dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 108
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 2157
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Aż jutro zapytam w Instalco czy też wykupili licencję na RBRa.
    Dam znać jak uda się coś ustalić.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Podobne rozwiązanie jest w RBR-eże i trzeba pamiętać aby co 3-4 dni wyciągnąć szufladę popiołu bo wygaśnie (chociaż palę już 2 zimę to nie zdarzyło mi się zapomnieć i doprowadzić do takiej sytuacji).
    Odnośnie sprawności kotła to nikt mi nie chciał wierzyć że większą sprawność uzyskuje przy mniejszej mocy niż mocy nominalnej i tak musiałem sterować ustawieniami i odbiorem ciepła w domu aby nie przekraczać 50% mocy nominalnej, a tu OEPM podobna konstrukcja i wyniki potwierdzone w IChPW.

    Zaczyna się przynajmniej ciekawie w porównaniu teraz do RBR-a, podobne konstrukcje dolniaków, OEPM na lepsze według mnie rozwiązanie i dostanie się do tylnej komory/płomieniówek. Ciekawe jak duża jest szuflada popielnika bo w przypadku RBR-a co z tego że zasobnik w większe mrozy spokojnie wystarczy na ponad tydzień jak popielnik trzeba opróżniać co 3-4 dni. Odnośnie palnika to może na razie nie trafiłem na "trudny węgiel" i nie zajmowałem się nim.
    Zmień węgiel na lepszy to nie będziesz tak często musiał wyciągać popiół. Ja wybieram jak zasypuję i nie raz tak było że jak ja nie sypałem to zapomnieli wybrać a wtedy nawet 1 1/2 zasobnika spalona a popiół w popielniku i żadnych kłopotów. Popiół był nawet powyżej palnika, po wybraniu spadła tylko temp. spalin o jakieś 20-30*C.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Znowu sztuczki, kruczki, kombinacje.
    Jak to kocioł 7,5 kW, to jego moc min nie powinna być większa niż 2,3 kW. I takiego właśnie kotła oczekuje rynek, a nie kolejnego "HITa" 25kW. Dotychczasowe kotły też całkiem dobrze sobie radzą na 7,5 kW, a tego typu komora spalania znana już jest od dawna z kotłów peletowych.
    Ja nie robię projektów technologicznych kotłów na zlecenie jakiegoś tam "rynku", tylko na zlecenie konkretnych producentów.

    A tego typu komora spalania była znana już grubo, grubo przed pojawieniem się kotłów peletowych, ale jakiś "rynek" tak strasznie chciał kotłów z rusztem awaryjnym, że producenci kotłów nawet nie wyobrażali sobie, że kotły bez takiego rusztu mogą się sprzedać i zamawiali tylko kotły z rusztem. Teraz to troszkę się zmieniło.
    Ukłony dla Redakcji

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    W takim razie jak tłumaczy się te pomiary, które były kiedyś zamieszczone na Twoim błogu:
    Nie rozumiem pytania.
    Ukłony dla Redakcji

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    czytam co piszesz ,potem porównuje to z świadectwem galmeta eko-gt ,który ma 5 klasę i coś tu nie gra . jakim cudem Galmeciak ma 5-ke

    http://www.galmet.com.pl/uploads/files/kwp-wk.jpg
    Przepraszam, ale to nie jest wątek o kotłach galmet.
    Ukłony dla Redakcji

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba29 Zobacz post
    ....a można mniej tajemniczo?
    Zobaczycie, jak się pokaże...
    Ukłony dla Redakcji

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Zawsze podobały mi sie takie wyjaśnienia...krótko i na temat, wiadomo KTO,CO, i Jak.

    Zawijan mam kilka pytań

    Patrze sobie na schemat drogi spalin i..
    1-Czy przy takiej drodze spalin nie dochodzi do kopcenia z kotła,po otwarciu drzwiczek (czy to od palnika czy od popielnika) ?
    2- Jakiej grubości jest izolacja na przedniej ściance kotła i drzwiczkach?? taka droga spalin może( ale nie musi) grzać ''przód" kotła
    3- Dostrzegam zamysł dolnego nawrotu...(prawdopodobnie wyeliminowanie zimnego powrotu i jak największa powierzchnia grzania) ale również mam obawy o przepełnienie popielnika.
    4- nie widzę dobrze na schemacie czy tylna ściana do czyszczenia to są płomieniówki? czy cała powierzchnia? jezeli cała to jednak trzeba boki doczyścić ręcznie (moze sie myle?)
    5-Jaka jest pojęmnosć zasobnika? i czy może być większa?

    to tak na szybko...aaa podoba mi sie elektroniczna zawleczka i czujnik zamknięcia klapy zasobnika, o palniku sie nie wypowiadam bo za mało danych...

    Ps Panowie.... rbr-a i ogniwo tworzyli ci sami ludzie, wiec co się spodziewaliście ?że stworzą kocioł o budowie bomby atomowej??)) wszelkie podobieństwa tych kotłów są jedynie przypadkowe
    1- Nie ma różnic w porównaniu do innych kotłów.
    2- Akurat nie wiem.
    3- Popielnik i szuflada na popiół są znacznie większe (nie pamiętam wymiarów), niż w OEP i chyba także większe, niż w RBR.
    4- rury czyszczone za pomocą zawirowywaczy
    5- nie wiem

    Wszelkie podobieństwa OEPM do RBR są oczywiste, a wszelkie różnice są zamierzone
    Ukłony dla Redakcji

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Min. teplota zpětné vody 55*C

    http://www.ekologicke-kotle.cz/ekologicke-kotle/eshop/1-1/173-2-OGNIWO/5/2568-Kotel-OGNIWO-EKO-PLUS-M-7-6-26-kW

    Czyli min temp. powrotu to 55*C ?

    W takim razie dlaczego można na sterowniku nastawić temperaturę zadaną poniżej 55*C ?
    A dlaczego w samochodach są liczniki prędkości do 240 km/godz.?
    Ukłony dla Redakcji

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Aż jutro zapytam w Instalco czy też wykupili licencję na RBRa.
    Dam znać jak uda się coś ustalić.
    Z niecierpliwością czekam na tę odpowiedź.
    A u siebie mam całą dokumentację prac nad RBR-em, od momentu otrzymania do badania zasypowca z wyciętym rusztem i wstawioną retortą do wyjścia RBR-a 23 kW ze świadectwem badań na "znak bezpieczeństwa ekologicznego" IChPW.
    Ukłony dla Redakcji

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Twoja teoria jest mało prawdopodobna. OGNIWO nie ma takich pojemności magazynowych, żeby pomieścić roczną produkcję kotłów. Bardziej prawdopodobne jest, że był to kocioł. który przestał gdzieś sobie u instalatora lub przedstawiciela handlowego.
    W takim razie Zawijan jaki jest powód tego aby kocioł miał swoją premierę w Czechach? Dlaczego pomimo tego że tam jest w normalnej sprzedaży w Polsce nawet idąc z gotówką do Ogniwa takiego kotła nie kupimy? Wiem że to nie Ty ustalasz rynki docelowe jednak pytam jaka jest Twoja opinia? Bo nie jest to normalne z punktu widzenia klienta i użytkownika. Nawet nie jest znana bliższa lub dalsza data premiery w naszym kraju.

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Proste - bo rynek czeski jest stabilny i o wiele spokojniejszy od naszego. Tam produkt wejdzie i będzie się spokojnie sprzedawał.

    Tymczasem u nas produkt słusznie czy nie zostanie najpierw mocno skrytykowany i zmieszany z błotem ( choćby rbr czy inne przykłady) a dopiero po jakimś czasie jego pozycja się ustabilizuje. Tak więc producent ma racje i premierę robi tam gdzie spokojniej i pewniej

  12. #72

    Domyślnie

    Ale przecież skoro ten kocioł to taka rewelacja to na pewno nie było by słów krytyki. A ta krytyka na każdym forum wychodzi, począwszy od czyszczenia "dzwona", po pytania bez odpowiedzi a co jeśli popiołu będzie tak dużo że zatka się dolny otwór do odprowadzania spalin, i znów słynne 55oC na powrocie, na koniec pisanie że to kocioł 7,5kW z opcją do 20kW Niech zrobią 3kW z opcją 10kW i wszyscy będą zadowoleni.

  13. #73

    Domyślnie

    Nie dyskutuję, tylko informuję.
    Kiedyś obiecałem, że nie będę tutaj uczestniczył w dyskusjach i nadal nie mam zamiaru w nich uczestniczyć. Szczególnie w dyskusjach z osobami, które chcą dyskutować o urządzeniach, których nawet nie widzieli.
    Ukłony dla Redakcji

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ale przecież skoro ten kocioł to taka rewelacja to na pewno nie było by słów krytyki. A ta krytyka na każdym forum wychodzi, począwszy od czyszczenia "dzwona", po pytania bez odpowiedzi a co jeśli popiołu będzie tak dużo że zatka się dolny otwór do odprowadzania spalin, i znów słynne 55oC na powrocie, na koniec pisanie że to kocioł 7,5kW z opcją do 20kW Niech zrobią 3kW z opcją 10kW i wszyscy będą zadowoleni.
    No, to powinieneś się cieszyć, że nie ma go na naszym rynku.
    Ukłony dla Redakcji

  15. #75

    Domyślnie

    Niestety tak nie jest jak wiesz kociołek zakupiłem na początku stycznia 2015r w polskiej dystrybucji. A mogłem wziąć gotóweczkę wsiąść w samochód i pojechać sobie 170km do pd sąsiadów i kupić OE+M Oczywiście to takie gdybanie, co by było gdyby bo nie wiem czy zdecydował bym się na kocioł 20kW do mojej chałupki.
    Czy Twoim zdaniem Zawijan OE+M sprawdził by się w mojej instalacji ta szybko kotłownia i pralna jakieś 45m2 bardzo słabo ocieplona 8m od domu, dom 90m2 podłogówka + grzejniki ( dobrze ocieplony ) do tego bufor kombinowany 400l ( z bufora przez 3D podbierana jest woda na podłogówkę ). W najbliższym czasie o ile gotówka na to pozwoli do domu zostanie dobudowane jakieś 40m2. Kubatura domu nie do policzenia na trzeźwo, podobnie z OZC.
    Dla ułatwienia kociołek https://device.esterownik.pl/device/6959/ i statystyki: https://esterownik.pl/statystyki/6959
    Pytam z czystej ciekawości.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Zmień węgiel na lepszy to nie będziesz tak często musiał wyciągać popiół. Ja wybieram jak zasypuję i nie raz tak było że jak ja nie sypałem to zapomnieli wybrać a wtedy nawet 1 1/2 zasobnika spalona a popiół w popielniku i żadnych kłopotów. Popiół był nawet powyżej palnika, po wybraniu spadła tylko temp. spalin o jakieś 20-30*C.
    Węgiel mam właśnie z tych najlepszych po kątem popiołu, a 3-4 dni to 200 minut podajnika razy 0.3 kg/min czyli przepalone około 60kg węgla przy 6% popiołu to około 4kg popiołu i tyle się mniej więcej zmieści w szufladzie co nie zmienia faktu że do zasobnika wchodzi 125kg węgla czyli trzeba i tak opróżniać popielnik w RBR-eże dwa razy na zasyp.

    Czytałem że w nowszych RBR-ach podobno poprawili wielkość szuflady i jest podobno lepiej.
    Patrząc na porównanie to przynajmniej to co pisałem o RBR-eże jest lepiej rozwiązane w OEPM że jest dostęp do do tylnej komory i dodatkowo dołożyli płomieniówki aby wyhamować szybkość spalin i dodatkowe półki wodne stały się zbędne, zresztą po moich doświadczeniach w paleniu w RBR-ęże najwięcej ciepła odbiera się w komorze spalania niż półkach wodnych przy paleniu z mocami rzędu 2kW, a przy wyższych mocach i tak jedna półka wodna nie jest w stanie odebrać ciepła.
    Ciekawe jak na nowy produkt ogniwa zareagują stare kominy gdzie średnia temperatura spalin poniżej 100C pewnie będzie powodować wytrącanie się kondensatu i będzie powodować korozje komina (chyba że oprogramowanie ecoala jest przerobione i nie będzie skoków temperatury spalin 70-140C).
    Ostatnio edytowane przez Maher ; 24-02-2015 o 09:27

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Kilku forumowiczów zwracało już uwagę, na podobieństwo kotła RBR-Ekouniwersal i nowego kotła Ogniwo Eko Plus M.

    Ja żadnego podobieństwa w tych kotłach nie dostrzegam, natomiast dostrzegam radykalne różnice w sposobie funkcjonowania poszczególnych elementów kotła.
    Teraz to już przesadzasz, zachowujesz się jakbyś to Ty produkował i wprowadzał na rynek ten kocioł.

    Podobieństwa są i to ewidentne, w końcu wszystkie kotły są do siebie w jakimś stopniu podobne. Tak jak Piotrek napisał z tą atomówką.

    Jak tak wszyscy pytają o ten popiół, to napiszę jak jest u konkurencji, też zdarzyło mi się zapomnieć wybrać popiół i ten był już na równo z koroną, nic się nie dymiło, kocioł nie wygasł, tylko temperatura spalin spadła i spalanie wzrosło.
    Popiół nie jest zwarty, spaliny przez niego przenikają, w końcu dmuchawa wytwarza nadciśnienie. Jak drzwiczki są szczelne, spaliny znajdą drogę do komina, tylko jest to "utrudnione".

  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    5-Jaka jest pojęmnosć zasobnika? i czy może być większa?
    Cześć Piotrku,

    To jest podane pod linkiem w Czeskim opisie

    Objem zásobníku paliva 180 litrów
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A dlaczego w samochodach są liczniki prędkości do 240 km/godz.?
    To akurat nieadekwatne porównanie - raczej pasowałoby dlaczego w silniku samochodowym wolne obroty mają być na poziomie 1 500 skoro mogą być na poziomie 750 ?

    Konsekwencje konieczności utrzymywania temp. powrotu na poziomie 55*C i ustawienia wolnych obrotów silnika na 1 500 są podobne.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Czy Twoim zdaniem Zawijan OE+M sprawdził by się w mojej instalacji...
    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ciekawe jak na nowy produkt ogniwa zareagują stare kominy gdzie średnia temperatura spalin poniżej 100C pewnie będzie powodować wytrącanie się kondensatu...
    Zakładamy, że w OEPM nie będzie się czyścić komory dopalania spalin (tej nad palnikiem). Pokryje się ona cienką warstewką pyłu (warstwa pyłu o grubości 4-5mm odpada samoczynnie pod własnym ciężarem) i moc maksymalna kotła nieco spadnie.
    Częstotliwość czyszczenia pionowych rur w wymienniku konwekcyjnym można dostosować sobie do pożądanej temperatury spalin wylotowych. Są spore możliwości w tym zakresie.

    Jedno jest pewne - przy czyszczeniu kotła OEPM nikt się nie narobi, a i ubrudzi się z pewnością mniej, niż w kotłach z półkami poziomymi (nie trzeba wyciągać pyłu z półek, spada on do popielnika (szuflady) i wyciąga się go razem z popiołem.
    Ukłony dla Redakcji

Strona 4 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony