dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 100
  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Wiesz, przez tę budowę, gdzie ciągle płacimy po 20-30 tys., to te 8 tys. wydaje się mało. Ale sama czuję, że straciłam rozeznanie co to jest drogo albo tanio. Jesteśmy świeżo po zachwycie tą mozaiką i jeszcze cena nas nie odstraszyła, ale pewnie za 2-3 dni wróci rozsądek, bo jak to ujęłaś to cała nasza pensja.
    Ciągle szukam czegoś ekstra na ścianę w toalecie i gdyby ta mozaika była o połowę tańsza to już bym składała zamówienie. Projektantki zaproponowały tapetę albo płytki lustrzane, a ja wolę coś wyrafinowanego np. z mozaiką w roli głównej. Na razie nic konkretnego jeszcze nie mamy.

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tutaj masz łazienkę z mozaiką:



    znalazłam jeszcze taką inspirację (w stylu art deco)




    PS - u mnie 8 tyś to cała łazienka kosztowała...Ale jest zwykła, nie wyrafinowana

  3. #83

    Domyślnie

    mozaika super, kto bogatemu zabroni

    ale jak się bawić to może duże lustro i dwa pasy oświetlonego onyksu po bokach

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Witam,
    Mam wątpliwości czy właściwie rozplanowałam układ salonu. Dom dopiero się projektuje i mogę jeszcze wprowadzać zmiany. Proszę więc o poradę czy obecna lokalizacja kominka jest optymalna. A co z telewizorem?

    Dom będzie w stylu willi miejskiej. Wystrój - klasyczny z elementami art deco. Po latach funkcjonowania w domach typu salon lotnisko (jedno pomieszczenie dla salonu-kuchni i jadalni), zdecydowałam, że chcę z tym zerwać . Każde pomieszczenie ma mieć konkretne granice - stąd nietypowy jak na obecne czasy
    No i jak to zostało w końcu zaplanowane? Jestem bardzo ciekawa, jak wyszło.

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Clovi, tak wygląda rzut salonu przed ostatecznymi zmianami. Czekamy na najnowsze wizualizacje po poprawkach mebli i kolorów. Na starych wizualizacjach salon wyglądał tak: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salon_rzut.JPG
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	391360 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170607_S.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	391361
    Pewnie w salonie będzie ciasno, ale nie chcemy rezygnować ani z biblioteczek, ani z biurka ani też z dwóch kanap. Za to wycofaliśmy się z tego stylu nowojorskiego - na inspiracjach wygląda on pięknie ale nie chciałabym żyć w otoczeniu takiej ilości chromu, luster i innych błyskotek.

    Mam też pytanie o aranżację okien - będziemy mieli dwa okna i potrójne drzwi tarasowe (wszystkie z naświetlami górnymi), niestety nie mam miejsca na firany i zasłony. W dzień chciałabym mieć okna odsłonięte, ale wieczorem przydałoby się trochę prywatności. Projektantki odradzają rolety rzymskie i namawiają na zwykłe rolety. Ale mi taki pomysł raczej się nie podoba. Czym mogłabym przysłaniać te okna?

    Elfir, te ostatnie inspiracje są ładne, pewnie to co teraz wymyśliliśmy do salonu będzie już w podobnym klimacie. Zastanawia mnie tylko to, jak radzą sobie zawodowcy z nazywaniem styli, bo jest ich teraz tak dużo, a różnice miedzy nimi są już bardzo subtelne.
    Dzięki temu wątkowi wiem, że nie powinnam powoływać się na konkretny styl, bo właściwie nie potrafię ich odróżnić
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 16-06-2017 o 23:27

  7. #87

    Domyślnie

    Styl NY wcale nie musi byc "blyskotliwy", za to glamour jak najbardziej. W NY stal nie jest elementem koniecznym, choć chętnie wykorzystywanym. Jeśli bliżej Ci do czegoś cieplejszego to może Hampton Style, ktory jest nadmorskim, bardziej domowym odpowiednikiem NYS. Więcej tu drewna i tkanin, stal jest tylko dodatkiem jeśli w ogóle się pojawia.

    Co do rolet... sama biję się z myślami. Teraz mam rolety, bez bocznych listew. Niemal ich niie widać i to praktyczne rozwiązanie. Zastanawiałam się nad rzymskimi i..:
    - rzymskie zajmują sporo miejsca od góry, ładnie to wygląda, ale lubię jak jest sufit doświetlony
    - nie lubię firanek, więc rzymskie fajnie by wyglądały, ale rolety są bezobsługowe, a rzymskie to zbieracze kurzu
    - codziennie przejeżdżam obok domu z rzymskimi i myślę sobie, chce takie, a potem rozmyślam nad praktycznością i kilkunastoma oknami... i wymiękam

    No nie pomogę. Chociaż... zrób rzymskie, zobacz jak się sprawdzają (to taki piękny dodatek ), jak się nie sprawdzą to wstawisz rolety, albo shuttersy i już.

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    A czy jest jakiś POLSKI styl w urządzaniu wnętrz? Chętnie wprowadziłabym do domu parę takich naszych, polskich akcentów współczesnych lub przedwojenne meble. Czy istnieje coś takiego jak "Polska Szkoła"?

    Szukam właśnie biurka podobnego do tego na zdjęciu z wnętrza pałacu w Dzikowie/ Tarnobrzeg.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzikow-r7a.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	42,0 KB
ID:	391407

    A co do okien, to widziałam materiałowe żaluzje "3D". Ciekawie to wygląda ale pewnie są droższe niż rolety rzymskie.

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dobre polskie to masz vintage lat 60-70
    Masz do wyboru też meble gdańskie

    A biureczko jest chyba klasycystyczne/biedermeier

  10. #90

    Domyślnie

    To co najtrudniejsze w urządzaniu wnętrz to wybór stylu, albo motywu przewodniego.
    Albo robisz polski dworek, albo nowojorski apartament, glamour albo ikony polskiego dizajnu.


    Mozna wstawić cos Z polskiego nowego dizajnu lub perełke ze starszego, ale wtedy z umiarem.

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Płytki do toalety

    Mój projekt wnętrz prawie stoi w miejscu. Nie mam jeszcze zrobionego żadnego pomieszczenia. Niestety to co miało być zaletą - trzy projektantki - coraz częściej staje się wadą. Dziewczyny nie informują się wzajemnie jeśli coś ustalę z jedną z nich, no i chyba nabrały sporo zleceń, bo są zabiegane i tak ogólnie to często mam wrażenie, że są mocno roztargnione.

    Z dobrych rzeczy, to byłyśmy na wyprawie po sklepach i wybraliśmy kluczowe płytki do każdej z łazienek. Najbardziej bałam się o toaletę na parterze, bo nic nie mogłam tam dopasować. Tu dziewczyny zaplusowały, bo wyszukały mi płytkę Porcelanosy Madison Plata, takie malutkie sześciokąty pokryte srebrem na wysoki połysk. Na żywo jest olśniewająca, niestety strasznie droga więc albo znajdę tańszy odpowiednik albo dam ją tylko na kawałek ściany.
    Wydaje się, że do płytki Porcelanosa najlepiej będą pasowały białe ściany- gres wysoki połysk z delikatnym mazajem oraz ciemno szara czy wręcz grafitowa podłoga oczywiście w wysokim połysku.
    Tu jest kilka zestawów kolorystycznych:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00_Porcelanosa_Madison_Plata.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	392762 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02_szaro biały.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	70,6 KB
ID:	392763 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02_biały grafit.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	392764 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02_biało szary1.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	392765 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02_biało szare.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	392766
    Co myślicie o takich zestawieniach?
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 10-07-2017 o 10:05

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a ile metrów jesteś skłonna kupić tej mozaiki? Żeby nie wyglądało, że znalazła się w łazience jakaś miniaturowa próbka tylko dlatego, że ładna a na resztę zabrakło kasy.

    inspiracje:


    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-07-2017 o 12:41

  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Toaleta i drogie płytki

    Wiem, cena za 1m2 jest kosmiczna, ale mogę liczyć na jeszcze dodatkowy rabat tak po znajomości. Projektantki mają taki pomysł żeby dać te płytki na ścianie z umywalką ale tylko do poziomu szafki, czyli po odjęciu lustra wyjdzie jakieś 2,5m2. Na reszcie ścian będzie biały gres.
    Ja natomiast chciałabym coś śmielszego z większym przegięciem. Wiem, że te płytki są odjechane ale brak mi w tym pomyśle ręki artysty.
    Pozostałe łazienki będą takie typowe i grzeczne więc w tej chcę coś śmielszego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WC rzut.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	39,5 KB
ID:	392781
    Nie wiem czy czekać na projekt od projektantek, patrząc na dotychczasowe tempo to pewnie poczekam z miesiąc czy też wymyślać coś samodzielnie...

  14. #94
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Projekt toalety

    Zrobiłam bazę wyjściową: rzut ścian plus adoptowany widok 3d i inspiracja dotycząca lustra - tak mniej więcej wygląda wizja projektantek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka widoki.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	392849 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cf688185dcf9ee169d76a6942c8ad7a3.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	62,7 KB
ID:	392850 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00_80798cadef200.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	392851

    Pomóżcie proszę dopracować koncepcję tej toalety, co kilka głów to nie jedna...
    Możemy albo zmienić cały układ płytek lub dodać nowe elementy albo dopieścić to co jest.
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 10-07-2017 o 21:15

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    lustro nawiazuje do art-deco. Może mozaika z onyksu? Albo panele z oksydowanej miedzi?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-07-2017 o 22:06

  16. #96
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Także myślałam o wprowadzeniu mozaiki. Tylko nie może być w połysku, bo ta płytka mieni się jak szalona. Z takiego lustra mogę bez żalu zrezygnować - to pomysł projektantek. Natomiast jeśli miałaby to być mozaika to w którym miejscu i jak ją ułożyć?

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale ja nie twierdze, że lustro jest złe czy nie pasuje!
    szukam pomysłów na efekt wow!
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-07-2017 o 22:32

  18. #98
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Lustro jest ładne, ponoć można je z tymi ramkami wtopić w ścianę. Tylko, że skoro ta płytka Madison Plata ma taki olśniewający blask, to może ten chrom w jej bezpośrednim sąsiedztwie to już za dużo?

    A wracając do mozaiki to gdzie i jak ją ułożyć? O dziwo ładnie z tą płytką wyglądała mozaika aluminiowa (też z Porcelanosy), wiem że obie to różne bajki ale jak je do siebie przyłożyłam, to nie widziałam miedzy nimi konfliktu. A może mam coś nie tak ze wzrokiem ?
    Poniżej aluminium vs połysk:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01_porcelanosa-mosaics_gravity_aluminium_3d_hexagon_metal.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	392863 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01_porcelanosa-gravity_aluminium_3d_hexagon_metal.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	41,0 KB
ID:	392864 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00_Porcelanosa Madison.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	392865

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    inspiracje:


  20. #100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Kryształowy żyrandol do łazienki

    Piękny jest ten pierwszy salon. Możliwe, że to mój styl, tylko muszę do niego dojrzeć. Na pewno wyrosłam już z nowojorskiego.
    Projektantki cały czas mają opóźnienie i nie mogę się doczekać moich wizualizacji. Szczególnie, że wszystko jest już niemal wybrane.

    Tymczasem na przekór wszystkiemu do łazienki małżeńskiej wybraliśmy taki żyrandol. I nic nie szkodzi, że łazienka jest niewiele większa od niego...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00_żyrandol1.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	393589

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony