dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie Rolety antywłamaniowe na wykusz

    Cześć
    Z początkiem maja zaczynam budowę domu w Rododendronach 6 GN2:
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4e21faeabb129

    Ekipa na SSO zalatwiona, w sumie zostal jeden problem do rozwiazania - jak zrobic rolete antywlamaniowa na oknie wykuszowym (bardziej chodzi o ochrone przed zimnem/ciemplem w zimie/lecie niz o faktyczne zabezpiecznie przed zlodziejami - wykusz jest od strony poludniowej).

    Pare dostakowych informacji:
    - "okno" 350 planuje podzielic na 4 cześci i 2 z nich mieć otwierane (system z ruchomym słupkiem)
    - parter bedzie podwyzszony o 20cm w stosunku do projektu archona - ale wykusz chce miec nadal o wysokosci 230cm
    - chcialbym taki montaz rolety antywlamaniowej by bylo jak najmniej strat ciepla (mostkow, etc)
    - w sumie wazna jest roleta tylko na tej najdluzszej czesci. Na szybach bocznych rolety juz nie musi byc

    Jakies propozycje montazu ? Co mam zasugerowac budowlancom jezeli chodzi o konstrukcje balkonu nad wykuszem (jak zrobic nadproze, na cos zwrocic uwage).

    A - budowa w Bąkowie (gmina Kolbudy), chetnie spotkam sie z kims osobiscie w okolicach Gdańska i omowie sprawe (mam projekt w wersji papierowej - moze okazac sie przydatny), poznam wycene.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie podpowiem co do rozwiązania dot. rolet,
    ale dobrze by potomni którzy wejdą w ten wątek zadali sobie na początek inne pytanie " rolety a antywłamaniowość).
    Ty dobrze je rozumiesz - to bardziej ochrona przed warunkami atmosferycznymi.

    Szukasz firmy która będzie się o Ciebie biła jak o klienta? Daj ogłoszenie na oknonecie.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Daj ogłoszenie na oknonecie.
    oknonecie ? mozna prosic jakiegos sznurka ?

    nie ukrywam, ze nie wiem, czy w tym roku bede zamawial okna (wszystko zalezy, czy beda fundusze).
    ale uwazam, ze rolete (i sposob zamontowania) powinienem wybrac teraz (i mozliwe, ze nawet kupic ja na zapas - tak w razie gdyby producent w przyszlym roku zmienil delikatnie wymiary)

  4. #4

    Domyślnie

    1- rolety zamawia się na wymiar
    2- rolety nie pełnią żądnej funkcji antywłamaniowej
    3- w dobie energooszczędnych okien wpływ rolety na zmniejszenie wydatków na ogrzewanie realnie jest pomijalny
    Moim zdaniem lekkim nieporozumieniem jest dawanie jednej rolety gdy obok ich brak
    Przy tej szerokości roleta zewnętrzna w podziale 3/3 czyli na bok, środek (dwuskrzydłówka ruchomy słupek, bok) i włożyłbym to w jedną skrzynkę
    Biorąc pod uwagę ciężar pancerza i wygodę - silniki

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca509

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Darmstadt
    Kod pocztowy
    64-297
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    2- rolety nie pełnią żądnej funkcji antywłamaniowej
    to tak na marginesie http://www.aluprof.eu/system-antywlamaniowy

  6. #6

    Domyślnie

    daj mi taka roletę i maksimum minutę. Nie będę opowiadał jak ją pokonam bo to nie poradnik dla włamywaczy

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Panowie - prosze o rzeczowe odpowiedzi
    Jak zaznaczylem na poczatku - nie chodzi o funkcje "antywlamaniowa". A z doswiadczenia wiem, ze roleta zewnetrzna na duzym oknie poludniowym lepiej daje sobie rade niz rolety wewnetrzne. Co do ochrony przed zimnem - tez troszeczke daje (fakt - pewnie koszt zakupu rolety zwrocilby sie po kilkunastu/dziesieciu latach gdyby chodzilo o oszczednosc na ogrzewaniu)

    Tak - zamawia sie na wymiar. Ale pytanie jak najlepiej przygotowac budynek pod ta rolete (jak zrobic nadproza, co z bocznymi prowadnicami przy takim praktycznie calkowicie przeszklonym wykuszu, etc). Najchetniej bym chcial miec jedna duza rolete (tak - sterowana elektrycznie)

  8. #8

    Domyślnie

    za duża powierzchnia dla jednego pancerza
    pod integro trzeba cofnąć nadproże i je docieplić by nie wysuwać rolety od ściany i mieć szansę na jej schowanie - skrzynka będzie miała 205 mm

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca509

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Darmstadt
    Kod pocztowy
    64-297
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    daj mi taka roletę i maksimum minutę. Nie będę opowiadał jak ją pokonam bo to nie poradnik dla włamywaczy
    Zapraszam

  10. #10

    Domyślnie

    do Darmstadt mi trochę daleko ale chętnie zniszczę kolejną roletę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony