dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Problemy z piecem Vaillant

    Witam wszystkich.
    Od jakiegoś czasu mam problemy z piecem dwufunkcyjnym Vaillant EcoTec.
    Chodzi o podgrzewanie wody. Piec podgrzewa wodę tak jakby falami, tj. włącza się palnik, nagrzewa się do około 80 stopni, następnie palnik się wyłącza, temperatura spada do około 50 stopni i znów odpala i na pełnej mocy grzeje. I tak w kółko.
    Do tego co jakiś czas piec się zawiesza i wyświetla błąd F.24.

    Pytanie moje jest następujące: jestem w stanie sobie poradzić z tym jakoś sam? Coś może trzeba wyczyścić, podregulować?
    Ewentualnie, jeśli przyjedzie fachowiec, to czego można się spodziewać? Miał ktoś z Was taki problem? Za wszelkie rady z góry dzięki.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    wyczysc filtry i sprawdz czy pompa daje rade rozprowadzic ciepla wode na cala instalacje, pompa moze sie krecic ale jak jest na wykonczeniu to bedzie zasilanie gorace a powrot zimny, podobnie jak bedzie cos zapchane

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź. Czy orientujesz się może czy jest gdzieś jakaś instrukcja, jak​ się dobrać do filtrów?
    I druga sprawa: jeśli okaże się, że jest to problem pompy, to jakie mogą być jej koszty? Opłaca się ją wymieniać w urządzeniu, które ma +/- 15 lat?
    Ostatnio edytowane przez kalinowcyk ; 14-07-2017 o 04:57

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    pod kotlem powinny byc zawory i filtry
    trzeba dopasowac pompe jak wkrecona w plastik, kiedys dawali na srubunkach i mozna bylo dowolna wsadzic
    mialem taki przypadek, że nie wszystkie grzejniki grzały, woda z kotła parzyła a na powrocie letnia, po wymianie pompy wszystko elegancko grzało
    mozesz sprobowac odkrecic odpowietrznik pompy i zobaczyc czy wirnik sie nie zatrzymuje przy dotknieciu srubokretem

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    gość pisze o podgrzewaniu wody a ten mu o ogrzewaniu.. to się dogadali...
    Jeśli masz problemy z cwu to najprawdopodobniej zakamieniony wymiennik płytowy
    jakby sie znal na kotłach to by sie nie pytał, jak na CO będzie dobrze smigać to sprawdzi wymiennik, niech zacznie od tego co nie wymaga rozkrecania kotła. niech wyeliminuje to co najłatwiej, nie każdy jest pegaziątkiem znającym się na wszystkim, chyba łatwiej zacząc od oceny czy na CO dobrze pracuje niż od razu wykręcać wymiennik jak się nigdy kotła nie rozbierało. skoki temp na cwu sie zauwazy a na ogrzewaniu nie zawsze

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    na wszystkim sie nie znam ale akurat kotły z racji zawodu myślę że znam dobrze. A tobie już nie raz udowodniłem że głupoty gadasz.
    zamiast pajacować to napisz co źle napisałem, jest lato więc nie wie czy takie objawy ma też na CO, i to że w 99% jest winny wymiennik nie oznacza, że w ciemno bez zastanowienia ma coś demontować, jak nie wiesz, że problemy z przepływem mogą brać się z zajechanej pompy to chyba się znasz ale na wrzucaniu węgla, nawet na poczatku roku mialem podobny przypadek, jakby mu pompa siadła to nawet jakby się powoli kręciła to nie przepchnełaby odpowiedniej ilości wody

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony