dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kordian.s

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    4

    Domyślnie Piec kaflowy czy kominek, marzenia a możliwości i zamęt głowy.

    Witam,

    Czytelnikiem tego forum jestem od dawna, przeczytałem już dość dużo tematów dotyczących kominków, pieców, wkładów, akumulacji, zahaczyłem o blogi i strony najzacniejszych użytkowników tego forum kominkowego. Od niedawna mieszkam w ok. 72m (plus parę metrów poddasza) mieszkaniu bez czynszowym w standardzie którego developer zamieścił podłączenie kominkowe. Mieszkanie w chwili obecnej ogrzewane jest piecem gazowym. Aby spełnić swe marzenia o kominku i przy okazji zmniejszyć rachunki za gaz postanowiłem że skorzystam wspomnianego wyżej podłączenia kominkowego. I zacząłem przekopywać niniejsze forum aby nieco liznąć temat niczym przystąpię do działania. Niestety im bardziej wgłębiałem się w temat tym trudniej jest mi się zdecydować w którym kierunku pójść. Jest to na pewno też plus tego forum gdyż bez wydania 1 zł i bez negatywnych własnych doświadczeń zostałem uświadomiony o minusach pewnych rozwiązań, za co wszystkim użytkownikom tego forum bardzo dziękuję. Impulsem do zarejestrowania się i napisania pierwszego postu była moja dzisiejsza wizyta w jednym ze stołecznych salonów kominków i pieców. Odwiedziłem go gdyż byłem już zdecydowany że chce iść w kierunku pieca kaflowego ze szklanymi drzwiczkami aby osiągnąć kompromis w postaci możliwości oglądania żywego ognia a zarazem uniknięcia marnotrawienia drewna, pieniędzy i niszczenia komina poprzez podłączenie wkładu metrową rurą do komina i oddawania całego ciepła do atmosfery. Jednak odwiedziny tego salonu wprawiły mnie w zdumienie. Konstrukcje jakimi byłem zainteresowany to koszt grubo ponad 20 tyś zł. Dla moich możliwości cena zaporowa... Swoją drogą moi dziadkowie musieli być bardzo zamożni bo w domu na podlaskiej wsi mieli 2 piece kaflowe w pokojach i kuchnie kaflową z piecem w kuchni Wracając do tematu chciałbym postawić pytanie czy w takim razie muszę rezygnować ze swoich marzeń? Czy istnieje jakieś tańsze rozwiązanie z akumulacją ciepła? Rozwiązanie które pozwoli zamknąć koszty w granicach 10, 12 tyś zł? Nie chce wchodzić w instalację typu wkład + 1,5 m rury -> komin i na to GK + wełna. Już dość się naczytałem o tym pseudo ogrzewaniu. Proszę o radę doświadczonych forumowiczów. Z takim zasobem jest sens coś robić czy lepiej poczekać na wygraną w lotto? Pozdrawiam wszystkich miłośników ognia w domu.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Piecyk wolnostojący z namiastką akumulacji będzie kosztował mniej niż dziesięć..., albo piecokominek bez kafli za kilkanaście tysięcy. To też Podlaska moda.., albo z Bavarii...

    Ale piecyk nie jest głupi. Może mieć kilka kafli, niezłą estetykę i paląc w nim po norwesku, akumulacja też przyzwoita, choć nie tak wydajna jak w "kafloku"...

  3. #3
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wycieczka : Kobyłka - Żabia Wola = 60 km .
    Darek B

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam. Ja mam to http://www.sancal.de/grundofen-von-n...-das-original/
    ogrzewa u mnie pomieszczenie 40 m 2 w największe mrozy,moc 3-4kw.,ekonomiczny, ale bez szyby,płomień możesz zobaczyć tylko przez otwory PP w drzwiczkach,prosty jak budowa cepa,poskładasz w pół godziny rozbierzesz w 5 min.,tylko ta cena zaporowa dzisiaj ok. 4 tyś euro.Szukaj jak najmniejszej mocy,zastanów się nad szybą to tylko problemy,a piękny ogień to co najwyżej 25% czasu palenia.
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Realizację marzenia przesuń w czasie, najważniejsze, że dobrze kombinujesz. Ja dojrzałem dość szybko do tej wersji ogrzewania. Kombinowałem dwa lata i w końcu mam to co Ty chcesz i nie zamieniłbym na żaden inny kominkowy pomysł, jak poszukasz na forum to zobaczysz realizację mojego marzenia. W Twoim przypadku dla tej powierzchni wystarczający będzie nieduży, zgrabny piecyk/kominek co nie pozostanie bez wpływu na cenę. Zobacz jaki ładny jest kominek/piecyk, którego zdjęcie jest pod nickiem Piotra Batury. Szkoda, że nie mam tej pięknoty. Ta nie denerwuj się, luzik i będziesz miał coś podobnego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony