dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 108
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 2157
  1. #2021
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tjuk219

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Witam.
    Jest szansa na wykresy z nowego OEPM na platformie esterownik?
    Jeśli tak,bardzo proszę o publiczny wgląd.
    Pozdrawiam.
    ja niestety mam starą ekoplus 16 tyle tylko, że z nowym sterownikiem ecoala, ale gdy by ktoś chciał zerknąć
    https://esterownik.pl/device/7948

  2. #2022
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał tjuk219 Zobacz post
    ja niestety mam starą ekoplus 16 tyle tylko, że z nowym sterownikiem ecoala, ale gdy by ktoś chciał zerknąć
    https://esterownik.pl/device/7948
    Całkiem fajnie.

  3. #2023
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Całkiem fajnie.
    Jeśli "godzinowe postoje",a potem nagle jazda w górę-dół,by znów przez godzinę w niemal bezruchu (spaliny,kocioł)-to pewnie,że "całkiem fajnie"

  4. #2024
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Jeśli "godzinowe postoje",a potem nagle jazda w górę-dół,by znów przez godzinę w niemal bezruchu (spaliny,kocioł)-to pewnie,że "całkiem fajnie"
    Skoro wszyscy się uwzięli jechać metodą jazda - stop, to pewnie że całkiem fajnie.

  5. #2025

    Domyślnie

    Jeśli ktoś z Mką miał by ochotę na ciepłomierz (i co za tym idzie inny sterownik) to chętnie z taką osobą się zaprzyjaźnię.

  6. #2026
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tjuk219

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Jeśli "godzinowe postoje",a potem nagle jazda w górę-dół,by znów przez godzinę w niemal bezruchu (spaliny,kocioł)-to pewnie,że "całkiem fajnie"
    piecyk pyka sobie na cwu raz na jakiś czas puści ciepło na grzejniki dlatego takie skoki

  7. #2027
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433
    Ostatnio edytowane przez berdnard ; 16-10-2015 o 17:04 Powód: korekta

  8. #2028
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał berdnard Zobacz post

    Jaki tu spokój.... ???

    p.s. Beruś, a co Ci to szkodzi?

    A jak zdrówko? Żyj chopie nom sto lot i jedyn dziń dłużyj!

  9. #2029
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    dzięki sąsiedzie najlepszy

    ale nudy ja pierd
    Ostatnio edytowane przez berdnard ; 31-01-2016 o 10:46 Powód: korekta

  10. #2030

  11. #2031

    Domyślnie

    To pan dr opowiada jak na studiach było ? :]

  12. #2032

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    (...)
    klient dostaje możliwość zapoznania się z dokumentami wydanymi przez akredytowane jednostki badawcze, które podają z jaką sprawnością i temperaturą spalin oraz z jakimi emisjami pracował ten kocioł
    (...)
    Po co?

  13. #2033

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Po co?
    Na kpy... żeby się dziwowali
    Ukłony dla Redakcji

  14. #2034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ola Boga ...
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #2035

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Na kpy... żeby się dziwowali
    Faktycznie - to jedyny powód.

  16. #2036

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Faktycznie - to jedyny powód.
    Jakie pytanie - taka odpowiedź.
    Pytanie "Po co?" zadaj jednak raczej tym producentom, którzy dla swoich kotłów wykonują takie badania i upubliczniają ich wyniki. Możesz je również zadać Polskiemu Komitetowi Normalizacyjnemu, który tę normę (EN 303-5:2012) wprowadził w życie. Nie mnie. To nie ja wymyśliłem te badania.

    Dla mnie jednak, mimo wszystko, ciekawsze jest pytanie: Dlaczego nie robią tych badań te firmy, które ich nie robią? Choć wiem, że niektóre robiły, ale im nie wyszło
    Ukłony dla Redakcji

  17. #2037

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jakie pytanie - taka odpowiedź.
    Nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi .

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Pytanie "Po co?" zadaj jednak raczej tym producentom, którzy dla swoich kotłów wykonują takie badania i upubliczniają ich wyniki. Możesz je również zadać Polskiemu Komitetowi Normalizacyjnemu, który tę normę (EN 303-5:2012) wprowadził w życie. Nie mnie. To nie ja wymyśliłem te badania.
    Gdyby coś miało wyniknąć z tego dla klienta, którego wcześniej przywołałeś, to może bym się skusił...

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Dla mnie jednak, mimo wszystko, ciekawsze jest pytanie: Dlaczego nie robią tych badań te firmy, które ich nie robią?
    Wiesz, może zadaj to pytanie tym producentom.

  18. #2038

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi .


    Wiesz, może zadaj to pytanie tym producentom.
    Są także głupie pytania. Są

    Tych producentów, którzy nie upubliczniają wyników badań swoich kotłów nie mam co pytać. Ja wiem, dlaczego tego nie robią. Pytanie ich byłoby właśnie głupie
    Ukłony dla Redakcji

  19. #2039

    Domyślnie

    Podsumuję ten wątek. Dyskusje biegały tu w tak różnych kierunkach, że coraz trudniej jest się w tym wyznać.
    Z kotłem Ogniwo Eko PlusM jest tak...


    Jeśli ktoś ma dom, dla którego forumowi eksperci z internetu polecają kotły o mocy nominalnej 17kW, które to 17-tki potrafią pracować z mocą co najmniej 23kW (jak napisał jeden taki ekspert - taka 17-tka to "kawał kloca") - to ja polecam mu OEPM-kę o mocy nominalnej 26kW, która potrafi pracować z mocą maksymalną tylko 26kW. Za to klient dostaje możliwość zapoznania się z dokumentami wydanymi przez akredytowane jednostki badawcze, które podają z jaką sprawnością i temperaturą spalin oraz z jakimi emisjami pracował ten kocioł na mocy 25-26kW i na mocy 7,5-7,6kW (niektórzy takie dokumenty nazywają lekceważąco „papierkami”). Natomiast takich „papierków” dla wielu kotłów 17kW nie ma możliwości zobaczyć nigdzie.


    Jeśli ktoś ma dom, dla którego forumowi eksperci z internetu polecają kotły o mocy nominalnej 10-12kW, które potrafią pracować z mocami 14-19kW - to ja polecam mu OEPM-kę o mocy nominalnej 15kW, która potrafi pracować z mocą maksymalną tylko 15kW. Za to klient dostaje możliwość zapoznania się z dokumentami wydanymi przez akredytowane jednostki badawcze, które podają z jaką sprawnością i temperaturą spalin oraz z jakimi emisjami pracował ten kocioł na mocy 15kW i na mocy 4,5kW (niektórzy takie dokumenty nazywają lekceważąco „papierkami”). Natomiast takich „papierków” dla tych kotłów nie ma możliwości zobaczyć nigdzie.

    O kotłach z mocą nominalną 7kW już nawet nie będę pisać, bo dla nich nie uświadczysz żadnych "papierków".
    Ukłony dla Redakcji

  20. #2040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Podsumuję ten wątek. Dyskusje biegały tu w tak różnych kierunkach, że coraz trudniej jest się w tym wyznać.
    Z kotłem Ogniwo Eko PlusM jest tak...


    Jeśli ktoś ma dom, dla którego forumowi eksperci z internetu polecają kotły o mocy nominalnej 17kW, które to 17-tki potrafią pracować z mocą co najmniej 23kW (jak napisał jeden taki ekspert - taka 17-tka to "kawał kloca") - to ja polecam mu OEPM-kę o mocy nominalnej 26kW, która potrafi pracować z mocą maksymalną tylko 26kW. Za to klient dostaje możliwość zapoznania się z dokumentami wydanymi przez akredytowane jednostki badawcze, które podają z jaką sprawnością i temperaturą spalin oraz z jakimi emisjami pracował ten kocioł na mocy 25-26kW i na mocy 7,5-7,6kW (niektórzy takie dokumenty nazywają lekceważąco „papierkami”). Natomiast takich „papierków” dla wielu kotłów 17kW nie ma możliwości zobaczyć nigdzie.


    Jeśli ktoś ma dom, dla którego forumowi eksperci z internetu polecają kotły o mocy nominalnej 10-12kW, które potrafią pracować z mocami 14-19kW - to ja polecam mu OEPM-kę o mocy nominalnej 15kW, która potrafi pracować z mocą maksymalną tylko 15kW. Za to klient dostaje możliwość zapoznania się z dokumentami wydanymi przez akredytowane jednostki badawcze, które podają z jaką sprawnością i temperaturą spalin oraz z jakimi emisjami pracował ten kocioł na mocy 15kW i na mocy 4,5kW (niektórzy takie dokumenty nazywają lekceważąco „papierkami”). Natomiast takich „papierków” dla tych kotłów nie ma możliwości zobaczyć nigdzie.

    O kotłach z mocą nominalną 7kW już nawet nie będę pisać, bo dla nich nie uświadczysz żadnych "papierków".

    Domów 9-10 kW, nowych praktycznie jest znikomy procent, a jezeli juz są to ta moc wynika z ich wielkosci, tym samym domy te są kosztowne i ten kto je buduje nie mysli o węglu, z kolei domy stare mają włascicieli niezbyt majetnych (na ogół) którzy termomodernizacje chcą przeprowadzic jak najtaniej i dla nich ten papierek jest niewiele warty jezeli kocioł którego on dotyczy jest drozszy od pozostałych chociaz bez papierka. I tak koło sie zamyka, a papierek wydaje sie byc najwazniejszy dla jego twórców.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 24-02-2016 o 10:56

Strona 102 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony