła a zabudowa to tykająca bomba z opóźnionym zapłonem....
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    izzy84

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    wygląda na to że ma podłączone do wkładu ale do obudowy wchodzi jedynie przez dylatacje między wkładem a zabudową, pytanie czy kratki wylotowe istnieją bo tych dolotowych raczej nie ma. Wełna się już pewnie spaliła a zabudowa to tykająca bomba z opóźnionym zapłonem....
    Tak wygląda kominek, powietrze do paleniska podpięte jest w przeznaczonym do tego miejscu pod paleniskiem na spodzie wkładu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150223_162444.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	305720Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150223_162503.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	305721

    Nie mam kratek wlotowych na obudowie (obudowa jeszcze nie wykończona) są dwie małe na samym wkładzie nie za duże jeżeli mam dorobić w obudowie to proszę o radę. Oprócz dwóch kratek wylotowych od czoła sa jeszcze trzy z tyłu komika, tłocza powietrze do innych pomieszczeń.

  6. #6
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał izzy84 Zobacz post
    Tak. Oprócz dwóch kratek wylotowych od czoła sa jeszcze trzy z tyłu komika, tłocza powietrze do innych pomieszczeń.
    Skoro wszystkie kratki tylko wydmuchują powietrze z kominka to uważaj żeby wkładu nie zassało do środka obudowy..
    Darek B

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał izzy84 Zobacz post
    Tak wygląda kominek, powietrze do paleniska podpięte jest w przeznaczonym do tego miejscu pod paleniskiem na spodzie wkładu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150223_162444.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	305720Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150223_162503.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	305721

    Nie mam kratek wlotowych na obudowie (obudowa jeszcze nie wykończona) są dwie małe na samym wkładzie nie za duże jeżeli mam dorobić w obudowie to proszę o radę. Oprócz dwóch kratek wylotowych od czoła sa jeszcze trzy z tyłu komika, tłocza powietrze do innych pomieszczeń.
    no tak po co wlot skoro jest przyłącze powietrza
    dorób ze 2 kratki 16x32 pod wkładem i do tego momentu lepiej nie pal bo to tykająca bomba
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    izzy84

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    no tak po co wlot skoro jest przyłącze powietrza
    dorób ze 2 kratki 16x32 pod wkładem i do tego momentu lepiej nie pal bo to tykająca bomba
    Przyłącze powietrza to te, które podaje je do paleniska. Rozumiem że te dwa wloty po lewej i prawej stronie na dole wkładu kominkowego które wpuszczają powietrze do to za mało. Czy jeżeli zrobię tylko jedna po prawej to bedzie za mało? po lewej jest pułka i nie ma za bardzo miejsca. Jaka jest najwyższa wysokość na jakiej może być montowany taki wlot? Dzięki za rady. Pozdr.M
    Ostatnio edytowane przez izzy84 ; 24-02-2015 o 06:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony