dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21

    Domyślnie

    Nie wiem co sie dzieje ale dzięki mi odpowiedz na fragmenty, mam pytanie czy dużo zmieniliście w projekcie, jesteśmy na etapie adaptacji i moze byśmy sie jeszcze czymś natchnęli, pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Zmienilismy niewiele. Z 3 lazienek zrobilismy 2 i polaczylismy kotlownie z pralnia. Z zewnatrz zmienilismy wysokosc okna w kuchni (na wezsze)

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Effe

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    czy zmieniał pan kąt nachylenia dachu czy zostało 25 stopni? i jaki wymiar ma okno narożne w kuchni?

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    inka0301

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    1

    Domyślnie nela

    Piękny macie dom. Mam zamiar także z mężem kupić projekt nela. Mam pytanie: czy zmiany odnośnie zmiany z 3 łazienek na 2 można zmienić w trakcie budowy projektu? Czy jest mozliwość podania na tym etapie mniej więcej kosztów jakie Państwo ponieślicie na budowe domu? z góry bardzo dziękuje.

  5. #25

    Domyślnie

    Effe - ze wzgledu na plan zagospodarowania musielismy zmienic nachylenie dachu na 30stopni i to jezt na minus wizualnie, ale dzieki temu mamy ogroomny strych. Co do okna w kuchni, to szerokosc jest jak w projekcie natomiazt zmienila sie wysokosc o ile pamietam to na 80cm

  6. #26

    Domyślnie

    Witam, czy istnieje możliwość zobaczenia na żywo Waszego domku?My zaczynamy pod koniec kwietnia i chcielibysmu cos podpatrzeć

  7. #27

    Domyślnie

    Oczywiscie, zapraszamy. Adres podesle na pw.

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MartaMalinowska

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam - my również chcemy zacząć budowę tego domku jeszcze w tym roku projekt wydaje się być dla nas idealny pod każdym względem - wprowadzając kilka małyach zmian. Zdjęcia, które Pan wstawił wiele nam pokazały ale czy jest szansa, żeby móc zobaczyć Wasz domek na żywo? I wymienić zdanie odnośnie realnych kosztów budowy? pozdrawiam świątecznie

  9. #29

    Domyślnie

    Witam.
    Oczywiscie zapraszamy do obejrzenia, jedan z Nowego Sacza bedzie kawalek, ale dom stoi otworem. Prosze o kontakt na priv, uzgodnimy szczegoly

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gena85

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Jeziorany
    Kod pocztowy
    11-320
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał silver200 Zobacz post
    Dziekuje bardzo. Mi tez sie on bardzo podoba i czuje sie w nim super. Wykonczeniowke wlasnie robimy i na razie nie ma co pokazywac, z rezzta jak patrze na zdjecia wnetrz jakie wrzucaja forumowicze, to u nas nie bedzie co pokazac
    Witam serdecznie
    jestem nowa osobą szukam włąsnie wybudowanej NELI i znalazłam Pana Opisy i zdjęcia a można wiedzieć gdzie postawiony jest domek i czy byłaby mozliwość zobaczenia go na żywo ?
    Pozdrawiam serdecznie

  11. #31

    Domyślnie

    Witam.
    DOm jest pod Warszawą, jeśli będziecie w pobliżu zapraszamy

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barnela

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witaj - jestem na etapie murowania ścian Neli i przymierzam się do stropu, widzę że zmieniliscie strop na monolityczny, możesz powiedzieć ile Was kosztował? Dzięki Pozdrawiam

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barnela

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barnela Zobacz post
    Witaj - jestem na etapie murowania ścian Neli i przymierzam się do stropu, widzę że zmieniliscie strop na monolityczny, możesz powiedzieć ile Was kosztował? Dzięki Pozdrawiam
    Hej
    Ponawiam pytanie , w projekcie jest strop filigran , same płyty to koszt ok 17k.plus..2.5t stali i ok 30 m3 betonu szukam alternatywy.

    Widzę też że macie mniej stali i betonu w nadprozach i slupach - efekt adaptacji czy wykonawcy ?

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Misiek1970

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-847
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja również przymierzam się do tego projektu, zdecyduję się na wiązary dachowe w systemie Mitek. W/g oferty całkowity koszt 34tyś plus 8% VAT
    Kolega zdecydował się też na ten system, pełen profesjonalizm, wysoka jakość materiałów.
    Dom zamierzam postawić na płycie fundamentowej. Przeróbki niewielkie, pralnię chcę połączyć z pokojem i zrobić córce prywatną łazienkę (trochę ją powiększę kosztem pokoju), wc publiczne trochę powiększę i zrobię małą łazienkę (dla gości), dużą łazienkę publiczną zmienię na pralnię, suszarnię i przechowalnię gratów (3w1). Generalnie projekt jak dla mnie jest genialny, mam dylemat, czy robić adaptację na początku, czy zrobić w trakcie budowy po swojemu

    Pozdrawima
    Ostatnio edytowane przez Misiek1970 ; 15-08-2016 o 10:23

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barnela

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    10

    Domyślnie

    Jesli wg Ciebie 40 tys za konstrukcje dachu jest ok ... Za te pieniadze wolalbym monolit plus wiezba , mam za to mozliwosc adaptacji poddasza ok 200m2 podlogi ktora po zmianie.kata.dachu na 30 35 stopni pozwoli na wygospodariwanie naprawde sporego pomieszczenia. Mam solidny strop nad głową , nie.musze inwestowac.w karton gips i plyte.osb i cala.robocizne - pewnie kolejne 10 tys .
    Do tego. Wiazary to tylko konstrukcja trzeba do nich doliczyc jeszcze.laty i kontrlaty. Wiazary.mialy by sens gdyby kosztowaly.polowe.tego.co napisales. Srednia.cena.wiazarow to ok.90 zl m2.brutto wiec jesli chcesz naprawde te prefabrykaty to poszukalbym na Twoim miejscu lepszej oferty.
    Co do.zmian to sie.nie bede wypowiadal .

    Pozdrawiam

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Misiek1970

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-847
    Posty
    6

    Domyślnie

    Barnela, dostałem ofertę na 34k brutto bez negocjacji, więc już lepiej. W/g kosztorysu strop żelbet + więźba 60k netto.
    Na tak dużej dodatkowej powierzchni mi nie zależy, na górze mają się zmieścić opony, choinka i trochę przydasi

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barnela

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dolicz zabudowe z GK , plyty OSB na gore i roznica zaczyna sie rozmywac. Dodam ze w ofercie jaka ja dostalem okap jest na wysokosci gory wienca , wiec wyglad domu tez sie zmienia - wyglada tak jak bysmy podniesli scianke kolankowa - po prostu porazka , mam w okolicy dom parterowy ktory wlasnie tak wyglada i powiem Ci ze nigdy bym sobie czegos takiego do domu nie przyczepil - wyglada jak czapka krasnala .Za kazdym razem podnosiloby to mi cisnienje. No chyba ze mozna zrobic to tak zeby okap obnizyc do tej wysokosci jaka jest w projekcie - tego nie wiem.

  18. #38
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Misiek1970

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-847
    Posty
    6

    Domyślnie

    Barnela, masz racje, proporcje są do bani, nie zauważyłem tego. Wczoraj robiłem sobie symulację wysokości sufitu, przyjąłem jak w projekcie 11 warstw bloczków (24 cm), 1 cm na zaprawę, wieniec (24 cm) i murłata (14 cm). Wychodzi to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana_1.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	365190

    Do okapu mamy wysokość 312 cm, gdzie w tradycyjnym wykonaniu jest 270 cm, od płyty GK do wiązara jest aż 38 cm czyli strasznie dużo miejsca.
    Po wywaleniu jednej warstwy bloczków mamy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana_2.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	365191

    Sufit obniżyłem do 2,6m, w mieszkaniu mam 2,5m, więc mam punkt odniesienia, wysokość jak dla mnie ok. Od płyty GK do wiązara 25 cm, czyli nadal sporo miejsca. Do okapu jest 287, czyli 17 cm więcej niż w oryginale. Chyba jest to wysokość akceptowalna

    Pozdrawiam

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barnela

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    10

    Domyślnie

    Wieniec ma 22 cm a z murlaty mozna zrezygnowac i kotwic bezposrdnio do wienca .Jezeli obnizysz o jeden bloczek wtedy roznicy z zewnatrz nie będzie. Trzeba jednak wziac pod uwage ze okna kuchenne i tarasowe a takze brama garazowa mają nadproze polaczone z wiencem a wiec trzeba przeprojektowac te miejsca znieniajac ich grubosc o te w Twoim przypadku 24 cm ( u mnie 20 cm silka). Ja mam juz wymurowane do wys 294 od chudziaka jak dojdzie wieniec to bedzie 316 a wiec 20 wylewka z ocieplenien i sufit moge.zrobic na 275 tak jak chcę, w tej chwili tez mam 250 i jest ok, ale podobaja mi sie ciut wyzsze pomieszczenia.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barnela

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    10

    Domyślnie

    Zwróć uwage rowniez nad podciag nad wejsciem i tarasem , ich dolny poziom to 2.4 - wysokosc razem z wiencem 54 cm - 24 zostaje 30 cm .

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony