dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Rozdzielacz dwufunkcyjny - Czy warto go montować?

    Witam mam z kolegą pewien problem i dylemat. Planujemy inatalcje c.o. w jego domu. Na parterze będzie 6 podłogówek i chce 2 grzejniki, w garażu i drabinkowy w łazience. Chce to wszystko połączyć poprzez rozdzielacze, i nie ma sensu by do tych 2 grzejników robic osobą skrzynke i rozdzielacz. Rozwiązaniem jest rozdzielacz dwufunkcyjny ale nie jestem do niego przekonany.

    Moja obawa jest taka że zasilenie c.o płynie w dolnej belce następnie ciepła woda w pierwszej belce jest wpychana w rurki zasilające grzejniki, przechodzi przez zawór z termostatem i dalej w drugiej belce na dole kierunek przepływu wody z rurek PEX jest w innym kierunku czyli woda jest wpychana do belki.

    Czy faktycznie tak jest że kierunek przepływu w rurkach Pex w pierwszej i drugiej belce na dole są w innych kierunkach. Tak się zastanawiam że równie dobrze w tej pierwszej belce na dole woda może płynąc z rurek do belki a nie z belki do rurek. Może troche skomplikowanie wytłumaczyłem swoją obawę ale nie jestem ekspertem.

    Czy ktoś montował takie rozdzielacze i sprawdziły się, czy grzejniki wtedy dobrze grzeją?



  2. #2

    Domyślnie

    To jest rozdzielacz do podłogówki, ale przy piecu stałopalnym i to dodatkowo stałowartościowy.
    Do pieców kondensacyjnych gazowych - TOTALNY NIEWYPAŁ!!!

    Jeśli chcesz użyć sterowania pogodowego, a zapewne tak, to musisz kupić coś podobnego jak podsyłam poniżej i dolupić siłownik do tego mieszacza.
    Siłownik oczywiście podłączasz do sterownika pieca, tak by piec mógł sterować temperaturą zasilania według krzywej.
    Jeśli chcesz mieć all in one to proponuje już taki układ i do tego dokup siłownik mieszacza:
    http://www.prandelli.pl/images/Prandelli/colmix_pg.png
    Ostatnio edytowane przez saturnv ; 24-02-2015 o 06:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony