dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  2. #42

    Domyślnie

    no pacz Pani dziś dopatrzyłam się ( bo widno się zrobiło ) że Pani już tam jest na tej fbookowej kuchni łużyckiej .......ale tym tropem radzę iść na Podlasiu dają tyle smaczliwości kuchni podlaskiej, to Ty propaguj łużycką , tę za miedzy też
    Ostatnio edytowane przez relek ; 09-03-2015 o 07:55

  3. #43

    Domyślnie

    Kepta duonele- potrawa o wiejskim rodowodzie . Stygmatyzowana- biedacy nie wyrzucają czerstwego chleba, w Polsce egzotyczna.

    Po litewsku to zwyczajnie- "smażony chleb" . Wpiszcie nazwę do wyszukiwarki i obejrzyjcie obrazki- są inspirujące.

    Znany głównie jako przekąska, u mnie bywa daniem obiadowym, podany z grilowanymi skrzydełkami i sałatą. W zależności od tego na czym smażymy, uzyskamy rozmaite smaki. Może być smalec, masło , ciekawy jest olej lniany, lub rzepakowy tłoczony na zimno. Ser koryciński słony, lub mozarella, do tego piwo! Dzieciom i abstynentom podajemy domowy podpiwek.

  4. #44

    Domyślnie

    Heh, uwielbiam chleb smażony, az mi narobiłeś apetytu

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Kochani - DZIĘKUJĘ WAM BARDZO za wszystkie wypowiedzi, daje mi to jakiś dość spójny obraz oczekiwań gości i upewnia, że warto iść drogą tradycji, kontynuować to, co robiliśmy do tej pory.
    Jeszcze raz dziękuję i oczywiście, jeśli tylko ktoś będzie miał ochotę, każda uwaga będzie dla nas cenna,
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  6. #46
    Banned
    dzinko

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Iwanowice
    Kod pocztowy
    62-862
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dużo warzyw i oczywiście wszystko naturalne bez chemicznych dodatków!

  7. #47
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Benta Zobacz post
    Chociaż jak pamiętam w upały pragnienie najlepiej gasiła woda ze studni, stała w wiadrze w sieni u rodziny na wsi, nie wiem jak to było, że zawsze była lodowato zimna.
    .
    Biorąc pod uwagę ilość nieszczelnych szamb i wylewnie na pole wieczorową porą zawartości tych szczelnych, picie wody z płytkiej studni zaczyna być mocno niebezpieczne.....
    Brak dbałości o środowisko w który żyjemy , nawet to najbliższe wokół nas , jest coraz bardziej przerażający ..
    Ludzie palą wszystkie śmiecie łącznie ze styropianem po ocieplaniu budynku ... bo tak taniej ... szamba szkoda gadać...
    Woda na mokrej działce ?
    To się studnię chłoną zrobi.. ktoś to błoto potem wypije..
    Darek B

  8. #48

    Domyślnie

    Śniadanko jajecznica, mleczko albo naleśniki mniaaam
    obiadek krupnik albo pomidorówka no i obowiązkowo mielony;p

  9. #49
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gandalf8

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-059
    Posty
    3

    Domyślnie

    Najważniejszy żebyś miał swojskie, świeże jedzenie. Jakby jeszcze część z tego była wyrabiana na Twojej albo sąsiedniej wsi. Trzymaj też jakość.


    Szamba Betonowe Świętokrzyskie
    Ostatnio edytowane przez gandalf8 ; 01-08-2015 o 11:50

  10. #50

    Domyślnie

    Ja z wiejskiego jedzenia polecam bardzo ciekawa zupę alkoholową (Nie wiem jak to fachowo nazwać).
    Daje się szklankę miodu,około litr alkoholu (Moc wedle upodobań),parę goździków i łyżeczkę cynamonu.
    Całość się miesza i gotuje aż zrobi się ciepłe (Temperatura wedle upodobań) i tak się podaje.
    Ważne że jak ktoś chce używać spirytusu to musi go wymieszać z wodą lub wódką co najmniej dzień wcześniej żeby się dobrze przegryzło.
    Ja akurat daje 1 litr wódki 40% i 100-150 ml spirytusu 95%.
    Idealna sprawa na różne uroczystości

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A na rozgrzewkę jesienią i zimą duch puszczy na 70 volt i dwie papryczki chili do butelki. Niech tak poczeka z tydzień i po 50 gramach jesteś rozgrzany i wewnątrz i na zewnątrz. Polecam. Na rybach jesienią i zimą najlepsza rozgrzewka a popijając to gorącą herbatką wypocenie zapewnione ( dla przeziębionych polecane przed snem tylko pod ręką konieczna jest druga piżamka).

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony