dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 72
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2157

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?

    Wszystkim powszechnie wiadomo, że forum muratora na bieżąco śledzi współtwórca ww. kotła, jak i wielu użytkowników OEP, jak i to, że po małej burzy na innym forum, bezpośrednio lub nie związanej z OEP M, tamto forum "zamilkło", postanowiłem założyć ten temat.
    Jako założyciel tematu, proszę o kulturalne pytania i takie same odpowiedzi

    Może będę pierwszy,
    jaki palnik zastosowano w OEPM, jaki motoreduktor i silnik ?

    Ciekaw jestem czy ktoś potrafi odpowiedzieć na te pytania, czy ktoś w ogóle widział ten kocioł na żywo, czy ta cała burza na forum ES była uzasadniona ?

  2. #2

    Domyślnie

    To już jutro.
    Dobranoc.
    Ukłony dla Redakcji

  3. #3

    Domyślnie

    .....na Twoje pytania odpowie chyba tylko zawijan. Nawet na forum esterownik nikt z ogniwa nigdy nie raczył zabrać głosu. Palnik wygląda na taki sam jak w OEPie więc problem niedopalania na końcu palnika na małej mocy murowany ......nawet po zeszlifowaniu ślimaka wg rajmunda

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba29 Zobacz post
    .....na Twoje pytania odpowie chyba tylko zawijan. Nawet na forum esterownik nikt z ogniwa nigdy nie raczył zabrać głosu. Palnik wygląda na taki sam jak w OEPie więc problem niedopalania na końcu palnika na małej mocy murowany ......nawet po zeszlifowaniu ślimaka wg rajmunda
    a skąd ty wiesz co tam napochołem-z tym żeliwnym co
    dlatego powstał stalowy i w trzech segmentach sprzęgniety-do 30 kg na dobe-super sprawa
    a ja spalam 40-w porywach 55 kg na tym niby mega badziewiu z wesolej i nie bardzo mi sie podoba ten odchudzony burnerek w mojej stajni
    a druga sprawa
    po jakiego h piszecie o piecu M bo to napewno taki albo owaki JAK NIKT go nie ujeżdża-pytam się grzecznie

  5. #5

    Domyślnie

    .....co najmniej dziwne te twoje wypowiedzi..... ale można było z nich wnioskować że ślimak burnera mieli na końcu groch i należy zeszlifować ostatni zwój. Fakt, pomaga to w zaprzestaniu mielenia groszku ale nie pomaga w poprawnym dopalaniu na końcu palnika. Moim zdaniem koniec palnika w burner s jest źle napowietrzony......

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    To już jutro.
    Dobranoc.
    Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź ?
    Nie chcę kolejnej wojny, chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tym produkcie.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba29 Zobacz post
    .....na Twoje pytania odpowie chyba tylko zawijan. Nawet na forum esterownik nikt z ogniwa nigdy nie raczył zabrać głosu. Palnik wygląda na taki sam jak w OEPie więc problem niedopalania na końcu palnika na małej mocy murowany ......nawet po zeszlifowaniu ślimaka wg rajmunda
    Pojawił się jako pierwszy ale nie raczył odpowiedzieć.
    Na forum ES zdążyłem doczytać, że kilka osób widziało ten kocioł w Czechach.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    ,,,,Kto pierwszy zlokalizuje M-kę online, niech da znać.

    Forum w Czechach skupiające użytkowników kotłów polskich producentów.
    User fofo jest użytkownikiem nowego kotła, jest zalogowany na platformie esterownik.

    http://www.polskykotel.cz/forum/index.php

    https://device.esterownik.pl/device/7236/
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_M_ ; 22-02-2015 o 20:05
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    To zdaje się było poruszane na wątku esterownik. Palnik to zmodyfikowany 4-segmentowy Burner.
    Jesteśmy powtórką z historii, niczym więcej a ona trwa bez końca...

  10. #10

    Domyślnie

    .....zmodyfikowany? jak? na fotkach wygląda tak samo jak OEP

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    A po taki "h", że to miał być przełom i cud techniki i ciekaw jestem czy się konstruktorom udało to osiągnąć.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    A po taki "h", że to miał być przełom i cud techniki i ciekaw jestem czy się konstruktorom udało to osiągnąć.
    to czekajmy cierpliwie na pierwsze Mki działające . Wtedy się okaże..
    Jedno mnie zastanawia,kilka osób go widziało ale nikt jakoś palnika nie oglądnął....

    Seba ty masz zmodyfikowany palnik?dorobione napowietrzanie?
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    to czekajmy cierpliwie na pierwsze Mki działające . Wtedy się okaże..
    Jedno mnie zastanawia,kilka osób go widziało ale nikt jakoś palnika nie oglądnął....

    Seba ty masz zmodyfikowany palnik?dorobione napowietrzanie?
    No właśnie o to chodzi, że Ci co go widzieli, nie bardzo się chcą wypowiadać...

    Kto pierwszy zlokalizuje M-kę online, niech da znać.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    No właśnie o to chodzi, że Ci co go widzieli, nie bardzo się chcą wypowiadać...

    Kto pierwszy zlokalizuje M-kę online, niech da znać.
    Mka juz dziala w czechach. Byl podany link na esterownik.
    Ja widzialem Mke w czechach z daleka i wydaje mi sie ze ten palnik bardziej przypominal palnik brucerowaty i ekoenergi 2 generacji niz obecnego burnera. Korona byla bardzo zblizona do korony ekoenergii. Byl taki tlum, a ja nie mialem za bardzo czasu podejsc. Ale moge sie mylic, bo bylo to z ok 4_5 metrow
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    No właśnie o to chodzi, że Ci co go widzieli, nie bardzo się chcą wypowiadać...

    Kto pierwszy zlokalizuje M-kę online, niech da znać.
    Czyli pewnie coś został zmienione i o tym nie chcą mówić.. Jeśli palniki są oryginalnie zrobione na wzór naszych modyfikacji to sprawdzą się. Skąd to wiem? pale około 1,5 roku na zmodyfikowanym palniku i płomień na środku, dopala z końca. A zapotrzebowanie domu na ciepło mam niewielkie.
    Rajmund nakierował mnie na taką przeróbkę,powiem bez bicia.
    Ostatnio edytowane przez wuwok ; 22-02-2015 o 20:40
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  16. #16

    Domyślnie

    ....ja już przerobiłem wszystkie wersje, mały dwusegmentowy palnik - był dobry do spalania grupowego 8kW 3 podania, trzysegmentowy był w miarę dobry do eCoal 15kw, w miarę bo trochę za dużo podawał paliwa w stosunk do objętości palnika. czterosegmetowy znów za słabo napowietrza tył palnika.......więc nie ma złotego środka ......dla mnie ideałem byłoby 4 segmenty, poprawnie napowietrzony tył palnika. mniejsze podawanie paliwa niż eCoal 15kW

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie na końcu jest dobre napowietrzanie... jak na końcu palnika wbiję pogrzebacz kilka razy Czynność należało by powtarzać co około 1h i było by malonowo. Niestety nikt na to nie ma czasu, ale chodzi mi po głowie aby może zakleić ze 2 dziurki w pierwszym rzędzie od podajnika - ktoś to testował?

  18. #18

    Domyślnie

    Ręce Minertu, był z Mucią





    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 22-02-2015 o 22:46

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Czy ja dobrze widzę, że na tym przekroju kotła na czeskiej stronie widać że spaliny po odbiciu od górnej ceramiki wracają następnie na dół i przechodzą nisko pod palnikiem. To rozwiązanie coś jak ala rbr - chyba że źle to odczytuję

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Czy ja dobrze widzę, że na tym przekroju kotła na czeskiej stronie widać że spaliny po odbiciu od górnej ceramiki wracają następnie na dół i przechodzą nisko pod palnikiem. To rozwiązanie coś jak ala rbr - chyba że źle to odczytuję
    Do sterownika jest podłączony czujnik zamknięcia klapy zasobnika i czujnik zerwania zawleczki..
    Ale trzeba przyznać, fajny kociołek, nie ubrudzisz się wcale..
    Górne sklepienie ceramiczne nie tylko dopala gazy, ale też niweluje przed nadmiernym przegrzaniem górnej wody, tak mi się wydaje..

    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 23-02-2015 o 07:57

Strona 1 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony