dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 100
  1. #41

    Domyślnie

    To wstępna koncepcja. Nie dopracowana. Brak rzutu. Brak wymiarów. Rysunki niepełne. Razi rozplanowanie kafelków i wc ze spłuczka. Szafka nie wyglada na taka jak na zdjęciu, moze dużym przybliżeniu. Spójna tylko kolorystyka i lustro.

    Na razie to bardzo luźne cos.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    No właśnie tu jest problem, bo dla nich projektowanie WC jest zakończone, teraz dobieramy płytki i na tej podstawie zrobią mi: "Szczegółowy obraz projektu na rysunkach wykonawczych", tylko, że to też będą takie techniczne schematy czarno-białe.
    A ja jeszcze nie wiem czy lepiej będzie wyglądała na ścianie mozaika, czy gres czy może tapeta. Czy szara, biała a może granatowa? A może lepszy będzie styl minimalistyczny zamiast glamour? Mam to sobie wyobrazić?
    Uff, myślałam że tym razem będzie już normalnie, szczególnie, że cena 140 zł/m2 nie jest jakoś szczególnie niska.

  3. #43

    Domyślnie

    Ja bym rozumiała, ze to punkt wyjściowy.

    Za nim wybierzecie sie do sklepu. Moze niech przygotują chociaż 2 tablice z produktami, ktore chciały by użyć, albo przykładowa realizacja, bo na razie mozna sobie wszystko wyobrazić i bedą to zupełnie różne łazienki. Chociaż rzut by sie przydał.

    Rozumiem, ze szczegółowe rozłożenie kafelków bedzie pozniej rozrysowane, ale póki co jak mozna to traktować jako projekt końcowy, skoro jeszcze o niczym nie zdecydowałaś. I straszno i śmieszno.

    Walcz o swoje.
    Ostatnio edytowane przez Sawadi ; 23-05-2017 o 12:53

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Jodełka francuska

    Jestem już po rozmowie i powinnam dostać kolorowe widoki. Zobaczymy.
    Tymczasem mam pytanie o sposób ułożenia podłogi w salonie, projektantki zaproponowały ułożenie jodełki wzdłuż długiej ściany.
    Ponoć to powiększy salon, który ma wymiary 378x635. A mi się wydaje, że ułożenie w poprzek byłoby lepsze. Co myślicie?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłogi_wzdłuż.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	111,5 KB
ID:	389770

  5. #45

    Domyślnie

    W poprzek.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  6. #46

    Domyślnie

    tez dałabym w poprzek

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie salon - jasna ściana + ciemna kanapa?

    Dostałam zestawienie kolorystyczne salonu. Projektantki są za ciemną ścianą i jasnymi kanapami. A ja wolę jaśniejsze ściany i ciemne kanapy.
    Na razie przekonują mnie do swojej wizji. Tylko, że ja już upatrzyłam sobie wzór kanapy pikowanej i jeśli na żywo będzie mi się nadal podobała, to zostanę przy swoim wyborze. Co jest takiego wyjątkowego w układzie ciemna ściana + jasna kanapa, że mnie tak mocno do tego namawiają?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	64,4 KB
ID:	389935 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	62,7 KB
ID:	389936 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	389937 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	389938 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0kanapa_główna_szer213_gł92_h113.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	46,3 KB
ID:	389939
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 26-05-2017 o 10:28

  8. #48

    Domyślnie

    Co kto lubi i jak ma się to do całości. Nie wątpliwie jasne meble są trudniejsze w utrzymaniu, a na ciemnej ścianie ładnie się wyróżniają. Za mną chodzi ciemniejsza ściana. Może zrobię w sypialni.

    Ładna kanapa Jak pomacasz, napisz czy wygodna.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ciemna ściana jest "charakterna"

  10. #50

    Domyślnie

    Tak się przyglądam, widać że chcą wprowadzić kontrast, ale jakoś to nie do końca to przemyślane. Zastanawiam mnie kompozycja na ścianie, z lampą po środku. Bardzo dużo się tam dzieje.

    Nie bardzo rozumiem, czy to projekt ogólny, luźno pokazujący co mniej więcej będzie, czy projekt konkretne rozmieszczenie mebli i dodatków?

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Fakt, że lampa pośrodku wygląda dziwnie.
    Podobnie jak brak wspólnej poziomej linii okien i sztukaterii
    Nie będzie zasłon lub firan?

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tutaj układ z jasną i ciemną kanapą:


    a tu z granatem tylko między oknami:


    lub na jednej ścianie:

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i ciemna kanapa z ciemną ścianą:

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Mam już widok 3D. Ta ściana mi nie pasuje, a teraz gryzie mnie też ten kinkiet. Kanapa chyba jest za mała, wolę większą, tylko pewnie trzeba zrezygnować z jednego ze stolików. Co o tym myślicie? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11_salon.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	389970

  15. #55

    Domyślnie

    Cos tu nie gra. Nie wiadomo gdzie patrzeć. Takie meble sporo kosztują, a nie dają tutaj efektu wow. Nie podoba mi się kinkiet po środku obrazków. Dziwne rozwiązanie i dziwny wybór jak na punkt centralny.

    Drzwi będą otwierane? Jeśli tak to stolik będzie tam wadził. Prosi się faktycznie o większą sofę, albo o inny stół. Mniej obrazków na ścianie, inaczej je ułożyć, albo jeden duży obraz i konsola za kanapą. Może stół zmienić

    Jak wprowadza się mocny akcent kolorystyczny na dużej powierzchni to trzeba to potem zrównoważyć, a kanapy powinny wyglądać zapraszająco.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    też bym zrezygnowała z tego kinkietu, zwłaszcza jak po bokach kanapy sa lampy stołowe.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Nie leży mi ten projekt. Mam takie odczucie, że ten salon bardziej pasowałby do moich rodziców.
    Podoba mi się biurko i krzesło oraz francuska jodełka na podłodze. Reszta odpada.
    Teraz główna kanapa ma szerokość 190 cm, czy przesadzam upierając się przy tym żeby była szersza?
    Natomiast mała kanapa mogłaby być płytsza.
    Kinkiet podniosę z wysokości 180 na 220 cm i zamiast kilku obrazków powieszę jeden większy.
    Co jeszcze zmienić, żeby salon nas nie postarzał?
    Lubię sztukaterię, ale wolałabym ją w nowocześniejszym wydaniu. Istnieje takie?
    Jedna ciemna ściana wygląda ładnie ale u mnie są tylko kawałki ścian ze względu na ilość okien więc taki pomysł się nie sprawdzi.
    Przerobiłam trochę pierwotny projekt ale i tak to nie jest to.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11_12345b.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	389991

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chyba powinnaś znaleźć inspirację w necie, by pokazać projektantkom.

    One w tej chwili robią nobliwy, klasyczny NY styl.

    Nie wiem jaką role ma pełnić ten kinkiet pomiędzy oknami?
    Przy takiej wysokości będzie dublował funkcjonalnie lampy wiszące.

    Tutaj ciemna ściana poszatkowana oknami:

  19. #59

    Domyślnie

    Mieliśmy eksperta od NY style na forum, a teraz trzeba kombinować

    Moim zdaniem kieruj się intuicją. Cały czas piszesz o jasnych ścianach, wiec zrób jasne. Wybrałaś kanapę, taka Ci się podoba to ja kup. Chcesz sztukaterie nowoczesne to je zrób. Wygląda na to, że wiesz czego potrzebujesz, wiec... co Cię powstrzymuje?

    Wg mnie - styl nowojorski w naszych warunkach nie jest łatwy, bo dostępność mebli nadal nie jest wystarczająca, a projektanci jeszcze nie wyrobieni i niedoświadczeni. Zacznij od wybrania głównej kanapy, bo wcale nie jest prosto, żeby wyglądała tak jak chcesz, była odpowiedniej wielkości, była wygodna i pasowała pod szanowne krągłości. Szukanie kanapy zajęło mi sporo czasu i dalej się zastanawiam, ale ja mam spore wymagania

    sztukateria np taka jak ta - prosta, bez ozdobników i załamywania rogów
    Ostatnio edytowane przez Sawadi ; 27-05-2017 o 12:36

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tutaj podobnie proste:







Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony