dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 108
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2157
  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Jeżeli na jednym powrocie jest 25-28*C a na drugim ~48*C , wilgoci,skroplin brak to taka praca też skraca życie wymiennika ?
    A po zsumowaniu ile jest 30 czy może 45 ?

    To zależy jakim węglem palisz, jak się spala itd.

    To, że u Ciebie w danym momencie nie widać skroplin nie oznacza, że nie pojawia się okresowo na wymienniku wilgoć [wcale nie musi być widać kropli, wystarczy czasem poskrobać po ściance żeby pojawiła się biała para i to jest ta wilgoć], a każde pojawienie się jej skraca żywotność kotła.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Napisał SUSPENSER

    1- Załóżmy, że minimalna moc to te 7 kW - tyle ma zapotrzebowania mój dom w największe mrozy, a ma 185 m2 po podłogach, wtedy też na grzejniki dawałem 60*C - czy widzisz możliwość, że wtedy spaliny mają 71 *C ?
    2- Ostatnio mam zapotrzebowanie średniodobowe na poziomie 2,5 kW i kocioł potrafię ustawić na pracę bez odstawiania [spaliny mają wtedy około 80-90*C - jak ten kolos 25 kW z palnikiem z wielką japą by u mnie teraz pracował ?






    1 - czyli przy częstym czyszczeniu byłoby jeszcze mniej ?

    2 - to znaczy paliłoby się na 1/2 czy 1/3 palnika a nadmiar powietrza ogrzewałby przez komin okolicę jak w Brucerach czy też by wchodził często w podtrzymanie ?
    Muszę wymienić w tym roku kocioł.
    Pytanie do Zawijana. Czekać na ten nowy kocioł, czy kupić plusa 10 kW.
    Moje zapotrzebowanie na ciepło w stopce.
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommyle Zobacz post
    Muszę wymienić w tym roku kocioł.
    Pytanie do Zawijana. Czekać na ten nowy kocioł, czy kupić plusa 10 kW.
    Moje zapotrzebowanie na ciepło w stopce.
    Ja wybierałbym OEPlusM.
    Będzie sprzedawany na kraj od czerwca/lipca b.r.
    Ukłony dla Redakcji

  4. #204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Ja wybierałbym OEPlusM.
    Będzie sprzedawany na kraj od czerwca/lipca b.r.
    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Tyle mogę poczekać.
    Myślałem, że będę musiał czekać do jesieni.
    To bardzo dobra wiadomość dla mnie
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  5. #205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Czy nowy OEPlusM będzie mógł pracować w systemie zamkniętym?
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Czy nowy OEPlusM będzie mógł pracować w systemie zamkniętym?
    Będzie mógł.
    Oczywiście, po spełnieniu wszystkich wymogów z tym związanych.
    Ukłony dla Redakcji

  7. #207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Będzie mógł.
    Oczywiście, po spełnieniu wszystkich wymogów z tym związanych.
    Oczywiście jest to oczywiste

    W obecnym stanie prawnym każdy kocioł na paliwo stałe, o mocy do 300kW, może pracowac w układzie zamkniętym, ale miło by było, jakby także taka informacja pojawiała się ze strony producenta kotła, żeby nie pojawiały się żadne niedomówienia. Czekam wiec cierpliwie.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Oczywiście jest to oczywiste

    W obecnym stanie prawnym każdy kocioł na paliwo stałe, o mocy do 300kW, może pracowac w układzie zamkniętym, ale miło by było, jakby także taka informacja pojawiała się ze strony producenta kotła, żeby nie pojawiały się żadne niedomówienia. Czekam wiec cierpliwie.
    Ja nie jestem i od 1 czerwca także nie będę przedstawicielem Firmy OGNIWO z Biecza.
    Jeśli takiej informacji nie będzie w DTR-ce kotła, proponuję zwrócić się pisemnie do firmy OGNIWO. Jestem pewien, że odpowiedzą.
    Ukłony dla Redakcji

  9. #209
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jeśli takiej informacji nie będzie w DTR-ce kotła, proponuję zwrócić się pisemnie do firmy OGNIWO. Jestem pewien, że odpowiedzą.
    Na razie czekam na wejście kotła na rynek. Zobaczymy jaka będzie cena, dołączona dokumentacja (DTR), świadectwa i certyfikaty.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  10. #210

    Domyślnie

    Z ciekawości Zawijanie, udało Wam uzyskać w M-ce V klasę?
    PV gruntowa 9,9 kWp - stara zasada. Dom piętrowy ocieplony, 185 m2 po podłodze. Kocioł dwupaliwowy: drewno zgazowane (na wzór kotłów szwedzkich typu holzgas) i pellet, palnik pelletowy - Revo Mini 4-26 kW. Hybryda kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR3 EVO 4-24 kW + ekonomiczne grzejniki z wkładem ceramicznym "Koalit" Lamina (jawo-polska.pl) - zużycie prądu w m-cu III `24 - 407 kWh na piętrze - 90 m2. Faktura-Energa za I i II '24 - 50 zł. Bojler CWU 140 l z grzałką wifi 3 kW

  11. #211

    Domyślnie

    Klasa 5 byłaby zapewne z filtrem.

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Klasa 5 byłaby zapewne z filtrem.
    Sas badając w laboratorium notyfikowanym filtra nie potrzebował a można powiedzieć,że jego budowa jest zbliżona do OE+, czyli jeden płaski kanał nad paleniskiem i dwa pionowe. W pierwszym pionowym poprzecznie ułożone zawinięte ku górze zawirowacze. Palnik fajkowy.
    Węgiel i palnik mają ogromne znaczenie
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  13. #213

    Domyślnie

    OGNIWO EKO PlusM spełnia wymogi energetyczno-emisyjne klasy 5 według PN EN 303-5:2012 (bez elektrofiltra).
    Więcej informacji na blogu zawijana... już lada moment, w tym wszystkie wyniki badań.
    Ukłony dla Redakcji

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    OGNIWO EKO PlusM spełnia wymogi energetyczno-emisyjne klasy 5 według PN EN 303-5:2012 (bez elektrofiltra).
    PV gruntowa 9,9 kWp - stara zasada. Dom piętrowy ocieplony, 185 m2 po podłodze. Kocioł dwupaliwowy: drewno zgazowane (na wzór kotłów szwedzkich typu holzgas) i pellet, palnik pelletowy - Revo Mini 4-26 kW. Hybryda kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR3 EVO 4-24 kW + ekonomiczne grzejniki z wkładem ceramicznym "Koalit" Lamina (jawo-polska.pl) - zużycie prądu w m-cu III `24 - 407 kWh na piętrze - 90 m2. Faktura-Energa za I i II '24 - 50 zł. Bojler CWU 140 l z grzałką wifi 3 kW

  15. #215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    OGNIWO EKO PlusM spełnia wymogi energetyczno-emisyjne klasy 5 według PN EN 303-5:2012 (bez elektrofiltra).
    Jeżeli możesz Zawijanie proszę o odpowiedź.
    1. Czy jest to jednoznaczne z posiadaniem certyfikatu, czy jedynie z osiągnięciem wymogów dla klasy 5?
    2. Czy kocił będzie certyfikowany w Polsce, czy dołączane będą do niego badania przeprowadzone w Czechach? I w związku z pierwszym pytaniem, wejdzie na polski rynek z 4 czy 5?
    3. Chętnie dowiedział bym się o poziomie ceny (w odniesieniu do tego jaka jest oferowana w Czechach). Nie liczę na konkrety, ale może ktoś, coś chlapnie
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Jeżeli możesz Zawijanie proszę o odpowiedź.
    1. Czy jest to jednoznaczne z posiadaniem certyfikatu, czy jedynie z osiągnięciem wymogów dla klasy 5?
    2. Czy kocił będzie certyfikowany w Polsce, czy dołączane będą do niego badania przeprowadzone w Czechach? I w związku z pierwszym pytaniem, wejdzie na polski rynek z 4 czy 5?
    3. Chętnie dowiedział bym się o poziomie ceny (w odniesieniu do tego jaka jest oferowana w Czechach). Nie liczę na konkrety, ale może ktoś, coś chlapnie
    Sprzedaż w Polsce ruszy najprawdopodobniej w czerwcu. Wszystko będzie wtedy wiadomo.
    Na stronie www OGNIWA i na blogu zawijana znajdziecie komplet potrzebnych informacji.
    Bez spamu i bez chłamu.
    Ukłony dla Redakcji

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    3. Chętnie dowiedział bym się o poziomie ceny (w odniesieniu do tego jaka jest oferowana w Czechach). Nie liczę na konkrety, ale może ktoś, coś chlapnie
    Na czeskiej stronie internetowej widziałem cenę 6000tyś koron.
    Z tego co ćwierkają jaskółki cena katalogowa na kraj ma być w okolicy 10500pln.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  18. #218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Jeśli taka będzie, to cena nie powala.
    60000 koron to kwota możliwego dofinasowania (taki informacje znalazłem u czeskich dystrubytorów handlujących najbliżej mnie), a cena była coś w okolicach 62-65tyś Kč
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  19. #219

    Domyślnie

    Ceny katalogowe? Mój piec katalogowo kosztował ok. 8tyś a ja go kupiłem za 6,5tyś.
    Cena może być wyższa jak to bywa z nowościami.
    Za ponad 10tyś to jedynie z wysokimi dotacjami eko.

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    ...Z tego co ćwierkają jaskółki cena katalogowa na kraj ma być w okolicy 10500pln.
    Nie gadaj, jak nie wiesz.
    Twoje jaskółki często ćwierkają fałszywie.
    Ukłony dla Redakcji

Strona 11 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony