dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 116
  1. #1

    Domyślnie MyInteriorCats się remontuje

    Witajcie,

    Mimo, że forum podczytuję od dłuższego czasu dopiero teraz zaznaczam tutaj swoją obecność i to od razu w swoim własnym wątku hehe

    Ale do rzeczy Ekipa remontowa zaklepana. Prace ruszają za miesiąc (23.02) i im bliżej rzeczonego remontu tym więcej wątpliwości. Od początku miałam dość klarowną wizję mojego skromnego M, ale im więcej oglądam inspirujących zdjęć wnętrz im więcej odwiedzam sklepów tym większy mam mętlik w głowie czy oby to co sobie zaplanowałam to jest właśnie to czego właściwie oczekuję...

    Łazienka - spędza mi ostatnio sen powiek Na początek naprędce narysowany plan pomieszczenia:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	%u0025C5%u002582azienka(1).jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	300219

    oraz kilka ujęć pomieszczenia jak wygląda teraz (czyli stan jaki został nabyty 5 lat temu):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	%u0025C5%u002582azienka_stan_obecny2.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	64,5 KB
ID:	300220

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	%u0025C5%u002582azienka_stan_obecny.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	32,6 KB
ID:	300221

    Przemilczmy komentowanie stanu obecnego każdym razie łazienka ma być jasna biało-szara z elementami czerni.
    Generalnie planowałam układ sanitariatów pozostawić bez zmian ale:
    1. wanna w tym samym miejscu, ale wycentrowana - Riho Lusso 75x170 (obecnie jest 70x160) obudowana na równi z uskokiem ściany - uskok ma 80cm szerokości więc wanna byłaby 'nałożona' na obudowę
    2. bateria wannowa również wycentrowana ze słuchawką prysznica umieszczoną obok baterii.
    3. płytki na ścianach do zabudowy geberitu czyli do ok 120cm wysokości i tylko na 3 ścianach (wc, wanna, umywalka), 4ściana malowana
    4. obudowa geberitu na całą szerokość ściany (wiąże się to z przesunięciem grzejnik a raczej wymianą na węższy model) a nad geberitem biaal gładka zabudowa z mdfu
    5. umywalka i pralka zostają w tych samych miejscach obudowane szafką z białego mdfu.
    6. na podłodze i obudowie wanny planuję szare 'betonowe' płytki (60x60) - może Terratina Stonedesign Ash Matt - http://www.terratinta.com/tiles/prodotti.php?idSLC=46 a na ścianach białe cegiełki (10x30) - Self Atelier blanco Matt - http://www.selfitaly.com/en/products...ctions/atelier
    7. wc (roca gap albo roca meridian) ma być wycentrowane (tak aby między wc a wanną udało się schować kocią kuwetę
    8. grzejnik planuję wymienić na MODO instal projekt 40/100 (obecnie jest 53/75) z chromowanymi zawaorami opcją dodatkowej grzałki coby poza sezonem grzewczym mieć możliwość dogrzania łazienki a przede wszystkim wysuszenia ręczników Myślę nad wersją w kolorze czarnym/grafitowym/szarym
    9.Drzwi do łazienki będą białego mdfu z półmacie
    10. oświetlenie - planuję powieszany sufit a w nim 2 'oczka' nad wanną oraz jedno podwójne na środku. Oświetlenie z Aquaform Seria Squares:
    - pojedyncze: http://www.aquaform.pl/oprawy_wpuszc...EZ_RAMKI,37011
    - podwójne: http://www.aquaform.pl/oprawy_wpuszc...EZ_RAMKI,37512
    11. nad szafką z umywalką i pralką szafka na całą szerokość ściany (szyli wychodząca za szafkę) o głębokości 10cm ze szklanymi drzwiczkami podświetlona od góry i dołu. Coś w stylu: http://kobieta.onet.pl/dom/lazienka/...e-plytki/psflj
    12. szafka z białego białego mdfu z frezowanymi uchwytami z hmm czarnym szczotkowanym granitowym (nero zimbabwe) blatem z baterią sztorcową wychodzącą z blatu i umywalką stojącą na blacie (tylko nie będzie za wysoko bo szafka z racji schowanej pralki będzie mieć ok 89 cm wysokości)
    13. ściany w delikatnej powyżej płytek oraz ściana z drzwiami w delikatnej szarości
    14. na ścianie nad wanną powyżej płytek zawieszone 2 grafiki/rysunki/obrazy w czarnych prostych ramach

    Uhh to tak w ogólnym zarysie.
    Chciałabym uzyskać jasne ponadczasowe wnętrze - taka mieszanka nowoczesności klasyki i nieco skandynawskich klimatów
    Wiem, że bez wizualizacji trochę ciężko sobie wyobrazić nowy obraz wnętrza - postaram się coś niecoś zmontować w najbliższym czasie)
    Niemniej mam kilka wątpliwości i może ktoś z Was zechce podzielić się swoim zdaniem Byłabym bardzo zobowiązana

    1. Kolor grzejnika - początkowo myślałam nad czarnym (nawet w wersji błyszczącej) ale może lepszy byłby szary?grafitowy?
    2. Czy 'cegiełki' proste, bez fazki, matowe o wydłużonym kształcie będą współgrać z szarą nieco 'surową' podłogą i obudową wanny? Na jaką fugę do nich się zdecydować? delikatnie szarą? białą?
    3. Czy koncepcja ułożenia płytek do połowy ściany a nad nimi farba i obrazy nad wanną jest dobrym kierunkiem?
    4. Czy na oświetlenie wpuszczane zdecydować się w czerni z ramkami czy może białe, bez ramek jak najmniej widoczne?
    6. Czy czarne elementy w postaci grzejnika, ram obrazów, wpuszczanego w sufit oświetlenia i blatu szafki to dobry pomysł? Nie będzie się to za bardzo gryźć z szarościami i bielą płytek?

  2. #2

    Domyślnie

    A teraz garstka inspiracji

    białe cegiełki i szafka o jaką mi chodzi tyle, że tutaj sięgającą aż do sufitu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	91448c6f98937cecfe8e5ef9de2109a9.jpg
Wyświetleń:	1111
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	300233

    białe cegiełki i szarości + wycentrowana wanna i bateria czyli to o co mi chodzi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0541a.JPG
Wyświetleń:	1181
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	300234
    swoją drogą to fantastyczna łazienka Marty z http://lostintimepl.blogspot.com/

    szara podłoga i obudowa wanny:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	93f7b78e251caa1ee67a9c6c812289b2.jpg
Wyświetleń:	333
Rozmiar:	30,5 KB
ID:	300235

    czarny blat w zestawieniu z białą umywalką:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bd70d9717f6d9577285f07104879806c.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	29,8 KB
ID:	300236

    biała zabudowa nad wc:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04c4d1600d5dacac8fa22627a59aadfd.jpg
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	300237

  3. #3

    Domyślnie

    c.d

    lustro podświetlane:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1+przeskalowany.JPG
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	300238
    kolejna świetna łazienka drugiej połowy (Lidki) twórców http://lostintimepl.blogspot.com/

    grzejnik o jaki mi chodzi:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2+przeskalowany.JPG
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	300239

    białe kafelki (nie cegiełki) + ciemnoszara podłoga:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ad8689c94018c16118489e138d9a2b2e.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	300240

    biel + czerń:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4c168deb4b08d75d14cd23600116221c.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	300241

  4. #4

    Domyślnie

    cegiełki + szara podłoga:

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar diana_teresa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    3.346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam się

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    martaMarcia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2.078
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam się i będę podglądać

    szykuje się ciekawy wątek, łazienka w moim guście

    co do grzejnika, to pytanie czy chcesz,żeby był takim mocniejszym akcentem kolorystycznym. Obok czarnego fajnie będzie wyglądał grafit/antracyt.
    Płytki do połowy to wg mnie dobry pomysł, będzie lekko Pozdrawiam!!

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie

    Witam się i ja
    koncepcja brzmi bardzo sensownie i ma duży potencjał
    nie ma wg mnie szans na pogryzienie się bieli,szarosci i czerni
    Ale ramki oświetlenia chyba bym raczej zrobiła białe.
    Grzejnik- kolor chyba najlepiej sprawdzic na wizce

    Płytki+farba moim zdaniem tak.

  8. #8

    Domyślnie

    diana_teresa, martaMarcia, wiwik - Witajcie

    Dziękuję za Wasze opinie

    Dzisiaj kilka wizualizacji na które natrafiłam na homebook.pl

    Szarości + cegiełki:


    szafka lustrzana na całą szerokość ściany sięgająca przestrzeni nad wanną z podświetleniem od dołu i góry - właśnie o coś takiego mi chodzi (generalnie układ wanny szafki z umywalką oraz szafki z lustrem taki jak planuję )


    białe cegiełki + szarości

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    martaMarcia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2.078
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Lustro nad wanną wygląda super, ale ja bym się bała,że będzie niepraktycznie. Inspiracje bardzo mi się podobają

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał martaMarcia Zobacz post
    Lustro nad wanną wygląda super, ale ja bym się bała,że będzie niepraktycznie. Inspiracje bardzo mi się podobają
    Dlaczego niepraktyczne? Chodzi o utrudnione wycieranie (będzie nad wanną) i że może być ochlapywane? - ja jestem wysoką osobą więc z sięgnięciem nie powinnam mieć problemów coby machnąć szmatką Część szafki umieszczona bezpośrednio nad wanną faktycznie może być nieporęczna, ale można tam przechowywać mało używane rzeczy. Poza tym gdyby szafka kończyła się końcem szafki dolnej nad wanną za lustrzaną szafką była wolna/pusta ściana - jak ją wtedy wykorzystać? Poza tym dążę do tego aby w łazience było jak najmniej uskoków wszelakich, których teraz mam tyle że oczy od samego patrzenia bolą

  11. #11

    Domyślnie

    oświetlenie do łazienki:

    Aquaform SQUARES 111x2 230V BEZ RAMKI


    oraz 2 symetrycznie rozmieszczone punkty nad wanną:

    Aquaform SQUARES 50x1 230V BEZ RAMKI


    rozważam też opcję biało-czarną:
    +

    myślę, że wraz z czarnym grzejnikiem czarnym blatem i czarnymi ramkami mogą stworzyć fajny kontrast z biało-szarą bazą - jak sądzicie?
    Attached Images  

  12. #12

    Domyślnie

    i wspominany grzejnik - instal projekt model MODO ( u mnie o wymiarach 40/100)


  13. #13

    Domyślnie

    i jeszcze czarny (chyba, na do datek z ramką?) podwójny squares użyty w realizacji znalezionej na homebook:


  14. #14

    Domyślnie

    pół dnia spędzonego w sklepach z płytkami i chyba znalazłam płytki na podłogę w łazience i obudowę wanny.

    Vives Bunker Cerco (59,3,59,3). Pozostaje jeszcze kwestia wyboru koloru:

    Gris:




    i nieco ciemniejszy Grafito:




    płytki są w półpolerze, z delikatnymi refleksami gdy pada na nie światło. Są również rektyfikowane więc fuga może być minimalna. Przyznam, że szukałam czegoś w macie, ale gdy zobaczyłam je ułożone w jednym z sklepów zmieniłam zdanie

    Nie wiem tylko na jaki kolor się zdecydować. Jaśniejszy? Ciemniejszy?

    Czy dobrze będzie wyglądać z prostymi matowymi cegiełkami 10x30?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    martaMarcia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2.078
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie widziałam ich na żywo, ale wydaja się bardzo fajne, zwłaszcza te jasne

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał MyInteriorCats Zobacz post
    Łazienka - spędza mi ostatnio sen powiek Na początek naprędce narysowany plan pomieszczenia:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	%u0025C5%u002582azienka(1).jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	300219

    oraz kilka ujęć pomieszczenia jak wygląda teraz (czyli stan jaki został nabyty 5 lat temu):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	%u0025C5%u002582azienka_stan_obecny2.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	64,5 KB
ID:	300220

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	%u0025C5%u002582azienka_stan_obecny.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	32,6 KB
ID:	300221
    Cześć

    Moja łazienka bardzo przypomina Twoją zarówno kształtem jak i wymiarami, choć Twoja jest ładniejsza, bo nie ma okna i jest większa

    Moim zdaniem powinnaś przestawić układ sprzętów tak aby wchodziło się nie na wannę ale na umywalkę z lustrem. To właśnie ona jest najbardziej reprezentacyjna. Dlatego przemyśl może układ podobny do mojego : Wanna po prawej od wejścia, na wprost blat z umywalką i ewentualnie pralka, a po lewej wc i pralka

    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  17. #17

    Domyślnie

    Magda 34, witaj

    Co do układu sprzętów i sanitariatów w łazience to wydaje się, że ten który zaplanowałam wydaje się być dobry. Długo kombinowałam czy aby nie zmienić położeń poszczególnych elementów, ale wanny nie umieszczę na ścianie gdzie jest umywalka gdyż ma szerokość tylko 73 cm (a trzeba odjąć jakieś 10 cm na futrynę) przesunięcie drzwi nie wchodzi w rachubę gdyż w przedpokoju musi zmienić się szafa o głębokości ok 65cm (na tym fragmencie gdzie jest grzejnik). Poza tym ta ściana ma 213cm długości - wanna powiedzmy 170 i zostaje 43 cm niezagospodarowane (ściana na której obecnie stoi wanna ma 200cm długości). Inna sprawa to grzejnik, którego przeniesienie byłoby dość problematyczne. Poza tym muszę gdzieś umieścić kuwetę dla moich futer (miejsce między wc a wanną wydaje się być idealne).

    Załączam wizualizacje zmontowane przeze mnie nie ma faktur ani docelowych sanitariatów, a halogeny pod szafką mają byś listwą ledową, ponad szafą również - w programie demo za nic nie mogłam nic sensownego sklecić. Niemniej chodzi o koncepcję - chyba udało mi się ująć 'sedno' sprawy Brakuje tylko ściany z grzejnikiem i drzwiami






  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    martaMarcia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2.078
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej mi się nawet chyba bardziej podoba taki układ z wanną naprzeciwko wejścia. Wizaualizacja całkiem zgrabnie Ci wyszłamasz już wybraną umywalkę?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał martaMarcia Zobacz post
    Hej mi się nawet chyba bardziej podoba taki układ z wanną naprzeciwko wejścia. Wizaualizacja całkiem zgrabnie Ci wyszłamasz już wybraną umywalkę?
    Niestety jeszcze nie mam. Chciałabym umywalkę nablatową albo przynajmniej taką częściowo wpuszczaną w blat do tego sztorcową baterię wychodzącą z blatu, nie z umywalki. Ale nie wiem czy da się to zrealizować. Teoretycznie przy takim rozwiązaniu najlepiej aby blat miał ok 76 cm wysokości, szafka niestety będzie mieć ok 87-88cm z racji ukrycia w niej pralki, a różnicowanie wysokości blatu nie wchodzi w grę. Niemniej ja i mój mąż nie należymy do niskich osób, więc może moje zamierzenie uda się zrealizować. Niedawno natrafiłam na interesujące umywalki w przystępnych cenach - http://www.lineablue.pl/ Widziałam ich produkty na zdjęciach już w zaaranżowanych wnętrzach - wyglądają obiecująco. Firma mieści się w Warszawie więc istnieje opcja naocznego sprawdzenia jakości ich produktów (ale pracują w nieco 'trudnych' godzinach bo pn-pt 8.30.16.00) Najbardziej podoba mi się:

    UN 314, cena 190zł


    nieco mniejsza wersja UN 320, cena 160zł


    z możliwością częściowego wpuszczania w blat UN 499, cena 180zł


    kolejna z opcją wpuszczenia w blat UN 575, cena 250zł


  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    martaMarcia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2.078
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tu nie poradzę, ja jestem niska, więc dla mnie byłoby to zdecydowanie za wysoko. Faktycznie najlepiej pojechać pooglądać umywalki na miejscu, a przy okazji zmierzyć na wystawce ile wyżej byłoby u Was. A nie myślałaś o jakiejś bardziej kwadratowej? Jakoś widzę tam coś w stylu tej na wizualizacji

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony