dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 100
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Salon - gdzie umieścić kominek i telewizor?

    Witam,
    Mam wątpliwości czy właściwie rozplanowałam układ salonu. Dom dopiero się projektuje i mogę jeszcze wprowadzać zmiany. Proszę więc o poradę czy obecna lokalizacja kominka jest optymalna. A co z telewizorem?

    Dom będzie w stylu willi miejskiej. Wystrój - klasyczny z elementami art deco. Po latach funkcjonowania w domach typu salon lotnisko (jedno pomieszczenie dla salonu-kuchni i jadalni), zdecydowałam, że chcę z tym zerwać . Każde pomieszczenie ma mieć konkretne granice - stąd nietypowy jak na obecne czasy układ na parterze.

    W załączeniu moje inspiracje i rzut parteru:
    Załącznik 307469 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jadalnia_salon.jpg
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	42,7 KB
ID:	307456 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	styl01.jpg
Wyświetleń:	397
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	307457

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Rozumiem chęć rozdzielenia funkcji, ale ten rozkład jest dziwny...
    Kanapownia albo do oglądania schodów, albo jadalni - nie ma miejsca na kominek i tv... Jadalnia tuż obok stołu kuchennego...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Ja bym zmieniła wejście do salonu robiąc je na wprost schodów.
    Kominek po lewej stronie skośny
    kanapy obrócić o 180st i tv powiesić na ścianie między oknami.
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Wiele osób dziwi się na widok tego projektu... Takie marzenie miałam i już
    A kominek niestety nie możne być już bliżej jadalni ponieważ przewód kominowy byłby w kolizji z wejściem do pokoju na piętrze. Zastanawiałam się czy nie dać go na ścianę między oknem a drzwiami balkonowymi. Mogę go też przesunąć w stronę wiatrołapu.

    W kuchni zaprojektowane jest duże okno a pod nim siedzisko. Obok niego stolik na kameralne posiłki.
    Przewidziałam też możliwość bezpośredniego wyjścia z kuchni na taras, po to żeby poranną kawę pić w ogrodzie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia-klasyczna.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	307494 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia_siedzisko.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	307495
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 06-03-2015 o 13:05

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wyspa w kuchni wygląda na wsciśniętą na siłę.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Kominek zostawiłabym w takim razie bez zmian, a przesunęła wejście do salonu (między kominkiem a obróconą sofą). Jeśli tv nie na ścianie między oknami to w rogu po prawej zamiast kwiatów.
    Zyskałabyś też większy wiatrołap

    Rozumiem dwa stoły, nawet obok siebie
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  7. #7

    Domyślnie

    A mnie się nawet ten projekt podoba,natomiast wejście do salonu zaraz za wiatrołapem i stojącą w przejściu sofą już nie.Najlepiej jakby z kanapy był widok na kominek i tv i jadalnię.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Ale nie ma widoku na ogród
    chociaż też ładnie - niemniej decyzja z przesunięciem wejścia do salonu dobra
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  9. #9

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    kinka - pokażę Twój pomysł architektowi. Dziękuję
    Znalazłam też jeszcze inną opcję na ustawienie kanap przy tej nowej lokalizacji TV.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201408.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	307502

    No to zostaje mi jeszcze jeden problem - gdzie tu upakować biblioteczkę? Znajdzie się miejsce na choćby malutką?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salon_biblioteka.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	307503

    A za widokiem na ogród nie ma co płakać. Ten od strony salonu ma 4 m długości, bo zaraz jest płot sąsiada. No cóż działka jest malutka.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    tyle, że okno tarasowe w miejscu, gdzie jest 4 m do sąsiada to zły pomysł. Zrób wyjście na taras w jadalni.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-03-2015 o 15:01

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Elfir, zauważyłam Twoją propozycję zmiany miejsca wyspy w kuchni. Siedzę i dumam i nie mogę się zdecydować.
    Znalazłam nawet zdjęcie podobnej kuchni:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_119.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	308348

    Przyzwyczaiłam się do opcji z wyspą na środku. Wydaje mi się, że taka kuchnia byłaby wygodna nawet gdyby miały w niej gotować 2-3 osoby naraz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia_01.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	308349
    Proszę więc o poradę - która wersja jest lepsza - przy uwzględnieniu wymiarów tego pomieszczenia.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja bym wydłużyła wyspę i dostawiła stołki,pozbywając się stołu.

  14. #14

    Domyślnie

    Taka mała wyspa to nieporozumienie.
    - zlew na rogu blatu - chlapanie na podłogę z dwóch stron zamiast tylko z jednej
    - wchodzi w światło drzwi tarasowych czyli częściowo je zasłania i dodatkowo może utrudnić np.wynoszenie większych mebli na taras.
    - osoba, która będzie akurat zmywała zastawi to szersze przejście na trasie jadalnia-kuchenka i dostęp do wysokiej zabudowy(?),
    - otwarte prawe skrzydło drzwi na taras zastawi przejście z drugiej strony wyspy(które jest trochę stratą miejsca na sama komunikację)
    - jeśli macie w zwyczaju stawianie w pobliżu zlewu naczyń przeznaczonych do zmywania lub już umytych to tak na środku pomieszczenia niezbyt estetycznie może to wyglądać i jest ryzyko strącenia np.stosiku talerzy przy okrążaniu wyspy.

    Wersja Elfir zdecydowanie lepsza, też 3 osoby mogą w niej pracować. Za plecami półwyspu ze zlewem możecie postawić ściankę trochę wyższą niż blat i tam też siedzisko-ławkę umieścić.
    Proponuje też przesunąć i/lub zmniejszyć okno - tak, żeby po obu stronach przejścia do jadalni dało się postawić płytkie szafki(30-40cm, otwarte półki lub witryny).

    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 12-03-2015 o 18:43 Powód: dodany rysunek

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Dom będzie w stylu willi miejskiej. [...] Każde pomieszczenie ma mieć konkretne granice - stąd nietypowy jak na obecne czasy układ na parterze.
    W stylu "miejskim" po obiedzie panie udawały się do bawialni na kawę, zaś panowie do gabinetu na koniak i papierosa. IMHO jeśli chcesz utrzymać ten styl to musisz mieć szerokie, podwójne drzwi pomiędzy jadalnią i salonem.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Głównym elementem mojej kuchni ma być siedzisko. Dlatego zaprojektowaliśmy potrójne okno z poziomymi szprosami, o szer. 195 cm i wys. 230 cm. Siedzisko musi być więc należycie wyeksponowane (jest widoczne nawet z wiatrołapu...) i wygodne bez konieczności wtaczania się na nie i obijania o narożniki i szafki.
    Coś tak jak tu: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	siedzisko23.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	308456 a okno będzie takie: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Okno przy siedzisku.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	308463

    Natomiast nie mogę się zdecydować co z tą wyspą - przesunąć do ściany czy zostawić na środku... Pierwsza opcja jest pewnie rozsądniejsza ale serce skłania się w kierunku wolnej wyspy. Czy jeśli jednak zostawię wyspę na środku to zagracę sobie kuchnię? Czy przejście pomiędzy wyspą a meblami o szerokości 1m będzie wystarczająco szerokie?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy wyspie na środku masz za małe odległości między meblem a ścianą.
    Wyspa ma ułatwiać komunikację i pracę a nie ją psuć.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Wyszukałam na forum kilka rzutów kuchni z wyspami. Wcale nie mają więcej miejsca ode mnie, a wygląda to całkiem dobrze.
    Przykład 1: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	308494 i zdjęcie: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2184a.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	308495
    Przykład 2: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt kuchni pati.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	308496

    A oto wymiary mojej kuchni: 311 na 558 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia_311x558.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	308497. Może jest jakaś nadzieja? A może ktoś ma podobne rozwiązanie u siebie?
    Jeśli natomiast powiecie, że się nie da, to trudno. Popłaczę sobie miesiąc albo dwa i zapomnę o wyspie wolnostojącej

  19. #19
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wyspa przy małym metrażu to słaby pomysł , gdzie taka ostatnio widziałem ...niestety nie mogę powiedzieć ale wyglądała dość dziwacznie i była niepraktyczna .
    Darek B

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Kuchnia ma wymiary: 3,1 x 5,6, czyli ponad 17m2. Dlaczego niby nie zmieści się wyspa? Przecież obecnie w projektach kuchnie mają 8-10 m2 powierzchni. Więc moja to przy nich olbrzym...

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony