dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Niewłaściwa izolacja akustyczna podłogi. Co robić?

    W 2014 r. remontowałem mieszkanie w bloku z lat osiemdziesiątych „wielka płyta”, w którym była bardzo nierówna podłoga (różnica w poziomie ok 15 cm). By znacząco nie obniżyć mieszkania ekipa remontowa zaleciła skucie oryginalnej wylewki z jednej strony, a dodatkowo by znacząco nie obciążać stropu tradycyjną wylewką (7 piętro) wyrównać podłogę za pomocą płyt OSB (2 warstwy) osadzonych na stabilizatorach

    Obecnie podłoga wygląda tak:
    1. Strop betonowy
    2. Płyty OSB osadzone na w/w stabilizatorach przymocowanych w 1/5 do stropu (skuta wylewka) i 4/5 do oryginalnej wylewki położonej na stropie
    3. Na płytach OSB panele na macie z korka lub płytki gresowe (bezpośrednio)
    4. Brak izolacji między stropem/wylewką, a płytami OSB

    Obecnie w całym mieszkaniu mocno słyszalne są dźwięki uderzeniowe wywołane np. bieganiem dziecka czy chodzeniem po mieszkaniu na boso. Dodam, że na płytach OSB postawione są również ścianki działowe z płyt G-K.

    Proszę o określenie czy doszło przeze mnie do naruszenia warunków budowlanych oraz co mogę zrobić w obecnej sytuacji by wyciszyć podłogę i wyeliminować owe dźwięki?

    Dzięki
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 09-07-2017 o 11:07

  2. #2

    Domyślnie

    zdjąć te osb i dać wylewke samopoziomujacą. najbardziej wystajace elementy stropu da sie zeszlifować...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mogę zdjąć OSB w całości bo mam do nich przytwierdzone ściany oddzielające poszczególne pomieszczenia z płyt G-K oraz meble pod zabudowę.
    Dodatkowo tak jak pisałem jest bardzo duża różnica między 1, a 2 częścią mieszkania (15 cm) i czy wylewka samopoziomująca nie byłaby zbyt ciężka?
    Nie pisząc już o jej koszcie (ok. 60 m2).

    Chyba, że zdjąć OSB tam gdzie skuta była wylewka i to miejsce uzupełnić samopoziomem?
    Ale co z resztą mieszkania?
    Utrudniające życie dźwięki uderzeniowe są w całym mieszkaniu, a nie tylko w miejscu gdzie skuta była oryginalna wylewka?

  4. #4

    Domyślnie

    no jasne że nie lać aż 15 cm wylewki samopoziomującej . ale 15 cm to już wystarczajaco, zeby byl po prostu schodek (minimalna wysokosc schoda to 12 cm)
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Może pomyślisz o klasycznej podłodze pływającej, czyli na stropie betonowym ułożona wełna mineralna STEPROCK HD, a na nią bezpośrednio płyty OSB.
    Płyty OSB-3 (pióro-wpust 4 stronny) w dwóch warstwach skręcone ze sobą wkrętami. Robota na sucho, nie trzeba czekać na schnięcie podkładów ...
    http://www.rockwool.pl/produkty/podl...-z-plyt-OSB-3/
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  6. #6

    Domyślnie

    ale po co.... on ma teraz pudlo rezonansowe, głowną wadę stropów drewnianych. A przecież nie ma drewnianego stropu, prawda? żeby zlikwidować pogłos, musi zbliżyć się na maksa do betonu...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Arbiton FloorExpert
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam,

    Korek nie był dobrym wyborem jeśli chodzi o wyciszenie podłogi, są dużo lepsze, dedykowan podkłady dzięki którym można znacznie zniwelować dźwieki odbite i poprawić komfort akustyczny pomieszczenia. Przykładowo: https://www.arbiton.com/produkty/pod...rotec-acoustic
    Reklama jest niezgodna z regulaminem forum.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony